Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Про затримання у Польщі Ігоря Мазура (Тополі)

Про затримання у Польщі Ігоря Мазура (Тополі)

Затриманий у Польщі Ігор Мазур (Тополя) переданий на поруки українського консула. Суда з обрання запобіжного заходу не буде. “На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту він буде проживати в Генеральному консульстві”, – повідомила омбудсмен Людмила Денісова. Це малесенька тактична перемога (побратим не за гратами) – і при цьому стратегічна поразка. Наскільки я розумію, далі ситуація розвиватиметься таким чином: польська сторона запитує у Росії матеріали справи, чекає, поки вони прибудуть, потім вивчає ці матеріали, і на їх основі … Read entire article »

Filed under: Статті

Ліна Костенко…

Где мир принадлежит злодеям, Где счастье ткут из слов “прощай”, Простить друг другу ли сумеем На нас упавшую печаль? Иль будем век себя корить мы – За что вот только, Боже мой? За то, что серце в дерзком ритме Забилось в нежности немой? За эти тихие приветы? За взгляд, который так пьянит? Пусть это солнышко посветит. Пусть эта горечь прозвенит. Лина КОСТЕНКО Перевод Олены Билозерской … Read entire article »

Filed under: Статті

Більшість апріорі не буває права

Маленька історія з моєї книги #ЩоденникНелегальногоСолдата. Знову і знову повторю свою непопулярну думку: демократія під час війни – зло. Коли обтяжений владою політик думає про рейтинги, тобто, про схвалення своїх дій більшістю – зазвичай для цього схвалення самої пропаганди замало, доводиться також робити реальні кроки. Наприклад, не відправляти на передову мобілізованих. Чи насаджувати мир, який дорівнює капітуляції, бо цього “хочуть люди”. А люди завжди, в усі часи, хочуть лише одного: щоб було тихо. І якби до них дослуховувались – то перший-ліпший диктатор, який додумався б цього не робити, окупував би всю планету. (В часи потрясінь) більшість апріорі не буває права. … Read entire article »

Filed under: Статті

“Це була моя власна дурість”

Все, Микола Карпюк розставив всі крапки над “і”. Заявив публічно, що Дмитро Ярош і Валентин Наливайченко непричетні до його викрадення. Чесно сказав, треба бути мужньою і щирою людиною, щоб так сказати: “Це була моя власна дурість. Я не уявляв, наскільки у Росії поширене беззаконня”. Саме так. Кожна людина оцінює незнайоме за аналогією зі знайомим. Наприклад, рівень беззаконня в Росії – за нашою українською “лайт-версією”. Реальність переговорів заступника голови Правого сектора Миколи Карпюка із президентом РФ Володимиром Путіним (чи навіть з кимось з його найближчого оточення) – як з українськими президентами, з якими політики і громадські активісти зустрічалися досить часто, і в цьому не було нічого дивного. Через вищезгадану особливість сприйняття, вочевидь, Микола і зробив свою помилку, за яку заплатив тортурами і 5,5 роками ув’язнення. Страшна ціна. Що ж, хай оговтується, набирається сил, … Read entire article »

Filed under: Статті

Радію, але це не досягнення

Я дуже радію звільненню наших військовополонених, а особливо Миколи Карпюка, якого знаю особисто багато років, ще по УНА-УНСО. Чекаю від Миколи, що він, як тільки відпочине і підлікується, розкаже всю правду про те, як опинився у Росії. Конкретно: мене цікавить, чи він з власної волі, попри відмовляння побратимів з керівництва Правого сектора, пристав на російське запрошення на перемовини, чи поїхав туди за наказом Дмитра Яроша. Якого не один рік звинувачували в тому, що він нібито навмисно відправив Миколу на заклання з метою захопити одноосібну владу в новоствореній організації. Тепер нарешті ми почуємо правду і в історії з цими звинуваченнями буде поставлено крапку. Якщо раптом журналісти забудуть поставити Карпюку це питання, я згадаю старе і особисто під час відпустки візьму в нього інтерв’ю. Це так, наболіле. В цілому ж, закликаю не забувати, що мета … Read entire article »

Filed under: Статті

Взяття Авдіївки

Взяття Авдіївки

Сьогодні 5-а річниця звільнення Авдіївки, у якому я мала честь взяти участь. Публікую главу про взяття Авдіївки зі своєї книги “ЩОДЕННИК НЕЛЕГАЛЬНОГО СОЛДАТА”, яка у вересні має вийти з друку. 23. ВЗЯТТЯ АВДІЇВКИ. 29-30 липня 2014 29 липня. У нас молебень, капелан, отець Петро Бурак, святить зброю. Сьогодні в бій. Просто з Пісків їдемо зачищати Авдіївку. Виїжджаємо на наших рідних, звичних уже, дуже тряских машинках, виставивши у вікна стволи. Їду в санітарному пікапчику, з Яною Зінкевич. В полі … Read entire article »

Filed under: Статті

Армійські речі, які можна носити

Армійські речі, які можна носити

Час минає, скоро вже буде рік, як я служу у Збройних силах. За цей час мені було видано і мною випробувано практично все з одягу, взуття і т.ін., що належить видавати в армії. Нижче – мій власний маленький рейтинг речей, які не лайно. Тобто – які реально можна носити і які витримують конкуренцію з імпортним “волонтерським” одягом і спорядженням, які я носила у 2014-2018, коли служила в ДУК ПС та УДА. Думаю, більшість військовослужбовців зі мною … Read entire article »

Filed under: Статті

Професія: жінка-військовослужбовець

Грунтовна стаття, з великою кількістю коментарів і посилань на законодавчі норми, про службу жінок в армії, про їхні права (у динаміці з 2014) і сучасний стан цього питання. В тому числі автор брала коментар у мене. Ці уривки розміщую тут, повністю стаття за посиланням: http://www.kolo.news/category/suspilstvo/15118 – Я ніколи не займалася волонтерством і не захоплювалася медициною, надавати першу допомогу навчилася вже на фронті. А тактику ведення бойових дій, роботу диверсійних груп вивчала ще до війни, вміла непогано стріляти. Вибір був, швидше, між бійцем і військовим кореспондентом, адже до війни я десять років пропрацювала журналісткою. Повагавшись, вибрала стати бійчинею, – пригадує лейтенантка Олена Білозерська, командирка взводу самохідних артилерійських установок у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. – До прийняття усіх цих законів я б не могла обіймати посаду, яку обіймаю зараз – командир взводу у самохідній … Read entire article »

Filed under: Статті

“Disabled veteran”

“Disabled veteran”

Цікава зустріч на Одеському вокзалі (верталися після Сібрізу). Присіла в залі очікування біля літнього чоловіка у кашкеті з американським прапором і написом “Disabled Veteran”. Він побачив, що я у військовій формі, і несподівано питає англійською: “Ви військова?” Наша розмова тривала кілька годин. Він американець з Пенсильванії, колишній військовий, сержант, снайпер 57-ї групи “зелених беретів”. Служив в армії 7 років, у кінці 60-х – початку 70-х, двічі був у відрядженнях у В’єтнам. Має більше 300 стрибків з … Read entire article »

Filed under: Статті

ТРИ ВИСНОВКИ ПІСЛЯ ВИРОКА МАРКІВУ

ТРИ ВИСНОВКИ ПІСЛЯ ВИРОКА МАРКІВУ

1. Колись до війни я багато займалася правозахистом і дещо тямлю у цьому питанні. Так ось, практично кожна людина, яку несправедливо кинули за грати – на неї особисто, а найперше на її близьких і всіх небайдужих людей, які хочуть допомогти, відбувається тиск за однаковою схемою: в жодному разі не здіймайте галас, не залучайте пресу і громадськість, не влаштовуйте акцій протесту, бо тим ви лише зашкодите ув’язненому. Дозвольте «нам» усе порішати келейно, по-тихому. Довіртеся професійним адвокатам … Read entire article »

Filed under: Статті