Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Про Стерненка і Гордона з Гіркіним

Про Стерненка і Гордона з Гіркіним

Зайшла у ФБ після невеличкої перерви, а тут дві теми: Стерненко і Гордон з Гіркіним. Теми важливі, тож мушу коротко висловитися й собі. 1. Не пам’ятаю, чи знайома зі Стерненком особисто, чула про нього різне, не тільки хороше, але в даній ситуації однозначно його підтримую. І тут не скажу нічого нового: я за право нас усіх на самозахист. В тому числі – на короткостволи. В тому числі – за право стріляти з вогнепала у того, хто дістав … Read entire article »

Filed under: Статті

Україна не Фінляндія

Прочитала інтерв’ю екс-віце-прем’єра РФ Альфреда Коха Гордону, в якому він, зокрема, радить Україні піти шляхом Фінляндії, яка у 1940 році віддала СРСР частину своїх територій і стала натомість процвітаючою державою. Кох нагадав, як під час війни 1939-1940 років Радянський Союз окупував Виборг, потім фіни виступили на боці Гітлера і повернули свої території. “Потом Сталин Гитлера побеждает – финны опять отступают на ту границу, о которой они договорились со Сталиным в 40-м. И условно говоря, в 1944–1945 годах у Маннергейма дилемма: либо настаивать на том, чтобы Сталин вернул все эти земли, которые, так сказать, исконно финские, либо смириться с этим, зафиксировать факт, который есть, и жить дальше”. На думку Коха, якби Манергейм обрав перший варіант, це було б помилкою, адже власних сил відбити ці території у Фінляндії не було, англійці з американцями не … Read entire article »

Filed under: Статті

І знову ср*чі навколо яєчні і вічних вогнів. Дев’яти років як не минало :(

І знову ср*чі навколо яєчні і вічних вогнів. Дев’яти років як не минало :(

Мрак :(( У 2011 році молода дівчина Аня Сінькова відсиділа 3 місяці в СІЗО і потім отримала умовний термін за те, що з двома подругами посмажила яєчню на вічному вогні у київському Парку слави. Аню засудили за статтею 297 ККУ “Наруга над могилою”. Хтось влучно назвав її вчинок “уколом в нервовий вузол суспільства”. Які ж ср*чі вирували навколо цієї яєчні! Я бігала на суди і хрипла віртуально, доводячи, що складу злочину немає, що цей вчинок може, звісно, … Read entire article »

Filed under: Статті

Невигадана історія про коронавірус

Голова адміністрації одного райцентру був у сусідньому місті на дні народження в бізнесмена. Невдовзі той бізнесмен помер від коронавірусу. Після того голова райцентру не самоізолювався, і навіть коли в нього піднялася температура, проводив наради, а на 9 травня – з температурою – їздив і вітав ветеранів. Станом на зараз у нього підтверджений #COVID19. Вважаю, що якщо хтось зі старих помре від ковіду, цього чиновника слід віддати під суд і “закатати” по повній. А всім, до кого реально достукатись, треба ще раз нагадати: послаблення карантину викликане економічними, а не епідеміологічними чинниками. Пандемія не йде на спад, а після послаблення карантину темпи її поширення прискоряться. Перекладаючи простою мовою – без крайньої потреби нєфіг шастать. … Read entire article »

Filed under: Статті

Хто уможливив війну, або як ми провели 9 травня 2014 року

Хто уможливив війну, або як ми провели 9 травня 2014 року

Цей день 6 років тому. Як ми провели 9 травня 2014 року. Глава з моєї книги #ЩоденникНелегальногоСолдата. Глава 7. ХТО УМОЖЛИВИВ ВІЙНУ Блокпост «Чаплі» під Дніпропетровськом, ранок 9 травня. Другорядна дорога, мішки, на мішках як антураж – велика, чорна, ні на що не придатна каска. На віддалі – легковик, у ньому двоє ментів з автоматами АКСУ, що виходять з машини тільки в туалет і всім своїм виглядом демонструють, що в разі першого ж мінімального «замісу» миттєво дадуть по … Read entire article »

Filed under: Статті

Чому наші діди-фронтовики не розповідали нам про війну?

Моє покоління застало ветеранів Другої світової ще повними сил нестарими пенсіонерами. Це наші дідусі і бабусі. Вони пишалися тим, що були фронтовиками, а ми були допитливими дітьми, яких усе цікавило. Ми дико заздрили їм, бо були впевнені чомусь, що нічого цікавого за життя нашого покоління вже не трапиться :). Мабуть, це світовідчуття підсвідомо передалося нам від батьків, чия молодість прийшлася на десятиліття застою. Я бігала з іграшковим автоматом і гралася з бабусею “в поліцая”. Поліцай проводив допит полоненого партизана, потім, зазвичай, партизанові вдавалося втекти. Обидва мої діди пройшли Сталінград. Обидва мали вищу освіту, принаймні один володів словом не гірше за мене. І жоден не залишив ані рядка записаних спогадів. Мамин батько помер до мого народження, але батьків тато дожив до 90 років – і нічого не розповів мені про війну. І батькові … Read entire article »

Filed under: Статті

Шматочок паралельної реальності. А саме – тексту під назвою “Женщина-снайпер ВСУ отстрелила пенсионерке руку и ногу в Донбассе”.

Шматочок паралельної реальності. А саме – тексту під назвою “Женщина-снайпер ВСУ отстрелила пенсионерке руку и ногу в Донбассе”.

Шматочок паралельної реальності. А саме – тексту під назвою “Женщина-снайпер ВСУ отстрелила пенсионерке руку и ногу в Донбассе”. Нам-то смішно, ми реагуємо на таке у стилі “що вони курять?” – а для них це ж усе правда. Їхня правда, їхня реальність. Причому це ж навіть не текст, ідеологічним антиподом написаний – це просто брєд, абсолютна маячня, і це, з нашої точки зору, одразу ж видно кожній адекватній людині. А для них це не просто правда – це … Read entire article »

Filed under: Статті

Борсук :)

Не пустую, нікого не чіпаю, роблю селфі в обновці… А на мене тут, виявляється, мій сержант з “фоторушницею” полює 🙂 … Read entire article »

Filed under: Статті

Як ми втікали від Чорнобиля

Як ми втікали від Чорнобиля

Коли “бахнув” Чорнобиль, влада приховала від людей масштаби катастрофи. Пересічні громадяни дізналися про “невеликий вибух і пожежу, яку вже ліквідовано” – і те далеко не одразу, а лише після того, як здійняли гвалт шведи з французами, бо у них підвищилася радіація. Але розумним людям тоді вистачило знання, де саме це сталося – на АЕС… Моя мама кинулася на вокзал – купляти квитки, щоб вивезти мене з бабусею. Пофігу куди – аби виїхати. І мама така … Read entire article »

Filed under: Статті

Вийшли одразу чотири прекрасні рецензії на “Щоденник нелегального солдата”

Вийшли одразу чотири прекрасні рецензії на “Щоденник нелегального солдата” 1. Автор Дмитро Крапивенко, головний редактор “Тижня” “Ми бачимо дуже розгорнуту перспективу: детальну, день за днем, історію одного розвідувального підрозділу, що починав воювати в складі «Правого сектору» й продовжив в Українській добровольчій армії. Підрозділу, якого нині не існує, але більшість його бійців — з тих, що вижили, — воюють донині, уже легально, у лавах ЗСУ. І це природно, бо, як вважає Олена Білозерська, місія добровольців — «скелетувати армію». Зі сторінок книжки на нас дивляться бійці та командири: живі й мертві, молоді й не дуже, хлопці й дівчата, волонтери, місцеві мешканці — всі, хто оточував Олену протягом 2014–2017 років. І це не просто «ілюстративний матеріал», про кожного героя є бодай кілька рядків, навіть якщо зустріч була короткою. Авторка помістила у свій літопис масу сюжетних ліній: … Read entire article »

Filed under: Статті