Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Про згвалтування. Історія з особистого досвіду

Зараз багато пишуть про так звану “культуру згвалтування” – толерування частиною суспільства цього злочину, схильність до відбілювання гвалтівників і засуджування жертви. Розповім історію без моралі – така собі замальовка із серцевини соціуму, про коріння цієї проблеми. Мені було тоді 23 роки, моїй приятельці, назвемо її Наталкою – 26 чи 27. Це була сільська дівчина, яка працювала в Києві і навчалася на заочному. Зовні Наталка була доволі симпатична, але настільки тиха, “непомітна” й сором’язлива, що в неї ще ніколи не було хлопця. Я дуже сильно допомагала Наталці з навчанням, і коли вона закінчила вуз, вона і її батьки на знак подяки запросили мене до них у село на вихідні. Приїхали ми туди, дивлюся – родина не багата, але й не бідна, таке добротне, статечне сільське господарство. Зустріли мене, як дорогу гостю. Вдень … Читати далі »

Filed under: Статті

“Виїжджати чи ні?”

У прифронтовому місті до нас підійшла стривожена немолода жінка. Питання, як у всіх: виїжджати чи ні? Склад родини: вона з чоловіком, двоє стареньких немічних батьків і двоє котів. Офіційні повідомлення заспокоюють, “агентство Бі-Бі-Сі” (Баба Бабі Сказала), навпаки, повідомляє, що фронт прорвано і якщо не завтра, то післязавтра точно на вулицях її міста точитимуться бої… Що робити? Знайома ситуація? Отож. Це місто від лінії зіткнення у 20 км. Звичайно, я не вірю, що йому загрожує захоплення. Але обстріли з усіх калібрів були, і ще будуть… І як брати відповідальність за чужі долі? Подумавши, сказала їй наступне. Можливо, мій досвід знадобиться комусь іншому. Я пояснила, що місто не захоплять. Однак, небезпека для цивільних існує і може збільшитись. Тому цій пані потрібно вжити заходів, щоб бути поінформованою і в разі потреби готовою до виїзду. Для цього … Читати далі »

Filed under: Статті

Дисципліна понад усе :)

Filed under: Фото

Де брати гривні

У продуктовому магазині. Молодий здоровий лоб підходить до чоловіка добряче за 50, який набирає у кошик багато товарів: – Вибачте, у вас не буде 10 гривень? Пауза. Поворот голови. – Де військкомат, знаєш? – Ну, знаю… – Іди туди, і буде в тебе багато гривень. Пауза. – А ви служите? – Служу. Два дні як з-під Бахмута. Відвернувся, пішов. … Читати далі »

Filed under: Статті

“Буває, що в хвильку якусь одну…”

“Буває, що в хвильку якусь одну…”

* * * Буває, що в хвильку якусь одну Наслухаєшся розмов – На війні все точиться про війну, А хочеться – про любов. Весела майстерність, холодний гнів І лютий пекельний сказ – Усе це для знищення ворогів, Любов – для рятунку нас. Із Силою, що має безліч назв, Заходячи в резонанс, На мінному полі нам раз у раз Дає пропетляти шанс. Незриме, нечутне – а все ж, а все ж Існуюче недарма – Бо хтось там чекає. І ти живеш. Бо міцно тебе трима. 10.03.2023 … Читати далі »

Filed under: Мої вірши

Про мажорів і військову службу

Про мажорів і військову службу

А давайте поговоримо про мажорів. Отих синочків різних “шишок”, які розважаються в тилу з купленими довідками і не хочуть служити у війську. І просто хлопців, у яких “життя вдалося” і вони поводяться аналогічно. Особисто мені на глибинному рівні на них так пофіг, що аж незручно. Ну, бо кожен відповідає за себе сам і не відповідає за інших, якщо це тільки не його підлеглі. Це не мені, а їм, тим мажорам, після війни плюватимуть в очі. … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті