Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Господа малоросы

Вітаю всіх нас з новою назвою нашого народу. Тепер ми не українці, а малороси. Сам Захарченко нас перейменував 🙂 Заявивши тим самим претензії на владу у всій державі. Колаборанти намагаються перевести ситуацію у площину справжньої громадянської війни. Створити для Заходу ілюзію, що в Україні громадянська війна між різними прошарками суспільства. Ось ризики, які я бачу вже зараз. У відповідь на введення біометричних паспортів для російських громадян Росія може ввести візовий режим для українців і при цьому безвіз для “громадян” фейкової “Малоросії”. ХітрО, однако. Таким чином вони намагатимуться посилити розшарування українського суспільства – щоб непатріотичні українці, яким “треба” їздити в Росію та ОРДЛО, понабирали паспортів “Малоросії”. Відтак на підконтрольних Україні територіях з’явиться певна кількість “громадян Малоросії”. (Треба зазначити, що назва “малороси” таким людям дуже пасує). Українські силові структури логічно переслідуватимуть їх як … Read entire article »

Filed under: Статті

Нові пригоди військовослужбовця Ефки

Як ви, певно, пам’ятаєте, військовослужбовець Ефка потрапила на гауптвахту за мародерство – впольованих чужих курей. “Губа” розташована на нашій тиловій базі. Так-так, не дивуйтесь, у нас такий самий ідіотизм, як і в ЗСУ, коли дисбати розташовані в тилу, а не на найнебезпечніших ділянках фронту. Щоденний термін перебування Ефки на “губі” спливає з настанням сутінок. Кілька днів тому сослуживці пожаліли Ефку і звільнили її раніше. В результаті сталося ЧП: військовослужбовець повернулася в частину без особистого нашийника, який підступом був знятий з неї місцевими мешканцями в інтересах охоронців власної території. Спецоперація “Купівля з передка нового нашийника” розтягнулася на кілька діб і в результаті була скасована. Причина: приблизно через три доби вільного пересування територією в/ч і прилеглими вулицями, військовослужбовець Ефка повернулася в частину в тому самому нашийнику, який з неї був знятий. Вочевидь, хтось … Read entire article »

Filed under: Статті

Про голодування військовослужбовців

Лєра Бурлакова і ще 20 військовослужбовців оголосили голодування. Причина: 70 чоловік, які хотіли служити разом і яким це обіцяли, командування розкидало по 6 різних бригадах. Ситуація типова: усі добровольчі підрозділи, які легалізувалися у ЗСУ з єдиною вимогою – зберегти свою цілісність, де-факто були розформовані. Це “вузька” причина голодування. “Широка” – загальний невмирущий совкізм нашої армії – коли квадратне котять, кругле носять, а на обгрунтовані скарги, в кращому разі, відповідають відписками, в яких на чорне кажуть біле. Це дуже складна проблема, насправді. Можливо, конкретним хлопцям і дівчатам у цій ситуації вдасться перемогти, і я щиро зичу їм цієї перемоги. Вони зараз виконують функцію перших профспілок, які перетворили фактичних рабовласників на звичайних роботодавців. Проте, якщо їхня ініціатива пошириться, набуде популярності, стане методом вирішення проблем – перепрошую, але армії гаплик. Лєра і її побратими – Воїни … Read entire article »

Filed under: Статті

Навчання

Крайні кілька днів я не чергую на позиціях, а проходжу в ближньому тилу навчання одній цікавій і корисній справі. Зараз у нас теоретична частина. Заняття просто неба, у садку, де ростуть абрикоси й черешні. Хто бував на всіляких літніх вишколах, тренінгах і семінарах – це абсолютно те саме. Стоїть дошка, на якій пишуть маркером і стирають губкою. Вчитель – педагог від Бога, до речі – жартує, пригадує історії з життя. Курсанти слухають, ставлять питання, сміються. На перекурах рвуть черешні. Хлопець залицяється до дівчини, випрошує номер телефону. Сонце, вітерець і все таке. І посеред усього цього час від часу негучно – пшісс! пшісс! – пролітають кулі. Бо садок прострілюється наскрізь. Іноді вони влучають у дерева, ламають гілки. Уваги на них взагалі ніхто не звертає. … Read entire article »

Filed under: Статті

Обмежена у правах

Подруга Ефка, мамина собака і бойовий побратим в одній особі, нудьгує, припнута ланцюгом. Ми звикли всюди ходити вільно зі своєю двоногою камуфльованою зграєю. Ми тяжко переносимо несвободу – плачемо, виємо, кидаємось до всіх, хто йде повз. За що ж нам таке нещастя? А за те, що ми дуже гарні мисливиці. Запросто ловлячи куріпок і фазанів, ми, на жаль, абсолютно не відрізняємо їх від свійських курей. Приносимо час від часу то крило, то лапку… Ефка-Куряча Смерть. Мама вже пару разів ходила до місцевих перепрошувати і платила за курей. Але довго це тривати не може, бо у селі собак за таке вбивають. І сидить нещасна мамина Ефка на ланцюгу задля її власної безпеки. Бігає вільно тільки тоді, коли кури вже спати лягають. І всі її жаліють, і думають, що в мами зовсім немає ні … Read entire article »

Filed under: Статті

ВІДСТОЯТИ ПРАВО ВОЇНІВ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ДЕРЖАВУ

ВІДСТОЯТИ ПРАВО ВОЇНІВ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ДЕРЖАВУ

Сьогодні у Києві біля італійського посольства пройшла акція на підтримку бійця батальйону Кульчицького Віталія Марківа, заарештованого в Італії за підозрою у вбивстві у травні 14-го року італійського журналіста і його російського перекладача. Закликаю всіх підтримувати Марківа усіма доступними способами. Домагатися негайного звільнення і офіційних вибачень. Далі – багато літер, але це дуже важливо. ПЕРШЕ. Усі пояснення – і заява батальйону Кульчицького, що у травні 2014 року у них не було на озброєнні мінометів, і дані українського слідства, … Read entire article »

Filed under: Статті

Зйомки закінчено

Сьогодні режисер Світлана, оператор Петро і звукач Сергій провели мене на вокзал. Зйомки “мого” фільму закінчені. Знімальна група – прекрасні люди, митці, а не ремісники, і до того ж тактовні і чуйні, ми стали справжніми друзями. Але, незважаючи на це, знав би хтось, як це важко – зніматися у фільмі, і скількох нервів це коштує всім учасникам процесу – що на передовій, що у мирному Києві. Водночас це просто неоціненний досвід, який варто було отримати. Коротше, зйомки закінчилися, лікарняні теж, тилові справи більш-менш зроблені, і я зі спокійним серцем повертаюся на фронт. … Read entire article »

Filed under: Статті

Про бронхіт, “АТО” і таксиста

Їду по Києву в таксі. Вдягнена у цивільне, сильно кашляю, вигляд маю гранично негероїчний. Таксист дає чемні поради, як лікувати бронхіт, розповідає, як вилікувався сам і як його теща. В процесі розмови пробалакуюсь, що щойно з “АТО”. Оскільки думка людська працює значно швидше, ніж язик, встигаю передбачити три можливі реакції таксиста. Перша – недовіра (“Ви-и? На фронті? І що ви там робите?”). Друга – захоплення і вдячність, типові для киян по відношенню до фронтовиків, особливо жінок. Третя реакція – ватна (адже звідки мені знати, що він не ватник? – “Мы вас туда не посылали” і далі по тексту). Я не вгадала. Знаєте, якою була його реакція? – А, ну тогда понятно, откуда у вас бронхит. Там же окопы, блиндажи сырые. Вам надо взять отпуск и хорошенько подлечиться. Інтонації, сама відповідь – точнісінько такі самі, … Read entire article »

Filed under: Статті

Стіна пам’яті

Сходила “на екскурсію” до Стіни Пам’яті, де зібрані фото усіх загиблих фронтовиків станом на початок 2016 року. Ніякі цифри не передають того, що живі обличчя. Живі обличчя загиблих. Дуже багато облич. Галерея, яка здається безкінечною. Потім були ще. І будуть ще. І я скажу, що кожен непокараний ватник – це плювок їм в обличчя. Кожен діючий і колишній “АТО”шник, що вештається п’яний зі зброєю – це плювок їм в обличчя. Кожен віджим, крадіжка або шахрайство під маркою “на АТО” – плювок їм в обличчя. Кожне питання на кшталт “Яка війна?”. Кожен заклик домовлятися з агресором. Кожен… Коротше, ви зрозуміли. Звичайно, я шукала наших загиблих, з мого підрозділу. І знайшла. Це було легко, адже портрети розташовані у порядку загибелі, а я добре пам’ятаю дати. Сєва і Морпєх. Обидва фото зроблені мною. Морпєх перед котримсь із виходів у червні 2014-го попросив зробити йому … Read entire article »

Filed under: Статті

Звільнення чи реінтеграція?

Скажу по-простому: звільнення – це штурм і зачистка (на перших порах можуть бути “гібридні”, розтягнуті у часі і пояснювані як контратаки). У разі введення військового стану зробити це реально, хоча втрати, звичайно, будуть великі. Але після цього закінчиться війна і десь на кілька десятиліть у ворогів відпаде бажання вирішувати свої проблеми з Україною за допомогою зброї. До речі. Втрати однієї локальної наступальної операції, яка триває кілька годин і закінчується взяттям ворожої позиції, приблизно дорівнюють втратам цього ж підрозділу на тій самій ділянці фронту, якщо підрозділ місяць або два просто сидить в окопах. Різниця в тому, що в першому випадку ми просунулись вперед, в другому – нічого не змінилося. Реінтеграція – це переговори з окупантами і колаборантами, серйозні поступки їм і вата при владі на місцях і в парламенті. Україна знову буде … Read entire article »

Filed under: Статті