Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Щодо “градів” по Києву…

«- А один комбриг, я не буду его называть, сказал: вопросов нет, если мне поступит такой приказ, я тогда снимаю всех с бригады, гружусь и еду на Киев. – И правильно сделают. Я очень хочу, чтобы это случилось, мне этого Киева не жалко вообще. – Чтобы Киев привести в норму, надо 4-5 кассет «Градов» выпустить и все. – Ой, Киев такой ссыкливый, что тут полкассеты хватит». Ось ЦЕ – обивателям на повному серйозі подали як розмови убивць. Або, як мінімум – жорстоких і цинічних людей – «як у них взагалі язик повертається вимовляти вголос такі речі?» Це проблема – глибша і серйозніша, ніж здається. Вона про «огламурювання» інформації, що призначається для публічного простору. В результаті обиватель не бачить і не чує РЕАЛЬНИХ представників спільнот, до яких сам не належить, та інстинктивно уявляє їх подібними до … Read entire article »

Filed under: Статті

ПРО ІНГРЕДІЄНТИ “КОКТЕЙЛЮ МОЛОТОВА” І ПРЕЗУМПЦІЮ НЕВИНУВАТОСТІ

Натрапила в одній політично заангажованій спільноті на огидний пост, де підозрювані у справі Шеремета однозначно, без вироку суду, оголошувались вбивцями. У зв’язку з цим хочу розповісти одну історію. У 2011 році поліція підозрювала мене у причетності до спроби підпалу офісу Партії регіонів (невідомі розбили вікно і вкинули всередину пляшку з “коктейлем”). У мене був обшук, вилучили всю знімальну і комп’ютерну техніку, всі телефони і носії інформації. Тодішній голова МВС відкрито звинувачував мене з трибуни Верховної ради. Так ось, вже після обшуку я сама знайшла у власній кладовці просто неспростовний “доказ” моєї причетності до підпалу, на який, на моє щастя, не звернули увагу правоохоронці, налаштовані на пошук і вилучення виключно носіїв інформації. Це були бензин і машинне масло! Самі по собі цілком законні речі, вони, тим не менш, є інгредієнтами, з яких виготовляється … Read entire article »

Filed under: Статті

ПОРАДИ КОЛИШНЬОГО ПРАВОЗАХИСНИКА МАЙБУТНІМ ПОЛІТПЕРЕСЛІДУВАНИМ

Зараз «тряхну стариною» і напишу довгий, але важливий текст. Це поради, розраховані на активних людей, які ніколи не мали проблем з правоохоронними органами і не здогадуються, що скоро, можливо, їх матимуть. Це не теорія, а узагальнений досвід, передусім мій власний. Хто вважає, що ці поради корисні – прошу поширити. За часів Януковича, які багато хто погано пам’ятає – або в силу віку, або тому, що тоді не займали активної громадської позиції – я пережила два обшуки і кілька спроб сфабрикувати проти мене кримінальні справи. Відтоді багато займалася правозахистом і набула деякий досвід. Потім була велика перерва на фронт, за цей час дещо змінилося, а дещо я підзабула, але загальні механізми працюють і працюватимуть, на жаль, ще довго. Отже, якщо Ви: – ходите на суди до людей, яких вважаєте несправедливо переслідуваними; – пишете … Read entire article »

Filed under: Статті

І знову про трьох затриманих у справі вбивства Шеремета

І знову про трьох затриманих у справі вбивства Шеремета

І знову про трьох затриманих у справі вбивства Шеремета. Не дуже хочеться уподібнюватись до диванних експертів, які роблять висновки, не розуміючись в предметі обговорення і особливо – не володіючи інформацією, яка з певних причин не є загальнодоступною. Але ситуація настільки резонансна (і потенційно небезпечна), що висловитись треба. Отже, аргументи на користь слідства озвучили на брифінгу ОП, повторювати їх немає сенсу. Озвучу нестиковки, які мені, пересічній людині, одразу кидаються у вічі. 1. Озвучений на брифінгу мотив – дестабілізація … Read entire article »

Filed under: Статті

Щодо сьогоднішніх затримань по “справі Шеремета”

“Шофери не вбивають. Шофери пиячать і крадуть хазяйський бензин”. (Карел Чапек) Україна не Росія. В Україні не вбивають за політику. Це аксіома. В Україні вбивають виключно за гроші. Виконавці й організатори – за “гонорар”, замовники – за контроль над фінансовими потоками, великими і маленькими, і відкати з них. Якщо ти конкуруєш з кимось за доступ до бабла, або заважаєш чиїмсь фінансовим схемам – тебе можуть убити. Інших причин убивати, крім побутових конфліктів, часто по п’янці, наш народ не знає. Серед чотирьох озвучених поліцією версій убивства Шеремета цієї, на мій погляд, єдиної реальної версії – немає. Вбивство з метою дестабілізації – вибачте, але це маячня. Смерть Шеремета, хто б і в який би спосіб його не вбив, не здатна дестабілізувати ситуацію в державі. (Доведу це елементарно – після вбивства не виникло навіть натяку на … Read entire article »

Filed under: Статті

Видихнули?

Дивлюся, всі так радісно видихнули, ніби всерйоз очікували, що Зеленський приїде з переговорів, радісно вимахуючи білим прапором, зі словами: «Українці!!! Я привіз вам капітуляцію!». Не міг він ніяк такого зробити, навіть якби й хотів. Бо у нього є досвід Януковича, а в його противників – кількарічний фронтовий досвід. На Банковій вже стояли намети, а він би приїхав і заявив, що кордон буде передано Україні тільки опісля місцевих виборів в ОРДЛО? Зеленський – людина оптимістична і життя любить. Він швидко і вправно понизив протестні настрої у суспільстві. Що буде далі – про що він там насправді домовився і що з цього збирається виконувати – побачимо по найближчих голосуваннях у Раді. Поки що, безоціночно, лише по фактах: розведення військ триває, коли і на яких умовах Україні буде передано контроль над кордоном – невідомо. Все … Read entire article »

Filed under: Статті

Про прийнятий нещодавно закон, за яким неоформленим добровольцям даватимуть статус УБД

Деякі люди зараз активно обговорюють новий закон, абсолютно, на жаль, не знаючи ситуацію зсередини. Я знаю і маю право про це казати, причому знаю “з обох боків” – у мене за плечима 3,5 роки на фронті неоформленим добровольцем (ДУК ПС та УДА) та рік служби офіцером у Збройних силах. Одразу з головного: закон потрібен. Бо це відновлення справедливості. Я розумію тих, кого непокоїть, що значною мірою цей закон проштовхувався “темними силами”. Так, вони діють у своїх інтересах, часто дуже відмінних від наших. В даному разі цей інтерес, скоріше за все – спроба “дати хабаря” добровольцям, щоб не бешкетували проти влади. Але якщо навіть Путін скаже, що трава зелена, дурницею буде з принципу стверджувати, що вона синя. Коротко про ситуацію, що була досі. Десь у 2015 році було офіційно оголошено і відтоді багато … Read entire article »

Filed under: Статті

З приводу стрілка, який убив дитину

З приводу колишнього бійця УДА з позивним “Тихий”, якого підозрюють у вбивстві дитини, і його напарника. Особисто я з ними не знайома. Мій побратим, який знав Тихого, згадує його як дійсно тихого, спокійного, врівноваженого хлопця. “А що там у нього було в голові, хто ж його знає”. Казати, що стріляв саме “Тихий”, не ознайомившись грунтовно з матеріалами слідства – гранично неетично. Тому зараз казатиму лише про ситуацію загалом. Особисто я впевнена зараз тільки в двох речах: по-перше, той, хто стріляв, зробив це за гроші (можлива попередня “промивка мізків” – лише додатковий мотиватор); по-друге, стрілок не знав і не бачив, що в машині дитина. А зараз казатиму дуже непопулярні речі. Хтось же має їх казати. Перше. Серед людей, готових добровільно ризикувати життям – зашкалюючий відсоток психологічно готових на кримінал. Герой війни, якби вона не почалася, … Read entire article »

Filed under: Статті

А в нас сьогодні було сонячно…

Filed under: Статті

Історія мого дуйчика

Історія мого дуйчика

Ця дуєчка, яка рятує мене просто зараз (взагалі єдине джерело тепла) – річ не проста, річ з історією. Коли десь у вересні 2014-го стало зрозумілим, що війна затягується, що зимувати доведеться не вдома (тоді я навіть подумати не могла, скільки зим ще буду не вдома) – пішла я до магазину купувати дуйчик. Це був невеликий супермаркет у Покровському, що на Дніпропетровщині. І там мені раптом зробили на цей дуйчик величезну знижку – майже на половину … Read entire article »

Filed under: Статті