Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті

Про сприйняття віку

Історія давня, але правдива. Про Інну Вікторівну всі казали, що роки над нею не владні. Та їй і за паспортом було ще не дуже багато – десь біля сорока семи. Вона була справді гарною жінкою. Стежила за собою, мала струнку статуру, вбиралася завжди вишукано й зі смаком, носила окуляри в модній дорогій оправі, якій їй дуже личили. “Європейська пані”, – казали про неї колеги. Інна мала чоловіка, на 8 років молодшого від неї, і сина-дошкільника. Не любила купляти готовий одяг, та й вибору в ті часи особливого не було. Майже завжди шила собі у кравців. Одного разу надибала талановитого молодого кравця і відтоді користувалася лише його послугами, ще й усім колегам порекомендувала. Їй страшенно подобалось, що Геннадій не лише добре шив, а ще й був дуже галантний та люб’язний, клієнток, в тому … Read entire article »

Filed under: Статті

Дваркувати влендишним способом

Українці у Фейсбуці не стримують свої емоції з приводу росіян, які влучили ракетою в дев’ятиповерхівку в Дніпрі. Незабаром побільшає банів і всіляких обмежень. А пости в ФБ – це для дуже багатьох волонтерська робота і волонтерська допомога, інформування, зв’язок з друзями, психотерапія, зрештою. …В американського фантаста Роберта Шеклі є оповідання “Терапія” – про психічно хворого чоловіка на прізвище Кесвел, який хотів убити свого друга Мегнесена, що в його хворій уяві був втіленням зла. В моменти просвітлення Кесвел розумів, що Мегнесен – порядна людина і його друг, а йому самому треба негайно лікуватись. І ось він прийшов у магазин, аналог нашої “Медтехніки”, і придбав там прилад для лікування душевнохворих. Вдома увімкнув його, натягнувши на голову шолом – і голос з апарату почав питати в нього якісь дивні речі – наприклад, чи … Read entire article »

Filed under: Статті

Щодо кадрових перестановок у вищому військовому керівництві Росії

Щодо кадрових перестановок у вищому військовому керівництві Росії

Наскільки я розумію, Путін до останнього не хотів задіювати у війні проти України велику кількість мобілізованих – для того, щоб війна не торкнулася більшості росіян, фізично та економічно. Щоб не викликати незадоволення діями влади. Пересічний росіянин не цінує свободи, але цінує стабільність та добробут. Протягом правління Путіна росіянам (принаймні мешканцям великих міст, де можливі заворушення) жилося в цьому плані досить непогано. І він не хоче, щоб вони помітили якесь погіршення. Троє бєспрєдєльщиків – Пригожин, Кадиров і … Read entire article »

Filed under: Статті

Про біженку, якій було страшно в Польщі

Розповіли мені сьогодні про біженку з Києва, яка, проживши якийсь час у Польщі, перебралася з дитиною далі на Захід. Знаєте, чому? Бо у Польщі їй було… …некомфортно? …мала погані умови проживання? …не знайшла роботу? …місцеві погано ставились? Ні. Вона переїхала, бо їй було СТРАШНО. Бо те місце в Польщі, куди її поселили, знаходиться в 10 км від кордону з Білоруссю! Поріг страха, як і больовий поріг, у різних людей абсолютно різний. Щоправда, він зростає значно легше, ніж больовий поріг. Тим, хто залишились у Києві, зараз смішно про таке чути. А 24-го страшно було всім без винятку. … Read entire article »

Filed under: Статті

Шлях до української Лаври

Шлях до української Лаври

Більше тридцяти років тому, у червні 1992 року, бійці УНА-УНСО, «агресивні радикали» і «маргінали», захопили адміністративний корпус Києво-Печерської лаври. Вони намагалися зробити лавру українською. Планувалося, що всередину увійде патріарх Філарет і почне служіння. Але патріарх тоді не наважився, і зрештою унсовцям довелося залишити Лавру. Десь у 2008 році ми ходили з металошукачем полями Черкащини, і випадково зайшли на землі, де зазвичай місцевий жіночий монастир УПЦ МП випасав худобу. Приїхала ігуменя з двома дядьками з’ясовувати ситуацію. … Read entire article »

Filed under: Статті

Про двох абсолютно різних братів

Кияни Андрій і Віктор – рідні брати. Від батька обоє успадкували дуже високий зріст, а більше між ними немає нічого спільного – ні зовні, ні за характером. Андрій змалку любив читати, а Вітя “не прочитав жодної книжки”, за що старший брат регулярно його підколював. Андрій ріс тихим, не любив галасливих компаній, з дитинства мав дуже поганий зір і часто хворів. Вітя мав добре здоров’я, був нереально спритний і постійно встрягав у пригоди. У підліткові та юнацькі роки Андрій зачитувався фентезі і дружив з толкієністами. Вітя з 14 років “бізнесував”. Його хист до заробляння грошей, орієнтування в тому, де й почому можна щось розмутити, намутити й підмутити – були непересічними. Андрій здобув вищу гуманітарну освіту, вивчив кілька мов. Після закінчення вишу влаштувався до комерційної установи. У найкоротші терміни навів ідеальний порядок в документації, отримав підвищення і … Read entire article »

Filed under: Статті

Про пацифістів

Колись давно з однією школяркою трапилась неприємна історія. Дівчинка була тихою відмінницею в товстих окулярах, і її час від часу цькували однокласники. Одного разу на початку великої перерви до дівчинки підійшла вчителька. Сказала їй: “Іди за мною”. Завела в порожню аудиторію і одразу вийшла, замкнувши двері на ключ. Нічого не сказавши й не пояснивши. Дівчинка не розуміла, що сталося. Її покарали? За що? Однокласники в цей час стрибали під дверима й обзивалися, кричали щось про мавпу в клітці й навіщось пхали в замочний отвір сірники. Дівчинка проплакала всю перерву. На початку нового уроку її випустили, знов нічого не пояснивши. І, звичайно ж, нова порція знущань від однокласників. Як з’ясувалося пізніше, хтось із дітей сказав вчительці, що на великій перерві планується “замах” на окуляри відмінниці, їх збираються зірвати і розтоптати. Ну, вчителька й зробила, як … Read entire article »

Filed under: Статті

Новий рік під вибухи ППО

Новий рік під вибухи ППО

В Москві копи б’ють і пакують людей. В багатьох містах Росії, судячи з повідомлень, святкова бавовна. В Києві світло, сміх, музика. Під бахкання ППО. Люди святкують, співають гімн і “Червону калину”, скандують “Слава Україні – Героям слава!”, на кожен бабах весело матюкають самі знаєте кого. Попри все – екзотичний Новий рік. Запам’ятається. З новим 2023 роком! Хай він буде переламним у цій війні. Хай буде ще більше зброї, ще більше мужності. Більше союзників. Більше звільнених міст і сіл. Більше нагород для … Read entire article »

Filed under: Повідомлення, Статті

Вороги нас мавпують навіть у невластивому їм

Вороги нас мавпують навіть у невластивому їм

Ділюся з вами цікавим спостереженням. Побратим скинув фотку. На ній наші воїни стоять на російському прапорі. На білій смузі прапору російською написані імена: Антон, Славик, Леха, Кирил, Сергей. Це морські піхотинці з Башкирії, які зараз уже на концерті Кобзона. Вороги мавпують нас в усьому, навіть невластивому їм. Всі ці роки війни вони стібалися з нас, коли бачили українські прапори з підписами бійців. Сприймали державний прапор як щось сакральне, на чому не можна писати. Аж ось, будь … Read entire article »

Filed under: Повідомлення, Статті

Про 5 колону колись і зараз

Про 5 колону колись і зараз

Пише Mykola Malukha. Підписуюсь під кожним його словом. Саме в ті роки, про які пише Микола, починалася моя діяльність в патріотичному двіжі. Я все це пам’ятаю, ніби учора. У 2007 році, зокрема, була співорганізатором ходи з вимогою заборонити на мітингах російську імперську символіку. Бо її тоді на акціях 5 колони, як і самої 5-ї колони, було – як бруду, а тих, хто намагався перешкодити її використанню, пакували в автозаки за наказом померлого пізніше, ще у … Read entire article »

Filed under: Статті

Статті