Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Народження Правого Сектора

Народження Правого Сектора

На цих фото зафіксовано історичну мить, яку можна вважати народженням Правого сектора. 28 листопада 2013 року на Майдані наші хлопці доробляють найперший саморобний банер “Правий Сектор” і піднімають його на скульптуру засновників Києва. Так що ПС сьогодні – 7 років, з чим і вітаю. Навряд чи ці хлопці на фото усвідомлюють, що через півроку братимуть участь у боях, а ще раніше стануть головною медіа-лякалкою для колаборантів. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Якою має бути правда у літературі про війну?

Розповідаю про те, якою має бути література про війну. Передісторія така: у видавництві “Темпора” вийшла книга британського письменника Івліна Во “Чоловіки у війську” (про період Другої світової), і вони в рамках промоушена книги брали короткі коментарі у людей. так чи інакше пов’язаних з тематикою. Оце сьогодні виклали мій коментар. … Читати далі »

Filed under: Відео

УКРАЇНСЬКА “САГА”. ПОТУЖНИЙ ЗАДУМ, ТРОХИ ПОПСОВАНИЙ НА ДОГОДУ “КАКІМРАЗНІЦАМ”

УКРАЇНСЬКА “САГА”. ПОТУЖНИЙ ЗАДУМ, ТРОХИ ПОПСОВАНИЙ НА ДОГОДУ “КАКІМРАЗНІЦАМ”

Подивилася український серіал “Сага” і хочу поділитися з вами своїми враженнями. Це дуже масштабний, амбітний проект – мабуть, найперший такий на українському ТБ. Сюжет охоплює сто років – дія починається у 1914 році і закінчується у 2014. Це історія родини, певніше, роду Козаків – прізвище, ясна річ, обране невипадково, цей рід символізує всіх українців, і з цими Козаками трапляється все, що пережила Україна у 20-му і на початку 21-го століття: Перша світова, революція і громадянська … Читати далі »

Filed under: Статті

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

Відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка 2021 року. На картинці – список творів у номінації “Журналістика, публіцистика”, які вийшли у другий тур конкурсу. Приємно. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Фото з Помаранчевого Майдану…

Фото з Помаранчевого Майдану…

В ці дні виповнюється 16 років від початку Помаранчевого Майдану. Ми всі, окрім наймолодших, родом звідти. 50 атмосферних фото від 21-28 листопада 2004 – щоб згадати. Більшість із них публікуються в Інтернеті вперше. … Читати далі »

Filed under: Фото

Помилування, а не примирення

Запис у сьому річницю початку Майдану. … Читати далі »

Filed under: Відео

ЯК ПОДОЛАТИ ПАНДЕМІЮ COVID-19 В УКРАЇНІ

Пишу не як медик, яким не є – як фронтовик. Для початку давайте домовимось, що пандемія ковіду – це війна. Як у 2014-му до неї виявилась, м’яко кажучи, неготовою українська армія, так тепер не готова українська медична система. Можна скільки завгодно – і цілком справедливо – лаяти владу за дороги замість кисневих апаратів, але ситуації це не виправить. Розкладемо по поличках: від чого вже зовсім скоро масово вмиратимуть хворі на ковід з важкою формою перебігу – такі, які досі одужували? 1. Брак місць у лікарнях. 2. Брак кисню. 3. Брак медичного персоналу. 4. Брак медикаментів. Що з цим можна зробити? Коли приходить велика спільна біда, люди використовують для порятунку те, що мають. Китайці – свій тоталітарний режим (у часи великих катастроф демократія завідомо програє диктатурі), американці – свої гроші, німці – свою дисциплінованість. У нас нічого цього немає. … Читати далі »

Filed under: Статті

Протягом останнього тижня у мене від ковіду померли двоє родичів

Просто для інформації. Протягом останнього тижня у мене в Умані від ковіду померли двоє далеких родичів – чоловік біля 50 років і жінка біля 60 років. Обоє для свого віку були здоровими людьми. У випадку з чоловіком знаю лише, що його госпіталізували у важкому стані з ковідною пневмонією і наступного дня він помер. Жінка ж, якій було погано, тиждень не могла вибити з сімейного лікаря направлення на госпіталізацію. Не знаю, чому та не давала – можливо, не було місць у лікарнях, а може, хотіла хабаря – не знаю. Але факт лишається фактом: хвору госпіталізували лише коли вона вже почала задихатися. В лікарні прожила кілька діб. Я це до того, що не довіряйте сліпо сімейним лікарям – вони дають поради дистанційно і в вашу шкуру не влізуть. Вони просто не знають, наскільки … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Ніж

Ніж

Ось які є у нас діти. “Я хочу подарувати вам свій улюблений ніж. Хай він вам буде як оберіг. Слава Україні! Героям Слава! Мене звати Арсеній. Я живу в Києві. Мені подобається грати в тенніс. Я найстарший в сім’ї і мене це трохи задовбує, бо в мене найбільше обов’язків”. 10-річний Арсеній Малютін хотів, щоб його ножа подарували якомусь найкращому розвіднику. Ось, дивися, Арсенію, – подарували. Твій ніж у сержанта Владислава Лукашенка, родом з Херсонщини, який дуже давно воює. У … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Сьогодні на Майдані

Сьогодні на Майдані

Безкоштовно роздають старий одяг і наливають чай. У черзі переважно старі люди. У половини з масок стирчать носи, є й взагалі без масок. У Києві більше тисячі нових випадків ковіду на добу. Чи вистачить їм за кілька днів койкомісць і кисню в лікарнях? Не певна… … Читати далі »

Filed under: Фото

Статті