Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Штефі

Штефі

Це Штефі. Хтось її викинув, а мій побратим підібрав. Живе тепер з нами. Мишачий термінатор – у неповних два місяці мінімум одна мишка щовечора. У час, вільний від полювання на хвостатих окупантів, виконує обов’язки шалика. Чи комірця. Нещодавно “відзначилась” – захищаючи свою територію, кинулась на здоровезного вуличного кота, такого бандита у шрамах. Пофіг, що кошеня, пофіг, що дівчинка – коротше, він її добряче порвав. За добу до виїзду на завдання, коли ми сиділи на спакованих баулах, чекаючи … Читати далі »

Filed under: Статті

Марія Берлінська і Роман Барвінок-Скрипаль. Фронтовий концерт

Архівне відео, яке ніколи не викладала раніше. Марія Берлінська (вокал, гітара) і Роман Барвінок-Скрипаль (скрипка). 5 травня 2017 р., Водяне під Маріуполем. Аеророзвідниця і волонтер Марія Берлінська привезла безпілотник. Ввечері вона і боєць нашого підрозділу Роман Барвінок (Скрипаль) влаштували імпровізований фронтовий концерт: вокал, гітара і скрипка. Очікувався також акомпанемент ударних у виконанні ворогів, але того вечора вони сиділи тихо… Роман Барвінок загинув під Пісками 20 серпня 2022 р. … Читати далі »

Filed under: Відео

Про вибори і не тільки

Якщо не помиляюся, під час воєнного стану вибори не проводяться. Але я не юрист, всього не знаю, і розумію, що за потреби якусь юридичну лазівку завжди можна знайти. Тим більше, на це нещодавно дуже прозоро натякав президент. Моя думка – проводити вибори під час війни неможливо і непотрібно. І вона не пов’язана з моїми особистими політичними симпатіями чи антипатіями. І ось чому. Помітила, що на необхідності виборів наполягають, зокрема, противники нинішньої влади. Вони сподіваються її переобрати. Але це найближчим часом навряд чи станеться. Бо єдина людина, яка може зараз за популярністю конкурувати із Зеленським – це Залужний. Я не вірю, що до кінця війни він покине свої обов’язки головнокомандувача і виставить свою кандидатуру на президентські вибори. Після перемоги – можливо, але не зараз. Головна причина, чому я проти виборів – вони будуть завідомо … Читати далі »

Filed under: Статті

Вражаюча історія про те, що земля кругла і чужих війн не буває.

Вражаюча історія. Про те, що земна куля кругла, про те, що немає “чужих війн” і подій, ніяк не пов’язаних між собою. Пише моя френдеса Svitlana Tuchynska: “Свєточка, я там гроші тобі на картку послала, на подарунок Демянчикові. Так, знаю, що до його дня народження ще два тижні! Але тут військові літаки над нами знов літають, а бомбосховища в нашому будинку нема, то думаю може я не доживу вже… Прощай, якщо що.” Свекруха з Ізраїлю, яка втекла з Донецька в 2014 і з Дніпра в 2022. Щось хочеться ще додати. Але нема слів”. … Читати далі »

Filed under: Статті

Про “злочини воєнкомів”

Інтернет забитий історіями про злочини “воєнкомів”. Беру це слово в лапки не лише тому, що військкоматів в Україні більше немає, вони тепер називаються ТЦК та СП (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), а тому, що навіть “по старому” воєнком – це начальник військкомату, у званні, як правило, не нижче підполковника, який нікому особисто не вручає повістки. Це роблять рядові працівники ТЦК та СП, включно з бійцями рот охорони, створеними при ТЦК. Майже всі ці бійці – люди з дуже проблемним здоров’ям, приблизно половина – після поранень і контузій. Так от. Після кількох медійних скандалів, викликаних тим, що окремі працівники ТЦК порушили закон, а ухилянти і їхні медійні поплічники старанно це роздули, ТЦК (за всі не знаю, кажу про Київ) де-факто позбавили можливості проводити мобілізацію. Наразі ситуація така: всі, хто хотіли … Читати далі »

Filed under: Статті

Про початок нової війни в Ізраїлі

Про початок нової війни в Ізраїлі

Побуду трохи “кепом”: напад проросійських та проіранських бойовиків на Ізраїль відбувся саме зараз з метою створити на карті світу ще одну потужну гарячу точку, яка повинна відвернути увагу світової спільноти (передусім, США, де діє сильне єврейське лобі), від подій російсько-української війни і зменшити допомогу Україні. Це погана новина. Хороша – що Ізраїль відіб’ється і нова арабо-ізраїльська війна не триватиме довго. Сподіваюся, євреї не стануть гратися в толерантність, займуть Сектор Газа і зроблять там те, що потрібно … Читати далі »

Filed under: Статті

Про масові жертви в селі Гроза

У маленькому селі Гроза на Харківщині (пишуть, що там всього біля 300 мешканців) люди зібралися в кафешці на поминальний обід. (За деякими даними, відбулося перепоховання у рідному селі військового, який загинув невдовзі після вторгнення). По кафе прилетіло. Півсотні трупів. Є принаймні одна маленька дитина серед загиблих і ще одна серед поранених. Судячи з усього, навів хтось із місцевих. Сподіваюся, СБУ його вирахує. Я бачила відео з незаблюреними тілами. Усі загиблі – цивільні, переважно чоловіки і жінки середнього віку. Росіяни вже пишуть, що це були британські офіцери. Взагалі, їхня типова реакція на подібні випадки (по мірі оприлюднення доказів): спершу “так їм і треба”, потім “там був штаб, загинуло 3 генерали, 25 полковників і 200 британських найманців”, потім “це не ми, це ЗСУ самі себе, щоб “Бідон” гроші дав”. Але пофіг на них. Хто … Читати далі »

Filed under: Статті

Про спроби оцінювати події минулого з точки зору сучасної моралі

Про спроби оцінювати події минулого з точки зору сучасної моралі

Ми всі – нащадки канібалів. Це доведено археологами, які знаходили людські кістки, з яких кам’яними знаряддями зрізали м’ясо. І що нам робити з цим фактом? Нічого. Визнати його, змиритися і обмежитись тим, що самим не їсти людей. Багато років кажу: те, що відбувалося давно, неможливо і не треба судити за сучасними законами – що юридичними, що моральними. Про це просто треба знати і пам’ятати. Запозичувати хороше, відмовлятися від поганого. На відміну від заборони їсти людей, не всі сучасні моральні … Читати далі »

Filed under: Статті

Про полеглих і полонених захисників і захисниць

Про полеглих і полонених захисників і захисниць

Вони були найкрасивішою парою, яку я зустрічала на фронті. Обоє – Воїни з великої літери. Він – зростом за два метри, серйозний і досвідчений, схожий одночасно на вікінга і самурая – саме з тих, що народжені для війни і після загибелі – так вони вірять – підуть у Валгаллу. Вона – невисока, спортивна, просто нереально цілеспрямована, з вкрай рідкісною для дівчини підготовкою сапера. На жаль, родиною вони так і не стали. Вона демобілізувалася, вийшла заміж. Він … Читати далі »

Filed under: Статті

Із Днем Захисників і Захисниць України!

Плакат до Дня захисників і захисниць від Дипломатичної академії України ім.Геннадія Удовенка. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення, Фото

Статті