Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Восьма річниця Майдану…

Восьма річниця Майдану…

З Днем Гідності нас усіх! Нинішня річниця, так сталося, супроводжується розмовами про можливу скору повномасштабну війну з Росією або, принаймні, серйозне загострення збройного протистояння. Я в нього, якщо чесно, не вірю. Усі російські приготування вважаю тиском нам і Заходу на психіку – не першим і не останнім. Якщо ж я не права – теж не апокаліпсис. Росія безнадійно втратила час. Зараз не 2014 рік. По-перше, зараз вже неможливо запудрювати світові мізки, що в Україні фашизм, по-друге, у … Read entire article »

Filed under: Статті

МАК450

А мені прибули МАК450! МАК – це метафорично-асоціативні карти, а 450 – це 4.5.0 🙂 Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних інтерв’ю з людьми, що мають травматичний досвід, покликані допомогти їм цей досвід подолати. Творча команда МАК – це художниця Ірена Миколів, яка й намалювала всі ці 86 карт і буде малювати ще, психолог Людмила Новіцька і письменниця Олена Герасим’юк. Також дівчатам допомагали волонтери й експерти. На ПТСР я, як дехто знає, не страждаю, до психологів не звертаюся, але ці карти, на яких зображено те, що ми реально бачили й пережили, викликають у мене як у фронтовика теплі асоціації. Так що вони справді працюють з нашими емоціями і, вочевидь, можуть комусь допомогти. Але для мене головними є не психологічні, а творчі моменти. Карти дуже круто і дуже з душею намальовані, … Read entire article »

Filed under: Статті

“Країна жіночого роду”. Рецензія на книгу

Дочитала щойно дуже круту книгу – “Країна жіночого роду”, упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до новітньої історії України. Причому пересічний читач щонайменше про половину з героїнь ніколи не чув. Тобто, у книзі розповідається як про широко відомих українок – таких, як Олена Теліга або Квітка Цісик, так і просто про “чиюсь бабусю”, по долі якої проїхалась катком радянська тоталітарна машина. Це дуже різні жінки – різні фахово, етнічно, географічно. Серед них є вчительки, дослідниці, культурні діячки, волонтерки, воячки, дисидентки, політув’язнені. Крім етнічних українок, є польки, чешка, єврейка, кримська татарка… Є українки, які свідомо змінили національну ідентичність, ставши полячками. Що ж об’єднує всіх цих жінок? Виражена антирадянська (ширше – антитоталітарна) спрямованість книжки. У ній не розповідається про жінок, які свідомо працювали на окупантів – німецьких … Read entire article »

Filed under: Статті

Про замах на Шефіра

Треба ж і мені побути в шановному товаристві диванних експертів із замаху на Шефіра. Якихось сенсаційних подробиць, не обсмоктаних раніше, звісно, не повідомлю. Але твердо переконана в двох речах: 1. Як би комусь не хотілося, це не інсценування. Це спроба вбивства (як менш реальний варіант – спроба вбити водія і викрасти пасажира). Усі “підозрілі” збіги, на кшталт того, що водій – професійний каскадер, а стріляли “спеціально” в ті місця, це машина нібито була менш вразливою – перепрошую, але це фігня. Людський фактор сильніший за будь-які розрахунки, він рулить усюди і завжди, і такі речі – “стріляти, щоб не влучити”, “влучити, щоб тільки трошки подряпати” і т.д. – хороші в кіно, а в реальному житті вони не працюють, бо в реальності щось завжди йде не так. Якщо стріляють з вогнепальної зброї, не холостими і не … Read entire article »

Filed under: Статті

Вакцина проти Ковіду працює

Доповідаю вам, друзі: #вакцинація – це вєщ! Вона таки працює. Як завжди, ділюся досвідом – власним і найближчих. Ці півтора роки, відколи #COVID19 увійшов у нашу реальність, я прожила в страху за свою родину, яка вся належить до групи ризику: батьки за 70, мають хронічні хвороби, чоловіку 52, у нього цукровий діабет (майже 15 років на інсуліні), плюс ХОЗЛ. (Служив і воював багато років, бо приховав діагнози на медкомісії). Сама я, на жаль, теж ласий клієнт для ковіду: маю слабкий імунітет – з дитинства і досі до мене липне кожна зараза і зазвичай минається довго. Мої батьки перехворіли на ковід у серпні-вересні минулого року, мама дуже важко, з реанімацією і киснем. Я береглася, як могла: респіратори, антисептик і максимально можлива ізоляція. Весь цей час я уникала публічних заходів і взагалі … Read entire article »

Filed under: Повідомлення, Статті

Про відставку Авакова

Аваков не називає причин своєї відставки, але я бачу її причину передусім в тому, що розвалилася “справа Шеремета”. Її затягували скільки могли, але далі вже все. Далі треба або катувати підозрюваних, щоб вони зізналися у вбивстві, на що ніхто не піде, бо справа дуже гучна – або судити слідчих, які сфальсифікували справу. А якщо їх почнуть судити, то вони заявлять, що виконували наказ Авакова. Якби Аваков ще трошки потягнув, його змушений був би зняти Зеленський, чим трохи підняв би собі рейтинги. Вочевидь, Аваков не захотів робити йому таку приємність. Як людина з таким велетенським досвідом, як Аваков, могла так вляпатися – трохи дивує. Ні, ясна річ, Зеленський вимагав від нього швидко знайти вбивць, а знайти їх навряд чи вдасться, бо вони, скоріше за все, давно в Білорусі і вже точно не в … Read entire article »

Filed under: Статті

Героям слава!

Героям слава!

Як і слід було очікувати, Росія дала хабаря керівництву УЄФА (вона завжди роздає хабарі лідерам міжнародних організацій), і ті вимагають внести зміни у форму українських футболістів. Оскільки керівництво УЄФА навіть за дуже великий хабар не може скасувати рішення Генасамблеї ООН з приводу міжнародно визнаних кордонів України, то прибрати з форми карту з Кримом не вимагають. Як і напис “Слава Україні”, який є на формі з 2018 року. Вимагають прибрати тільки напис “Героям слава!” – розміщений, … Read entire article »

Filed under: Статті

Держава-терорист

Держава-терорист на чолі з самопроголошеним президентом примусово посадила на своїй території іноземний літак (до речі, країни-члена НАТО) і затримала двох його пасажирів – опозиційного журналіста і його дівчину. Зате не Майдан. Зате немає “шабашу бєндєровщіни” і в “наших мальчіков” коктейлі Молотова не літали. Їжте, не обляпайтесь. А українцям, до яких у Росії є рахунки, ще раз незайвим буде нагадати: у деякі країни (або прольотом через деякі країни) ми з вами невиїзні. Будьмо обережні. … Read entire article »

Filed under: Статті

Іноді треба йти до кінця

Кілька днів тому, на Михайлівській площі, біля стенду з фотографіями Небесної сотні, під якими розміщені знімки боїв на Майдані, стоїть молода пара з Білорусі (зрозуміла з вимови). Дивляться на фото з якимсь потрясінням, вона каже: “Дивись, це ж справжня війна була. Йшли бої, люди гинули…” Вихованість не дозволила мені сказати: “Саме тому наш Янукович у Ростові, а ваш Лукашенко в Мінську”. Хоча дуже кортіло. Згадала цих людей сьогодні, отримавши листа від білоруського знайомого. Він пише: “Силовики Можуть на вулиці змусити показати вміст смартфона. Якщо щось опозиційне, то затримують. Вишукують в держ. установах тих, хто брав активну участь у протестах літа-осені 2020 року і тих, хто в соцмережах висловлює протестні настрої. Їх звільняють. Так багато лікарів звільнили, наукових співробітників. На звання, заслуги, досвід – не дивляться… Багато таких звільнених виїхало з Білорусі … Read entire article »

Filed under: Статті

Як домашній арешт Медведчука вплине на їхні з Зеленським рейтинги?

Як домашній арешт Медведчука вплине на їхні з Зеленським рейтинги?

Як домашній арешт Медведчука вплине на їхні з Зеленським рейтинги? У Зеленського вони зростуть. Бо “репресований” ним Медведчук – одночасно п’ята колона й олігарх. У Медведчука теж. Бо наш в*тний електорат, так само, як і нев*тний, любить постраждалих від влади. Можливо, Зе розумніший, ніж здається, і хоче на наступних президентських вивести проти себе Медведчука? Як колись Кучма Симоненка? Тоді він переможе, бо за нього доведеться голосувати всім, хто не за знищення України. Знову будуть вибори без вибору 🙁 … Read entire article »

Filed under: Статті