Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

Відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка 2021 року. На картинці – список творів у номінації “Журналістика, публіцистика”, які вийшли у другий тур конкурсу. Приємно. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Фото з Помаранчевого Майдану…

Фото з Помаранчевого Майдану…

В ці дні виповнюється 16 років від початку Помаранчевого Майдану. Ми всі, окрім наймолодших, родом звідти. 50 атмосферних фото від 21-28 листопада 2004 – щоб згадати. Більшість із них публікуються в Інтернеті вперше. … Читати далі »

Filed under: Фото

Помилування, а не примирення

Запис у сьому річницю початку Майдану. … Читати далі »

Filed under: Відео

ЯК ПОДОЛАТИ ПАНДЕМІЮ COVID-19 В УКРАЇНІ

Пишу не як медик, яким не є – як фронтовик. Для початку давайте домовимось, що пандемія ковіду – це війна. Як у 2014-му до неї виявилась, м’яко кажучи, неготовою українська армія, так тепер не готова українська медична система. Можна скільки завгодно – і цілком справедливо – лаяти владу за дороги замість кисневих апаратів, але ситуації це не виправить. Розкладемо по поличках: від чого вже зовсім скоро масово вмиратимуть хворі на ковід з важкою формою перебігу – такі, які досі одужували? 1. Брак місць у лікарнях. 2. Брак кисню. 3. Брак медичного персоналу. 4. Брак медикаментів. Що з цим можна зробити? Коли приходить велика спільна біда, люди використовують для порятунку те, що мають. Китайці – свій тоталітарний режим (у часи великих катастроф демократія завідомо програє диктатурі), американці – свої гроші, німці – свою дисциплінованість. У нас нічого цього немає. … Читати далі »

Filed under: Статті

Протягом останнього тижня у мене від ковіду померли двоє родичів

Просто для інформації. Протягом останнього тижня у мене в Умані від ковіду померли двоє далеких родичів – чоловік біля 50 років і жінка біля 60 років. Обоє для свого віку були здоровими людьми. У випадку з чоловіком знаю лише, що його госпіталізували у важкому стані з ковідною пневмонією і наступного дня він помер. Жінка ж, якій було погано, тиждень не могла вибити з сімейного лікаря направлення на госпіталізацію. Не знаю, чому та не давала – можливо, не було місць у лікарнях, а може, хотіла хабаря – не знаю. Але факт лишається фактом: хвору госпіталізували лише коли вона вже почала задихатися. В лікарні прожила кілька діб. Я це до того, що не довіряйте сліпо сімейним лікарям – вони дають поради дистанційно і в вашу шкуру не влізуть. Вони просто не знають, наскільки … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Ніж

Ніж

Ось які є у нас діти. “Я хочу подарувати вам свій улюблений ніж. Хай він вам буде як оберіг. Слава Україні! Героям Слава! Мене звати Арсеній. Я живу в Києві. Мені подобається грати в тенніс. Я найстарший в сім’ї і мене це трохи задовбує, бо в мене найбільше обов’язків”. 10-річний Арсеній Малютін хотів, щоб його ножа подарували якомусь найкращому розвіднику. Ось, дивися, Арсенію, – подарували. Твій ніж у сержанта Владислава Лукашенка, родом з Херсонщини, який дуже давно воює. У … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Сьогодні на Майдані

Сьогодні на Майдані

Безкоштовно роздають старий одяг і наливають чай. У черзі переважно старі люди. У половини з масок стирчать носи, є й взагалі без масок. У Києві більше тисячі нових випадків ковіду на добу. Чи вистачить їм за кілька днів койкомісць і кисню в лікарнях? Не певна… … Читати далі »

Filed under: Фото

Рубрика “Слідами наших публікацій” :)

Рубрика “Слідами наших публікацій” :)

Пам’ятаєте, нещодавно я публікувала відео про талановитого сапера з великим фронтовим досвідом, якого використовують як некваліфіковану робсилу на полігоні, і відмовляють на прохання про переведення? Так ось, наше з Санею відео, судячи з усього, мало неабиякий розголос 🙂 Переведення до іншої бригади швиденько підписали. Зараз Сашко вже на передовій, чому дуже радіє. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

“Щоденник нелегального солдата” номіновано на Шевченківську премію

“Щоденник нелегального солдата” номіновано на Шевченківську премію

Як дехто, певно, вже знає, мою книгу #ЩоденникНелегальногоСолдата номіновано на Шевченківську премію, і це велика честь для мене. Дякую усім, хто привітав. Ті, хто її прочитав і бажає підтримати, може залишити відгук про книгу отут: http://knpu.gov.ua/content/kniga-%C2%ABshchodennik-nelegalnogo-soldata%C2%BB Звичайно, це не голосування, вирішувати, який твір вийде у наступні тури конкурсу і який зрештою переможе, вирішуватимуть тільки експерти. Це просто щось на кшталт моральної підтримки і ознайомлення експертів з думкою читачів цього твору, адже відгуки при оцінці теж враховуються. Також цього року номінуються … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

До мене дійшло, чому Трамп не визнає результати виборів

До мене дійшло, чого Трамп так чіпляється за владу і не визнає результати виборів. У Штатах, де неможливо розігнати опозицію ОМОНом чи звернутися до Печерського суду, його боротьба за владу приречена, і він не може цього не розуміти. Весь цивілізований світ (це крім Росії і Китаю) теж це розуміє і вже привітав Байдена з перемогою. Так навіщо ж Трамп так ганьбить себе? Гадаю, все просто. Він розраховує на те, що інтелігентна людина, за яку він має Байдена, не любить скандалів і всіляких брудних розборок. І задля того, щоб прийти до влади мирно і без проблем, а не виганяти з Білого Дому поганою мітлою Трампа під гуркіт вуличних заворушень – що задля цього Байден піде на поступки й пообіцяє Трампові непереслідування. Наприклад, не судити його за якісь ще не до кінця відомі нам шашні … Читати далі »

Filed under: Статті