Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Про героя Васю

Про героя Васю

Це Вася. Кане-корсо, воїн. Кілька років служив у розвідвзводі морської піхоти. Пройшов ППД, полігони і сектор. Місяцями жив у бліндажі нарівні з іншими бійцями. Стояв на посту, носив розвантажку, дружив з бліндажними котами. Все як у людей. Мав служити разом з моєю Бусиною, але не склалося… Нещодавно, із запізненням, я дізналася про Васину долю. Одного дня Вася зник. Мабуть, унюхав с*чку. Побратими шукали. Підняли дрон – і побачили таке, що краще не бачити. Васька потрапив … Читати далі »

Filed under: Статті

ДЕЖА ВЮ

Лонгрід для мислячих людей. Спільна творчість з другом – офіцером Терооборони. Кому цікаво – поширюйте. Піддавшись відчуттю дежа вю – що те, що може відбутися зараз, колись у нашому світі вже було – ми розшукали і прочитали текст промови, яку Гітлер виголосив перед командувачами Вермахту 22 серпня 1939 року, перед нападом на Польщу. І спало нам на думку, що кожний ватажок банди перед складним “ділом” робить для своєї братви “розклад”. Отже, подібну промову в ці дні на нараді в Москві мав виголосити і Путін. Користуючись першоджерелом – промовою Гітлера – ми “відтворили” текст путінського виступу і викладаємо їх обидва вам для порівняння й роздумів. Перепрошую за російську мову – промови Гітлера в українському варіанті не знайшла, перекладати її, таку велику, клопітно, а Путін, який розмовляє українською, взагалі виглядав би як знущання 🙂 … Читати далі »

Filed under: Статті

Просто замальовка

Магазинчик військової форми і снаряги. На тридцять квадратних метрів із двадцятеро відвідувачів, всі щось приміряють. Один чувак тримається рукою за висячий клапан на формі і не знає, що це таке і що з ним робити. – Це клапан під погон, там є гудзик. Кріпиться ось так, як у мене. Пауза. Довгий погляд. – Пробачте, ви впевнені, що там це буде потрібно? #якщо_завтра_війна … Читати далі »

Filed under: Статті

Про самотню бабусю і її сусідів-переселенців

Є в мене знайома – самотня бабуся за 80. Дивиться серіали і політичні ток-шоу, після яких часто зітхає: “Вовочку жалко”. Переконувала мене якось писати мою книгу російською, щоб її прочитало більше людей, бо “українською ніхто ж не читає”. Останні пару років біля неї крутиться хитровироблена пара середнього віку – переселенці з ОРДЛО. Роблять їй різні дрібні послуги, активно набиваються у друзі, запрошують в гості, роблять їй (за її гроші) ремонт. Вочевидь, мають намір успадкувати квартиру. Бабуся їхніх справжніх мотивів не розуміє, вважає, що вони її друзі. І ось, кілька днів тому, вона з ними посварилася. Бо та переселенка сказала їй, що вони в Донецьку закликали Путіна ввести війська. “Ми вважаємо себе росіянами, говоримо російською, і хотіли приєднатися до Росії, бо всі люди мають право жити в тій країні, в якій … Читати далі »

Filed under: Статті

Що має зробити влада, якщо справді хоче заспокоїти людей?

Уривок з програми “Зворотний відлік” на Суспільному від 24.01.2022 р. Тема: “Загроза вторгнення Росії в Україну: економічний та інформаційний вимір”. Ведучі Мирослава Барчук та Павло Казарін. Гості: – Олег Дунда, народний депутат, фракція «Слуга народу»; – Федір Веніславський, народний депутат, фракція «Слуга народу»; – Володимир Вятрович, народний депутат, фракція «Європейська солідарність»; – Роман Костенко, народний депутат України, фракція «Голос». – Валерій Чалий, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США (2015-2019 рр.); – Олег Рибачук, голова громадської організації «Центр спільних дій»; – Олена Білозерська, офіцер Збройних сил України в запасі; – Олександр Мусієнко, політолог, директор Центру військово-правових досліджень; – Сергій Фурса, інвестиційний банкір. – Михайло Щербина, заступник директора з оборонних питань Департаменту муніципальної безпеки КМДА. Повне відео: … Читати далі »

Filed under: Відео

“Тривожна валізка” для цивільних

“Тривожна валізка” для цивільних

Не нагнітаючи паніку, бо думаю, що не знадобиться, пишу обіцяний пост про вміст «тривожної валізки» для цивільних. Насправді, на цю тему вже писано-переписано, і сказано все, окрім головного: універсальних порад щодо вмісту валізки, які підходять усім, не існує в принципі. Основна моя претензія до порад на цю тему: якщо приблизно порахувати вагу того, що має лежати у валізці, дуже часто з’ясується, що це кілограмів 20-25. Тобто, варіант для тренованого чоловіка (який невідомо чому досі цивільний). … Читати далі »

Filed under: Статті

“Прозоро про головне” – про можливе російське вторгнення

Вчорашній ефір “Прозоро про головне” на UA:Перший. Той самий, дорогою на який таксист не взяв з мене гроші 🙂 З ведучою Інною Неродик говоримо про те, де межа між “сіяти паніку” і “готувати населення до можливого російського вторгнення”; про те, наскільки високою є нині його ймовірність; яким буде (якщо буде) напрямок головного удару; коли і за якими ознаками ми будемо точно знати, буде вторгнення чи ні; про позицію західних країн і допомогу союзників; про те, що в ситуації, що склалася, повинні робити влада і військове командування (спойлер: проводити передмобілізаційні заходи). До ефіру включалися речник спільноти Inform Napalm Михайло Макарук, головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков, дипломат Андрій Веселовський, народні депутати Роман Костенко та Андрій Клочко. Відео: #якщо_завтра_війна … Читати далі »

Filed under: Статті

Таксист

Щиро зворушена – сьогодні таксист (!) у Києві (!) не взяв з мене грошей. Я запізнювалась, з моєї розмови по телефону він зрозумів, що на телеефір, спитав, яка тема ефіру (війна), слово за слово… Розповіла, що воювала, що служила… Коли приїхали, категорично відмовився брати гроші. Я не знала, що в наш час ще таке буває. Безкоштовні ліки – комусь від зневіри, комусь від цинізму. Проста відповідь на те, “а що ж ми будемо робити, якщо раптом що”. Та нічого особливого, те саме, що й завжди – самоорганізовуватись. Бо в нас це виходить. Маємо натхнення і, зусиллями ворогів, величезний досвід. … Читати далі »

Filed under: Статті

Рішенням суду щодо Порошенка задоволена

Сьогоднішнім рішенням суду щодо Петра Порошенка задоволена. З тих міркувань, щоб не трясло країну у нинішній несприятливий період. Цікаво, що, судячи з усього, рішення про запобіжний захід для Порошенка не було прийняте заздалегідь. Боротьба тривала до останнього. Про це свідчить як тривале (5 годин) перебування судді в нарадчій кімнаті, так і наявність під судом “космонавтів” і навіть штовханина їх з активістами до винесення рішення. Мій досвід каже, що саме за наявністю і поведінкою поліції часто можна передбачати, яким буде рішення суду щодо запобіжного заходу: якщо планують “закрити”, то під судом зазвичай стоять “космонавти”, якщо ні – невелика кількість поліцейських у цивільному, яких взагалі не видно. Отже, 3-4 тисячі людей під судом (стільки десь “на око” було сьогодні), плюс, можливо, тиск із Заходу, але він без вулиці не допоміг би, перетиснули … Читати далі »

Filed under: Статті

Завдяки справі Порошенка наші суди бачить увесь світ

Спеціально для тих, хто вважає переслідування Зеленським Порошенка війною між двома олігархами або справедливою розплатою Пороху за непроведену судову реформу, переслідування Саакашвілі чи добровольців. Трошки більше цинізму, друзі. Що в Україні немає справедливого судочинства, нібито й знають усі, але так, у загальних рисах, бо більшість не стикалася з цією системою віч-на-віч. А зараз – всі оті продажні “позвоночні” судді й прокурори, які кажуть на чорне біле, які тягнуть час, а потім їм “стає погано”, бо не знають, чия візьме – зараз їх бачить вся Україна і весь світ. Бо Порошенко – дуже відома постать. Майже неможливо дати по руках системі, коли вона переслідує Василя з Жабокречки, якого підтримують мама, дружина, кум і, в кращому разі, двоє-троє безкомпромісних правозахисників. Шанс з’являється – не дуже великий, але шанс – … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті