Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Про ліволіберальну диктатуру

У романі Анн і Сержа Голон про Анжеліку є епізод з дитинства головної героїні. Літня годувальниця розповідає дітям страшилки з історії їхнього краю – про різних кривавих убивць і душогубів. Старий слуга, відставний солдат, дорікає їй за це. Годувальниця радить йому не прикидатися ягням, а згадати, скільки він під час своєї служби спалив хат разом з їхніми мешканцями, повісив селян і згвалтував жінок. “Як і всі, як і всі інші, тітонько, – відповів колишній солдат. – Така є солдатська доля. Така вона, війна. Але в житті цих дівчаток не повинно бути нічого, окрім ігор та веселих історій”. Я це до чого згадала. Товаріщу Сталіну і його наступникам вдалася одна неймовірна річ: прирівняти боротьбу зі своїм режимом до злочинів проти людства. Насправді у ті часи те, що сьогодні визнається злочинами … Читати далі »

Filed under: Статті

Штефі

Штефі

Від карми ніде не дінешся 🙂 Оцейво хтось викинув, а побратим знайшов і приніс. Годую тепер 🙂 Вже вилікувала від кон’юнктивіту і від глистів, на черзі розблошення 🙂 #Штефі … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Про Ірину Криніну

Про Ірину Криніну

Тим, хто раптом ще не бачив, рекомендую абсолютно геніальний, без перебільшень, твір у жанрі документалістики. Це двосерійне інтерв’ю на каналі Золкіна. Перша серія – з росіянкою, яка приїхала до України, щоб врятувати свого цивільного чоловіка, який потрапив до нас у полон. Друга мета її приїзду – про це у відео кажуть майже неприховано – вона братиме участь в українській пропаганді, розрахованій на росіян. Друга серія – інтерв’ю з тим самим полоненим і несподівана для нього поява … Читати далі »

Filed under: Статті

Про Дану і жабу

Про Дану і жабу

Цій світлині сьогодні рівно рік. Того дня я брала участь у зйомках знаменитого волонтерського календаря – того, де на обкладинці Головком із песцем на карті Росії. 🙂 Погортала зараз стрічку – дивлюся, якісь тролі нападають на Dana Yarovaya . Ясна річ, Дані з її “відьмацькою” енергією ті нападки – що мені погрози з-за поребрика 🙂 Вона як торнадо, пронесеться і не помітить 🙂 А от якщо поміж тих тролів є живі люди з патріотичною позицією … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Скандальне розлучення чи напад маніяка-вбивці?

Припустимо, ви стали свідком того, як зі страшним скандалом розлучається подружжя. Вони не можуть поділити майно і дітей; вони публічно звинувачують один одного в найтяжчих гріхах і найпідліших вчинках; вони наговорюють дітям, родичам і знайомим один на одного; вони виставляють один одного мало не вселенським злом. Дійшло вже й до мордобою, в який були втягнуті й родичі. А ви дивитесь на них і думаєте: мабуть, ці двоє не такі вже й погані люди, просто в них образа і гнів говорять. Зрештою, колись вони кохали один одного. В них спільні діти і спільне минуле. Їм би приборкати свої емоції, і якщо не помиритись, то хоча б сісти за стіл переговорів, домовитись і розійтися цивілізовано. А якщо один з них – ваш діловий партнер, то думка про те, що “всьо не так … Читати далі »

Filed under: Статті

Тимчасова зміна іміджу :)

Filed under: Фото

Штаб ЧФ РФ у 2008 і зараз

Штаб ЧФ РФ у 2008 і зараз

Штаб ЧФ РФ у Севастополі 15 років тому, коли ми билися з там з проросійськими активістами і піднімали український державний прапор. І сьогодні. Свіжі фото, на жаль, не мої 🙂 Хочу особисто сфотографувати його ще раз. Жива історія на очах. … Читати далі »

Filed under: Фото

Прогнози – справа невдячна

“Трубопровід пневмопошти тихо видихнув у приймальну чашку патрон розміром з олівець. Сигнальний дзвінок дзенькнув і замовк. Язон дінАльт… відчув, як усередині все напружилось. У чашці лежав не офіційний бюлетень і не повідомлення від адміністрації готелю, а запечатаний особистий лист” . Цими словами починається роман Гарі Гарісона “Deathworld”, написаний у 1960 році. Так відомий фантаст уявляв собі тоді пошту майбутнього. Але я зараз не про Гарі Гарісона, а, зокрема, про Віталія Портнікова. З яким я цього разу не згодна. Він сказав нещодавно, що ця війна триватиме мало не вічно, бо Росію неможливо окупувати. Бо, мовляв, якби в кінці Другої світової з якоїсь причини неможливо було взяти Берлін, то там залишився б правити Гітлер, і капітуляцію б не було підписано. Всезагальна помилка тих, хто намагаються робити прогнози – від фантастів до серйозних експертів – … Читати далі »

Filed under: Статті

Закінчується період “невизнаних республік”

Я рада, що азербайджанці повернули собі Нагірний Карабах. І до азербайджанців, і до вірмен ставлюся однаково добре, представники цих націй, що мені траплялися, були порядними людьми. Але я радію тому, що “почав закінчуватись” оцей тридцятирічний період “невизнаних республік”, існування яких було можливим виключно тому, що Росія привласнила собі статус “Верховного Судії” і підтримувала оті квазі-держави як постійні джерела напруження в регіонах, за принципом “розділяй і володарюй”. Якби Вірменія не спиралась стільки років на Росію, конфлікт з Азербайджаном за Карабах розв’язався б уже давно, і, скоріше за все, мирним шляхом. Бо у Вірменії слабший воєнний потенціал, вона розуміє, що у відкритій війні прогрАє Азербайджану, а для Азербайджану навіть переможна війна – це все-таки великі небажані втрати. Отже, розуміючи ці дві обставини, опоненти мали всі шанси домовитись і розділити території без збройного конфлікту. Але … Читати далі »

Filed under: Статті

ПРО РІЗНИЦЮ МЕНТАЛІТЕТІВ НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕКЛАДУ

Передісторія така. Росіяни зняли пропагандистський ролик, що агітує служити в армії. На ньому здоровезний мускулястий тип з квадратною щелепою без сорочки виконує фізичні вправи на снігу. Побачивши цей ролик, американський сенатор написав на своїй сторінці: “Holy crap. Perhaps a woke, emasculated military is not the best idea….”” Фраза сенатора була частиною англомовної статті, яку мені треба було перекласти українською. Для своїх, бо там ішлося в т.ч. про наш підрозділ. Перекласти цю фразу виявилось непросто. Погугливши, я дізналася, що слово woke, крім загальновідомого значення “прокинувся”, має ще одне: попередження про присутність у чомусь (статті, фільмі, спільноті, тематичному форумі тощо) дискримінації – найчастіше расової, і боротьби з нею. Я розуміла, що хотів сказати сенатор: що не всі військові виглядають як той лоб із реклами, що вони відрізняються за статтю, расою, віком, фізичними параметрами тощо. Але як це … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті