Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Борсук :)

Не пустую, нікого не чіпаю, роблю селфі в обновці… А на мене тут, виявляється, мій сержант з “фоторушницею” полює 🙂 … Читати далі »

Filed under: Статті

Про «Щоденник нелегального солдата», наркопритон і німецьких провайдерів…

Рекомендую всім, хто ще не бачив, просто розкішний відеоблог журналіста, редактора “Тижня” Дмитра Крапивенка – відеовідгук на мою книгу #ЩоденникНелегальногоСолдата. Посилання на відео у першому коментарі. І принагідно запрошую всіх підписатися на нещодавно створений, але дуже цікавий канал Дмитра на ЮТубі, який він веде під псевдонімом Суворий Басмач – огляди книжок, історія, геополітика. У цьому відео Дмитро не просто докладно розказує про книгу, її героїв і свої враження від прочитаного, а вбудовує у розповідь невеликі вставки-новели, в яких згадує різні цікаві історії з власного досвіду. Наприклад, ми до війни займалися чорним копом, а Дмитрові і його друзям у юності теж кортіло покопати, тим більше, що вони почули від когось, що в одному селі (але точно невідомо, де) закопана закладка з великою кількістю зброї часів Другої світової. (Усі копарі знають – такі … Читати далі »

Filed under: Відео

Розвідники 503 ОБМП (борсуки)

Тактичне заняття батальйонної розвідки 503 ОБМП. Музика: Sean Householder “The warrior song” … Читати далі »

Filed under: Відео

Як ми втікали від Чорнобиля

Як ми втікали від Чорнобиля

Коли “бахнув” Чорнобиль, влада приховала від людей масштаби катастрофи. Пересічні громадяни дізналися про “невеликий вибух і пожежу, яку вже ліквідовано” – і те далеко не одразу, а лише після того, як здійняли гвалт шведи з французами, бо у них підвищилася радіація. Але розумним людям тоді вистачило знання, де саме це сталося – на АЕС… Моя мама кинулася на вокзал – купляти квитки, щоб вивезти мене з бабусею. Пофігу куди – аби виїхати. І мама така … Читати далі »

Filed under: Статті

Вийшли одразу чотири прекрасні рецензії на “Щоденник нелегального солдата”

Вийшли одразу чотири прекрасні рецензії на “Щоденник нелегального солдата” 1. Автор Дмитро Крапивенко, головний редактор “Тижня” “Ми бачимо дуже розгорнуту перспективу: детальну, день за днем, історію одного розвідувального підрозділу, що починав воювати в складі «Правого сектору» й продовжив в Українській добровольчій армії. Підрозділу, якого нині не існує, але більшість його бійців — з тих, що вижили, — воюють донині, уже легально, у лавах ЗСУ. І це природно, бо, як вважає Олена Білозерська, місія добровольців — «скелетувати армію». Зі сторінок книжки на нас дивляться бійці та командири: живі й мертві, молоді й не дуже, хлопці й дівчата, волонтери, місцеві мешканці — всі, хто оточував Олену протягом 2014–2017 років. І це не просто «ілюстративний матеріал», про кожного героя є бодай кілька рядків, навіть якщо зустріч була короткою. Авторка помістила у свій літопис масу сюжетних ліній: … Читати далі »

Filed under: Статті

Росіянка

Життя підкидає такі історії – куди там серіалам. Чоловік приблизно 50 років, професійний військовий. Служив ще в радянській армії, потім в російській. На початку століття демобілізувався і повернувся до України. Привіз із Росії дружину – родом звідкілясь з-за Уралу. З цією дружиною має сімох (!) дітей. І от прожили вони разом, вважай, ціле життя, а потім почалася війна. У березні 2014 року зібрався він у військкомат, а дружина каже: якщо підеш воювати проти Росії, подаю на розлучення. І подала – одразу ж, як тільки він поїхав. Він на війні досі. Одружений вдруге. Має маленьку донечку – “дитя війни” і кожну вільну хвилину розмовляє з нею телефоном. … Читати далі »

Filed under: Статті

Сьогодні на службі :)

Сьогодні на службі :)

Прикмети часу 🙂 … Читати далі »

Filed under: Фото

Ефка і Шкавулик. Як зустрічають собаки

Нарешті дійшли руки показати вам це відео. Це в березні, коли я приїхала у відпустку і мене зустріли мої собані – Ефка і Шкавулик, які не бачили мене більше року. Хто читав книгу #ЩоденникНелегальногоСолдата, добре пам’ятає цих собак і, напевно, буде радий їх побачити 🙂 … Читати далі »

Filed under: Відео

Це не “дурні селяни”. Це диверсії

Це не “дурні селяни”. Це диверсії

Останнім часом бачу дуже багато нападок на “дурних селян, які палять траву”. Дайте селянам спокій. Селяни, в тому числі дурні, живуть на нашій землі стільки, скільки існує наша земля. А пожежі такого масштабу – вперше. Київ з найгіршим у світі повітрям, яке стало небезпечним для життя – вперше. Це не “дурні селяни”. Це диверсії. Тим більше, що горить не лише трава – горять будинки у Києві, один за одним. Найперша і найбільш очевидна мета цих диверсій – посіяти паніку, … Читати далі »

Filed under: Статті

Мітинг на захист Тетяни Чорновол під Печерським судом (ФОТО)

Мітинг на захист Тетяни Чорновол під Печерським судом. Людей, як для карантину, багатенько. Благополучно складений ще один іспит: ми здебільшого сидимо в самоізоляції, своїм життям і життям оточуючих не нехтуємо, але коли реально треба, незважаючи ні на що, готові збиратися. Люди тримали плакати “Руки геть від героїв Майдану!”, “Ні реваншу” тощо. Був плакат “Суддя, пам’ятай: Ростов недалеко!”. (Думаю, що все-таки до Ростова мають шанс поїхати не звичайні судді, а ті, хто давав їм вказівки). Були більшість відомих опозиційних політиків. Виступав 5-й президент Петро Порошенко, обіцяв не дати розтоптати досягнення Майдану, казав: “Таню, ми з тобою!”. Сергій Поярков сказав, що дуже поважає Чорновол за те, що вона, закликаючи інших щось робити, сама завжди йшла попереду. Були активісти Майдану, були також пересічні люди, які свідомо чи ні трималися трохи подалі від політиків. Карантин, мабуть. У масках … Читати далі »

Filed under: Репортажі, Фото

Статті