Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Карабах

Карабах

Щодо азербайджано-вірменського конфлікту. Деякі оглядачі пишуть, що почала Вірменія, деякі – що Азербайджан. Судячи з перших втрат – у одних гвинтокрили, у інших засоби ППО – наступальну операцію почав все-таки Азербайджан. Це так, просто задля цікавості. Взагалі-то, це стовідсотково не наша війна, і особисто мене вона цікавить з одного ракурсу: що Вірменія проросійська і має на своїй території російські військові бази, а Азербайджан протурецький, тож було б ну просто дуже непогано, якби Путін десь в Азербайджані … Читати далі »

Filed under: Статті

Марина – майбутній військовослужбовець

Щойно мала цікавезну зустріч онлайн. В якості екс-військовослужбовця консультувала старшокласницю Марину, яка навчається у гімназії “Кадетський корпус” і обрала для себе військову кар’єру – вчитиметься на офіцера. Є така організація Career Hub і проект для підлітків “Моя кар’єра в Україні”. В рамках цього проекту щороку більше тисячі старшокласників пишуть есе про те, ким хочуть стати в майбутньому, і обирають фахівців, з якими хотіли б зустрітися. Найбільш вмотивована молодь перемагає і отримує ці зустрічі. За словами представниці організації Надії Кириченко, “цей проект триває вже 5 років поспіль і за цей час у конкурсі взяло участь понад 5000 школярів, а більше ніж 700 переможців мали зустрічі з керівниками українських компаній, організацій та органами державної влади. Партнери проєкту – ПУМБ та МОН. З переможцями зустрічалися топ-менеджери компаній ПУМБ, Microsoft, 1+1 медіа, UKRSIBBANK, … Читати далі »

Filed under: Статті

Портрет часу: як сьогодні виглядає відвідувач банку :)

Filed under: Фото

До якого моменту білоруські силовики підтримуватимуть Лукашенка?

До якого моменту білоруські силовики підтримуватимуть Лукашенка?

Лукашенко провів, по суті, таємну інавгурацію. Без оголошення, навіть без трансляції по центральних каналах. Білоруси збираються відповідати новими масовими мітингами. Сподіваюся, що “офіційно коронований” Лукашенко почуватиметься від сьогодні більш впевнено і розганятиме людей більш жорстко. Може, хоч тоді вони зрозуміють, що півтора місяці танців з квітами під до болю знайому нам “глибоку стурбованість” західних партнерів – білоруському диктаторові, підсиленому російським диктатором – скажу толерантно: їм обом це не страшно. Бо у них є силовики, … Читати далі »

Filed under: Статті

Ветеранка-письменниця Олена Білозерська: Будь-яка література потрібна, окрім нездарно написаної

Класнюче інтерв’ю зі мною зробила Женя Подобна в рамках цьогорічного книжкового форуму. Мабуть, це перше інтерв’ю зі мною не як з “жінкою на війні”, а як з письменницею. Розповідаю про свою книгу #ЩоденникНелегальногоСолдата – як і чому вона з’явилася, якою має бути література в період війни, чи планую писати наступну книгу, де межа між “можна” і “не можна” певні факти оприлюднювати, як я подолала власного чоловіка, який не підтримував мою письменницьку діяльність, які проблеми виникли з видавництвом і як вони були розв’язані. І про те, які були відгуки на книгу (спойлер: досі жодного негативного!). Запрошую до читання. І принагідно до придбання книги, хто ще цього не зробив. До речі, сьогодні рівно рік, як з друку з’явилося перше видання “Щоденника…”. Інтерв’ю з цією датою ніяк не пов’язане, це випадковий збіг, але символічний 🙂 https://blackseatv.com/uk/special-opinion-ua/veteranka-pismennicya-olena-bilozerska-bud-yaka-literatura-potribna-okrim-nezdarno-napisanoyi/ … Читати далі »

Filed under: Інтерв'ю

Три сценарії для Білорусі. Це наша війна

Три сценарії для Білорусі. Це наша війна

Уважно стежу за подіями в Білорусі і бачу, що там незабаром буде реалізовано один із трьох сценаріїв, і всі вони погані для України. Варіант 1. “Найсмачніший” для Лукашенка. Білоруські силовики, підсилені російськими, саджають або примушують емігрувати лідерів протестів різного рівня. Російська і проросійська пропаганда активно поливає брудом “фашистів-змагарів” (Не варто, до речі, думати, що якщо ти принципово мирний і толерантний, то тебе фашистом не назвуть; фашистом назвуть того, проти кого Росія). Люди втомлюються від щоденних акцій протесту, … Читати далі »

Filed under: Статті

Мама подолала ковід

Вчора мою маму виписали з лікарні! ПЛР-тест – негативний. Вона подолала #COVID19. Тепер буде вдома доліковувати пневмонію. Температура і сатурація вже в нормі, але страшна слабкість, майже не може ходити. Я дуже переживаю через те, що позавчора ввечері, коли мама вже була ковід-негативна (але результатів тесту ми ще не знали), у палату, де всі пацієнтки вже одужували, підселили хвору з ковідом у важкому стані, яка захворіла недавно. Лікарі толком не знають, чи не могла мама та інші жінки в палаті заразитися повторно…. Всього мама була в лікарні трохи більше 2 тижнів, 8 діб в реанімації під киснем. Від появи симптомів пройшло приблизно 25 діб. Я вам скажу, нашій родині ще пощастило. Маму врятували. Батько перехворів у легкій формі. За той час, що мама лікувалася, в цій лікарні були померлі від ковіду. Люди, носіть … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Запланованої на сьогодні “інспекції” українських позицій під Шумами ОБСЄ разом з російськими колаборантами не відбудеться

Запланованої на сьогодні “інспекції” українських позицій під Шумами ОБСЄ разом з російськими колаборантами не відбудеться

Запланованої на сьогодні “інспекції” українських позицій під Шумами ОБСЄ разом з російськими колаборантами не відбудеться. Що ви не кажіть, а з президентом нам іще пощастило. Згадайте, як у 2015 році Порошенко намагався роззброїти ДУК “Правий сектор”. Скільки часу – кілька днів, якщо не помиляюся – тривала збройна облога нашої бази, на якому рівні велися перемовини і яка немаленька кількість людей мітингувала на Банковій, перш ніж нам на якийсь час дали спокій. Злякати і перетиснути Порошенка, які б … Читати далі »

Filed under: Повідомлення, Статті

Про “спільне інспектування” українських позицій в Шумах ОБСЄ і “представниками сторін”.

Про “спільне інспектування” українських позицій в Шумах ОБСЄ і “представниками сторін”. Озброєні російські найманці, по суті ті самі “вагнерівці”, вже вважаються у нас “стороною”. Є слова, які заїздили і, відповідно, знецінили настільки, що люди з почуттям смаку намагаються їх не вживати. Одне з таких слів – “зрада”. Раджу всім, і собі найперше, уникати цього слова. Хоча, безумовно, це зрада. В нашій системі координат. А президент Зеленський – продукт спільного з Росією культурного простору. Все своє доросле життя він, як і безліч інших творчих людей, робив російськомовний продукт, орієнтований на Росію і весь пострадянський простір – просто тому, що там у рази більша аудиторія. Був обдарованим аполітичним трудоголіком, який розважав людей і мав за це великі заробітки, а “нероби-націоналісти” чи то задля піару, чи то відпрацьовуючи отримані від когось гроші, … Читати далі »

Filed under: Статті

Про гнид

Існують люди, які, наприклад, служать в армії, воюють на фронті й ефективно знищують ворогів. Існують люди, які, наприклад, працюють у медицині і рятують життя важкохворих. А всередині вони – гниди. Це дуже важко усвідомити і змиритися з цим. Як же так? Вони ж явно наші, не працюють на ФСБ, не є членами ОПЗЖ і не отримують зарплату від Путіна. Дуже часто вони навіть не боягузи! Від таких підсвідомо очікуєш бодай мінімальної людської порядності. А вони гниди. Вони пліткують за спинами, мішаючи шматки правди з хворобливими вигадками. Їм не можна показувати свої слабкості, бо негайно використають їх проти тебе. Вони радіють твоїм невдачам, а якщо невдач немає – вигадують їх. Вони трактують звичайні, пересічні вчинки тих, кого не злюбили, як щось жалюгідне, смішне й ганебне. Вони не мають жодного матеріального чи кар’єрного зиску від того, що шкодять іншим. Шкодять просто тому, … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті