Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

12,7

Цю неймовірну історію обов’язково треба було проілюструвати відео, але відика того у мене немає… Але присягаюся, що бачила його на власні очі – в мобілці у одного військовослужбовця. Передісторія така: в одному підрозділі регулярно готували несмачний обід. Бійці поскаржилися командиру, і той зобов’язав кухаря щодня, коли він готуватиме суп або борщ, знімати увесь процес на смартфон і відсилати командиру, щоб той бачив, чого і скільки кухар кладе в казан. Ну, робити нічого, кухар знімає, з дня у день, процес приготування їжі. І одного разу зняв таке!.. Це відео я й бачила у мобілці солдата. Горить багаття, на багатті кипить казан з борщем. Голос кухаря за кадром: “Поки там хлопці воюють, я страждаю цією фігнею” (цитата не дослівна, але суть така). Далі він каже: “Борщ готовий”. Знімає кришку з казана, і тут… просто в … Read entire article »

Filed under: Статті

Відеокамера як засіб боротьби із

Є в мене знайомий, громадянин США, який служив в американській армії. Він був дуже здивований, почувши від мене, що українські солдати не носять постійно, за винятком того часу, коли сплять і миються в душі, увімкнені камери на шоломах. “А якщо вони зроблять якусь помилку чи порушення – наприклад, бронежилет знімуть чи нахамлять комусь – як же тоді їхній командир про це дізнається?” Паралельна реальність, коротше. Але мушу сказати, що ми потроху наближаємось до стандартів американської армії 🙂 Бо за допомогою подібної камери нас нещодавно упіймали на зальоті. Був дуже сильний ворожий артобстріл, важкими калібрами. Наш командир в цей час був на нараді в штабі. І відправив до нас старого досвідченого бійця, в минулому професійного військового, щоб ми не залишалися без старшого. Сказав: “Зажени їх в укриття, бо вони зараз стоять і дивляться … Read entire article »

Filed under: Статті

Про сучасний світ

Які тільки філософські розмови не почуєш тут, на передку!.. Діалог між молодим цивільним неформалистим музикантом, сповненим любові до всього живого, і 50-річним професійним військовим. – Но мы же не в первобытном обществе живем. Мы живем в современном мире… – Мы живем в современном мире, но мы же не перенеслись в современный мир. Мы до него просто дожили. … Read entire article »

Filed under: Статті

ПРО “БЕЗСМЕРТНИЙ ПОЛК” І ШТУРМ ОФІСУ ОУН

Спочатку про офіс. Для мене майже очевидно, чому у вікні штабу ОУН з’явився чоловік з гранатометом. Або я зовсім не знаю людей, або це дуже молодий хлопчина захотів сфотографуватися з тубусом від стріляної “мухи” на тлі ватної колони. У мене тут точнісінько такі самі: вилазять з “мухою” на бруствер (до ворожих позицій 500 метрів, працюють снайпер і ДШК) і просять їх сфотографувати. Сфотографуєш швидко, на тяп-ляп, аби злазив скоріше, а він, зістрибнувши в окоп: “Ой, я тут тримаю неправильно, треба перезняти” – і знову лізе на бруствер. Втім, якими б не були мотиви того хлопця, він вчинив розумно лише в одному випадку: якщо його метою було викликати негайний штурм офісу ОУН. Бо в такому випадку у будь-якій країні світу будь-яка поліція, від найчесніших слуг закону до найкорумпованіших прислужників режиму, негайно піде … Read entire article »

Filed under: Статті

ДІДИ ВОЮВАЛИ

Обидва мої діди у Другу світову, як і переважна більшість чоловіків з центральної України, воювали в Радянській армії. Обоє пройшли Сталінград. Мамин батько помер до мого народження, але я дуже багато про нього знаю – від мами. Батькового батька не стало порівняно нещодавно, ми з ним були великими друзями і однодумцями. Мої дідусі-бабусі і батьки не були совками, скоріше, “кухонними антирадянщиками”. Але пам’ять про ту війну і перемогу значила для них багато – не менше, ніж для наших західняків значить пам’ять про вояків УПА. Коли ще був живий мамин тато, вона любила на травневі ходити з ним до київського Парку слави. Каже, що відчувала справжнє свято і велику гордість за свого батька і всіх, хто пройшли війну. Потім водила і мене маленьку, і я теж пишалася дідом, якого ніколи не бачила. … Read entire article »

Filed under: Статті

Три роки

Між цими двома фото – рівно три роки. Наша четверта весна тут. … Read entire article »

Filed under: Статті

Наш фронтовий кіт Матумба :)

Filed under: Статті

Невідзняте

Про втрачені – невідзняті – кадри шкодуєш так само, як про втрачені миттєвості життя… Щойно. Мій побратим С., не без зусиль відшукавши місце, де є мобільний зв’язок, розмовляє по телефону з маленькою донечкою. – Софійко, тато на роботі. Тато приїде в наступному місяці. Коли це? Це приблизно через тридцять днів. Розказати щось? Навіть не знаю, що тобі розказати. У нас тут є чорний кіт, його звати Матумба. І є дві собаки – Ефка і Шкавулик… І тут – близький, оглушливий БУХ. У мене заклало вуха. Зі стелі посипалась штукатурка. Побратим, не міняючи ні пози, ні інтонацій: – Я теж тебе дуже люблю, Софійко. Мимоволі шкодуєш про відсутність якоїсь хитрої камери, що вміла б писати у режимі нон-стоп. … Read entire article »

Filed under: Статті

Хроніки нашого підрозділу. Історія перша

Звичайно, дуже багато про що поки не можна розказувати, і не буде можна аж до кінця війни. Але якимись маленькими клаптиками, шматками мозаїки, з яких складається наш бойовий шлях, хочеться поділитись. Прогалини заповнимо пізніше… … Read entire article »

Filed under: Статті

У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

У Польщі на цвинтарі поблизу Перемишля зруйнували пам’ятник воїнам УПА. Зробили це не “невідомі вандали”, а польські націоналісти, вдягнені у футболки з “антибандерівською” символікою, зі згоди і за присутності місцевої влади. Представник влади прокоментував ситуацію у кращих традиціях пострадянського простору – мовляв, “пам’ятник псував естетичний вигляд кладовища, був нестабільний, а відтак небезпечний для оточення”. Ні б сказати чесно: “Ми не допустимо існування на нашій землі пам’ятників людям, які вбивали наших співвітчизників”. Об’єднання українців Польщі вже оприлюднило гнівну заяву з цього приводу, але ясна річ, що полякам вона до одного місця. З цього приводу кілька думок. Перше. У Європі не розуміють різницю між західноєвропейськими і пострадянськими правими. Європейські праві руйнують Європейський союз і фінансуються за це з Кремля. Пострадянські праві (включно з деякими російськими) руйнують російську імперію і є через це ситуативними союзниками усіх, … Read entire article »

Filed under: Статті