Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Наш фронтовий кіт Матумба :)

Filed under: Статті

Пригоди рядового Ефки

Ніч. Чергуємо з побратимом на позиції. Бій то вщухає, то розгоряється знову. Чуємо кроки – йде наша зміна. – Стій, хто йде? У відповідь на мій голос – щасливий вереск Ефки. Коли я уходила на позиції, я її прив’язала, щоб не бігла за мною, бо там скрізь заміновано. Хлопці потім її відв’язали, а ця тварюка дочекалася темряви, дочекалася, поки вирушить зміна, і крадькома пішла за ними, щоб її привели до мене 🙂 Не злякалася ні стрілянини, ні вибухів, ні свисту куль, і нічим не виказала себе. І лише тоді, коли, почувши мій голос, вона озвалася, бійці зрозуміли, що йшли не самі 🙂 … Читати далі »

Filed under: Репортажі

Невідзняте

Про втрачені – невідзняті – кадри шкодуєш так само, як про втрачені миттєвості життя… Щойно. Мій побратим С., не без зусиль відшукавши місце, де є мобільний зв’язок, розмовляє по телефону з маленькою донечкою. – Софійко, тато на роботі. Тато приїде в наступному місяці. Коли це? Це приблизно через тридцять днів. Розказати щось? Навіть не знаю, що тобі розказати. У нас тут є чорний кіт, його звати Матумба. І є дві собаки – Ефка і Шкавулик… І тут – близький, оглушливий БУХ. У мене заклало вуха. Зі стелі посипалась штукатурка. Побратим, не міняючи ні пози, ні інтонацій: – Я теж тебе дуже люблю, Софійко. Мимоволі шкодуєш про відсутність якоїсь хитрої камери, що вміла б писати у режимі нон-стоп. … Читати далі »

Filed under: Статті

Хроніки нашого підрозділу. Історія перша

Звичайно, дуже багато про що поки не можна розказувати, і не буде можна аж до кінця війни. Але якимись маленькими клаптиками, шматками мозаїки, з яких складається наш бойовий шлях, хочеться поділитись. Прогалини заповнимо пізніше… … Читати далі »

Filed under: Статті

У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

У Польщі на цвинтарі поблизу Перемишля зруйнували пам’ятник воїнам УПА. Зробили це не “невідомі вандали”, а польські націоналісти, вдягнені у футболки з “антибандерівською” символікою, зі згоди і за присутності місцевої влади. Представник влади прокоментував ситуацію у кращих традиціях пострадянського простору – мовляв, “пам’ятник псував естетичний вигляд кладовища, був нестабільний, а відтак небезпечний для оточення”. Ні б сказати чесно: “Ми не допустимо існування на нашій землі пам’ятників людям, які вбивали наших співвітчизників”. Об’єднання українців Польщі вже оприлюднило гнівну заяву з цього приводу, але ясна річ, що полякам вона до одного місця. З цього приводу кілька думок. Перше. У Європі не розуміють різницю між західноєвропейськими і пострадянськими правими. Європейські праві руйнують Європейський союз і фінансуються за це з Кремля. Пострадянські праві (включно з деякими російськими) руйнують російську імперію і є через це ситуативними союзниками усіх, … Читати далі »

Filed under: Статті

Архівні кадри. “Морячок” втікає від медиків :)

Архівні кадри. “Морячок” втікає від медиків :)

“Та яка лікарня?! Зі мною все нормально!”. Контужений і легко поранений боєць “Морячок” намагається втекти від медиків, щоб не їхати до лікарні (і таки утік). Степанівка біля Савур-могили, серпень 2014 … Читати далі »

Filed under: Фото

Про те, як війна навчає рішучості

Підмітила одну закономірність. У мирному житті є невеликий відсоток безбашенних людей, які у критичній ситуації візьмуться робити те, чому не навчались і на що не уповноважені. Наприклад, знешкодити і затримати озброєного злочинця, не маючи спецпідготовки і не будучи поліцейським. Надати складну медичну допомогу постраждалому, не будучи медиком. Сісти за кермо, не маючи водійських прав і взагалі не вміючи водити (тупих мажорів, які ганяють без прав без жодної на те необхідності я зараз, звичайно, на увазі не маю). Такі вчинки можуть закінчитися трагічно – наприклад, смертю постраждалого через неправильно надану допомогу. Саме тому у мирному житті на них зважуються одиниці. Стандартна поведінка нормальної порядної людини, на руках у якої опинився поранений, травмований або той, кому стало погано – викликати швидку або самому відвезти людину в лікарню. Не більше. “Я ж не вмію, … Читати далі »

Filed under: Статті

Важка доля бази підскоку

Важка доля бази підскоку

Розбираючи архіви для наповнення сторінки нашого підрозділу, знайшла отаке. Січень 2015, наша “база підскоку” – що було і що стало. Коли будівля горіла і в ній детонував БК, майже весь особовий склад підрозділу перебував всередині. На щастя, обійшлося без 200-х. … Читати далі »

Filed under: Фото

ПРО ТЕ, ЯК БУТИ НА ФРОНТІ “ЛЮДИНОЮ З КАМЕРОЮ”

ПРО ТЕ, ЯК БУТИ НА ФРОНТІ “ЛЮДИНОЮ З КАМЕРОЮ”

“С*ки журналісти! П’ятеро ментів одного хлопчину б’ють, а десять уродів стоять знімають”. Щось подібне чули або думали, певно, всі. Ніякі аргументи, що професійна етика забороняє втручатися у конфлікт, і що в такій ситуації зняти і показати буває корисніше, ніж особисто набити пику, зазвичай не діють. А деякі кидають камери і лізуть у бійки, і отримують по обличчях і по камерах. Хто засудить? Ніхто. Мені було легше. Стать і вага комара позбавили мене цієї щоакційної дилеми. Під час … Читати далі »

Filed under: Статті

Трохи свіжих фото. Сектор М

Filed under: Фото

Статті