Статті Коментарі

Білозерська INFO » Повідомлення

Моя книга – фіналіст конкурсу на здобуття Шевченківської премії

Моя книга – фіналіст конкурсу на здобуття Шевченківської премії

А в мене є чим пишатися! Моя книга “Щоденник Нелегального Солдата” потрапила до “короткого списку”, тобто, вийшла у фінал конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, у номінації “Публіцистика, журналістика”. Це мене дуже тішить – як зі зрозумілих особистих мотивів, так і через те, що в Україні таки щось змінилося, тепер шанс здобути офіційне визнання отримало молоде покоління, яке пише на теми, що не обмежуються українським фольклором і давньою історією. Асєєв от, … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”, що стояв унизу бульвару Шевченка, навпроти Бессарабського ринку. Боротьба за його та інших радянських пам’ятників знесення тривала дуже довго (зокрема, я не раз пропонувала в ті роки вчинити цивілізовано – перенести усі комуністичні пам’ятники, які мають історичну чи культурну цінність, у “Парк радянського періоду” і проводити там платні екскурсії). Ясна річ, ніхто нагорі в цьому напрямку й не почухався, і за справу взялися “невідомі патріоти”. Багато хто … Read entire article »

Filed under: Повідомлення, Статті

Михайло Приступа (Тягач) отримав орден “За мужність”

Михайло Приступа (Тягач) отримав орден “За мужність”

Вітаю свого побратима Тягача (Михайла Приступу) з отриманням високої державної нагороди – ордена “За мужність” ІІІ ступеня, а також відзнаки МО “Знак пошани”. От вже хто заслужив, так заслужив. Міша дуже давно на війні, пам’ятаю його ще з Широкиного 2015-го року, тоді він був у складі 8-го батальйону ДУК ПС, пізніше УДА “Аратта”. Височенний хлопець із зовнішністю вікінга (зріст більше двох метрів) починав як кулеметник, потім, після загибелі Гріна (Сергія Шилова) став командиром групи. Був … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

ЗУшкокарусель

А в мене радість. Талановита художниця Ірена Миколів вирішила створити цикл ілюстрацій за мотивами моєї книги #ЩоденникНелегальногоСолдата. До вашої уваги – перша з них, називається “ЗУшкокарусель”. Ось цей момент у книзі: “11-12 квітня [2015 року] на базі в Новогродівці святкуємо Великдень. Катаємося на зенітній установці, як на каруселі. «Шеф! На Дубровку, два счетчика!», – верещимо ми. Каталонець розкручує зенітку, потім застрибує сам, карусель крутиться, з Каталошиної ноги злітає тапок, ми крутимося й регочемо…” Ну, як вам? … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

Народження Правого Сектора

Народження Правого Сектора

На цих фото зафіксовано історичну мить, яку можна вважати народженням Правого сектора. 28 листопада 2013 року на Майдані наші хлопці доробляють найперший саморобний банер “Правий Сектор” і піднімають його на скульптуру засновників Києва. Так що ПС сьогодні – 7 років, з чим і вітаю. Навряд чи ці хлопці на фото усвідомлюють, що через півроку братимуть участь у боях, а ще раніше стануть головною медіа-лякалкою для колаборантів. … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

“Щоденник нелегального солдата” вийшов у другий тур

Відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка 2021 року. На картинці – список творів у номінації “Журналістика, публіцистика”, які вийшли у другий тур конкурсу. Приємно. … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

Протягом останнього тижня у мене від ковіду померли двоє родичів

Просто для інформації. Протягом останнього тижня у мене в Умані від ковіду померли двоє далеких родичів – чоловік біля 50 років і жінка біля 60 років. Обоє для свого віку були здоровими людьми. У випадку з чоловіком знаю лише, що його госпіталізували у важкому стані з ковідною пневмонією і наступного дня він помер. Жінка ж, якій було погано, тиждень не могла вибити з сімейного лікаря направлення на госпіталізацію. Не знаю, чому та не давала – можливо, не було місць у лікарнях, а може, хотіла хабаря – не знаю. Але факт лишається фактом: хвору госпіталізували лише коли вона вже почала задихатися. В лікарні прожила кілька діб. Я це до того, що не довіряйте сліпо сімейним лікарям – вони дають поради дистанційно і в вашу шкуру не влізуть. Вони просто не знають, наскільки … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

Ніж

Ніж

Ось які є у нас діти. “Я хочу подарувати вам свій улюблений ніж. Хай він вам буде як оберіг. Слава Україні! Героям Слава! Мене звати Арсеній. Я живу в Києві. Мені подобається грати в тенніс. Я найстарший в сім’ї і мене це трохи задовбує, бо в мене найбільше обов’язків”. 10-річний Арсеній Малютін хотів, щоб його ножа подарували якомусь найкращому розвіднику. Ось, дивися, Арсенію, – подарували. Твій ніж у сержанта Владислава Лукашенка, родом з Херсонщини, який дуже давно воює. У … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

Рубрика “Слідами наших публікацій” :)

Рубрика “Слідами наших публікацій” :)

Пам’ятаєте, нещодавно я публікувала відео про талановитого сапера з великим фронтовим досвідом, якого використовують як некваліфіковану робсилу на полігоні, і відмовляють на прохання про переведення? Так ось, наше з Санею відео, судячи з усього, мало неабиякий розголос 🙂 Переведення до іншої бригади швиденько підписали. Зараз Сашко вже на передовій, чому дуже радіє. … Read entire article »

Filed under: Повідомлення

“Щоденник нелегального солдата” номіновано на Шевченківську премію

“Щоденник нелегального солдата” номіновано на Шевченківську премію

Як дехто, певно, вже знає, мою книгу #ЩоденникНелегальногоСолдата номіновано на Шевченківську премію, і це велика честь для мене. Дякую усім, хто привітав. Ті, хто її прочитав і бажає підтримати, може залишити відгук про книгу отут: http://knpu.gov.ua/content/kniga-%C2%ABshchodennik-nelegalnogo-soldata%C2%BB Звичайно, це не голосування, вирішувати, який твір вийде у наступні тури конкурсу і який зрештою переможе, вирішуватимуть тільки експерти. Це просто щось на кшталт моральної підтримки і ознайомлення експертів з думкою читачів цього твору, адже відгуки при оцінці теж враховуються. Також цього року номінуються … Read entire article »

Filed under: Повідомлення