Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

“Тривожна валізка” для цивільних

“Тривожна валізка” для цивільних

Не нагнітаючи паніку, бо думаю, що не знадобиться, пишу обіцяний пост про вміст «тривожної валізки» для цивільних. Насправді, на цю тему вже писано-переписано, і сказано все, окрім головного: універсальних порад щодо вмісту валізки, які підходять усім, не існує в принципі. Основна моя претензія до порад на цю тему: якщо приблизно порахувати вагу того, що має лежати у валізці, дуже часто з’ясується, що це кілограмів 20-25. Тобто, варіант для тренованого чоловіка (який невідомо чому досі цивільний). … Читати далі »

Filed under: Статті

“Прозоро про головне” – про можливе російське вторгнення

Вчорашній ефір “Прозоро про головне” на UA:Перший. Той самий, дорогою на який таксист не взяв з мене гроші 🙂 З ведучою Інною Неродик говоримо про те, де межа між “сіяти паніку” і “готувати населення до можливого російського вторгнення”; про те, наскільки високою є нині його ймовірність; яким буде (якщо буде) напрямок головного удару; коли і за якими ознаками ми будемо точно знати, буде вторгнення чи ні; про позицію західних країн і допомогу союзників; про те, що в ситуації, що склалася, повинні робити влада і військове командування (спойлер: проводити передмобілізаційні заходи). До ефіру включалися речник спільноти Inform Napalm Михайло Макарук, головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков, дипломат Андрій Веселовський, народні депутати Роман Костенко та Андрій Клочко. Відео: #якщо_завтра_війна … Читати далі »

Filed under: Статті

Таксист

Щиро зворушена – сьогодні таксист (!) у Києві (!) не взяв з мене грошей. Я запізнювалась, з моєї розмови по телефону він зрозумів, що на телеефір, спитав, яка тема ефіру (війна), слово за слово… Розповіла, що воювала, що служила… Коли приїхали, категорично відмовився брати гроші. Я не знала, що в наш час ще таке буває. Безкоштовні ліки – комусь від зневіри, комусь від цинізму. Проста відповідь на те, “а що ж ми будемо робити, якщо раптом що”. Та нічого особливого, те саме, що й завжди – самоорганізовуватись. Бо в нас це виходить. Маємо натхнення і, зусиллями ворогів, величезний досвід. … Читати далі »

Filed under: Статті

Рішенням суду щодо Порошенка задоволена

Сьогоднішнім рішенням суду щодо Петра Порошенка задоволена. З тих міркувань, щоб не трясло країну у нинішній несприятливий період. Цікаво, що, судячи з усього, рішення про запобіжний захід для Порошенка не було прийняте заздалегідь. Боротьба тривала до останнього. Про це свідчить як тривале (5 годин) перебування судді в нарадчій кімнаті, так і наявність під судом “космонавтів” і навіть штовханина їх з активістами до винесення рішення. Мій досвід каже, що саме за наявністю і поведінкою поліції часто можна передбачати, яким буде рішення суду щодо запобіжного заходу: якщо планують “закрити”, то під судом зазвичай стоять “космонавти”, якщо ні – невелика кількість поліцейських у цивільному, яких взагалі не видно. Отже, 3-4 тисячі людей під судом (стільки десь “на око” було сьогодні), плюс, можливо, тиск із Заходу, але він без вулиці не допоміг би, перетиснули … Читати далі »

Filed under: Статті

Завдяки справі Порошенка наші суди бачить увесь світ

Спеціально для тих, хто вважає переслідування Зеленським Порошенка війною між двома олігархами або справедливою розплатою Пороху за непроведену судову реформу, переслідування Саакашвілі чи добровольців. Трошки більше цинізму, друзі. Що в Україні немає справедливого судочинства, нібито й знають усі, але так, у загальних рисах, бо більшість не стикалася з цією системою віч-на-віч. А зараз – всі оті продажні “позвоночні” судді й прокурори, які кажуть на чорне біле, які тягнуть час, а потім їм “стає погано”, бо не знають, чия візьме – зараз їх бачить вся Україна і весь світ. Бо Порошенко – дуже відома постать. Майже неможливо дати по руках системі, коли вона переслідує Василя з Жабокречки, якого підтримують мама, дружина, кум і, в кращому разі, двоє-троє безкомпромісних правозахисників. Шанс з’являється – не дуже великий, але шанс – … Читати далі »

Filed under: Статті

ОДИН З ВАРІАНТІВ МОЖЛИВИХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ. ПРОГНОЗ ВОЛЬФА

ОДИН З ВАРІАНТІВ МОЖЛИВИХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ. ПРОГНОЗ ВОЛЬФА

Головні питання зараз – відбудеться незабаром повномасштабний російський наступ чи ні, і якщо відбудеться – то коли й де буде нанесено головний удар та якими будуть цілі й завдання супротивника. До вашої уваги – прогноз Вольфа (Валерія Воронова), добросовісно записаний мною. Як він каже: «як би робив я на місці Путіна». Цілі противника – примусити Україну в результаті дій збройних сил РФ прийняти так звану формулу Штайнмайєра або ж «Мінськ-2» в тому вигляді, в якому … Читати далі »

Filed under: Статті

Про росіянку Дашу, яка воювала, сиділа в тюрмі і була прем’єр-міністром

Майже не про повернення Порошенка. Не про тих людей, що поїхали його зустрічати, і не тих, що з них сміються. Уривок з моєї другої книги #Сповідь_морпіха, яка зараз готується до друку. Епізод мав місце у 2020 році, коли я їхала по справах з одним своїм матросом. «…Дорогою цікава розмова в мене була з цим хлопцем, із Сапегою. Він згадав якусь жінку-воїна, яка сама з Росії, воювала за Україну, сиділа у в’язниці, має багато нагород і взагалі дуже знаменита. Ім’я її – здається, Даша. Зрозуміло, що жінок-воїнів не так багато, і я знаю практично всіх – якщо не особисто, то через одне рукостискання. І жодна з них не підпадає під цей опис. Пункт “в’язниця” відсікає практично всіх. Згадую двох дівчат-фронтовичок, що сиділи, з них одна росіянка, але навряд чи Сапега міг про неї … Читати далі »

Filed under: Статті

Морська Відьма

Морська Відьма

“…Давайте для розрядки прикол з мого студентства Вам розповім. Ми з подругою завжди займалися разом, на час сесій вона взагалі переселялася до мене. На останньому курсі була в нас практика, що тривала місяць. Весь цей час ми повинні були вести щоденник у тонкому зошиті й найпершого після закінчення практики робочого дня здати його керівнику. Як усі нормальні студенти, ми, звичайно, жодних щоденників не вели. Там не було нічого складного, і я вирішила, що ми зробимо ці … Читати далі »

Filed under: Гумор

ЩО МАВ БИ ЗРОБИТИ ЗЕЛЕНСЬКИЙ З ПОРОШЕНКОМ (якщо має хоч трохи розуму).

Виходимо з двох постулатів: перш за все, для сьогоднішньої України через підвищену загрозу російського вторгнення (для якого Путіну потрібен привід, як у Казахстані) критично небезпечні масові заворушення. Друге – будь-кого в Україні, включно з лідером опозиції, можна юридично переслідувати. Отже, що б було зараз логічно зробити Зеленському. 1. 17-го Порошенко повертається до України. Ніяк не реагувати на його приліт і людей, які зберуться, щоб його підтримати. Хіба що вони одразу підуть на штурм ОП, що навряд 🙂 2. Засідання суду призначити не на день повернення, як просять адвокати Порошенка, а кількома днями пізніше, у будній день – щоб зібралося якомога менше людей. Люди все одно зберуться, щоб спробувати відбити затриманого Порошенка. А зась їм – не затримувати його! Обрати запобіжний захід, не пов’язаний з обмеженням волі і пересування – максимум … Читати далі »

Filed under: Статті

ЯКЩО ЗАВТРА ВІЙНА: ЗАЛИШАТИСЬ ЧИ СТАВАТИ БІЖЕНЦЕМ?

ЯКЩО ЗАВТРА ВІЙНА: ЗАЛИШАТИСЬ ЧИ СТАВАТИ БІЖЕНЦЕМ?

Нарешті з’явився притомний пост про “тривожну валізку” для цивільних. Його написала Євгенія Подобна, журналістка, яка багато працювала на передовій (https://www.facebook.com/evgeniya.podobna/posts/4788125647980842). Притомний її текст тому, що речі, які перераховує Женя, реально покласти в рюкзак, тривалий час нести на собі й користуватися ними – пересічній цивільній людині, яка може бути, приміром, міською пенсіонеркою, а не підготовленим розвідником-диверсантом, який незрозуміло чому не на фронті. Вирішила написати кілька слів і собі. Поки що не про саму валізку, а про … Читати далі »

Filed under: Статті