Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Анастасія Мар’янчук “Троя”

Анастасія Мар’янчук “Троя”

Ця Героїня загинула 4 дні тому. Анастасія Мар’янчук, позивний “Троя”, бойовий медик в 67-ій ОМБр ДУК. Вона народилась 3 листопада 2002 року і виросла в Києві (на Троєщині, звідси й позивний). В дитинстві була тихою і доброю дівчинкою, трохи “сама по собі”, згадують її знайомі. Любила аніме, відтискалася краще за хлопців і “не за віком” цікавилась гострими соціальними темами. З 12 років відвідувала правосєківські вишколи. Багато тренувалася, вміла швидше за хлопців розібрати автомат і вправно стріляла. Любила … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

“Я була, як усі, без досвіду…”

* * * Я була, як усі, без досвіду. Я пахала роки без просвітку. Я роками ходила в розвідку З ким не можна ходити в розвідку. Я рубала на дрова правила. Вони в очі летіли трісками. Якби знала, куди ця гра вела, Ворушила б частіше мізками. І тепер, на порозі хаоса, Про нездійснене сняться сни мені. Залишилося трохи паузи. Трохи пам’яті. Трохи імені. 21.03.2024 #Bilozerska_rhymes … Читати далі »

Filed under: Мої вірши

Інна Нявкевич

Інна Нявкевич

Інна Нявкевич, позивний “Солдат Джейн”, молодший сержант, інструктор з фізичної підготовки, пізніше оператор штабу у 53-ій ОМБр. Народилася 15 серпня 2003 року у Летичеві на Хмельниччині. Росла весела, комунікабельна, мала багато друзів, добре малювала. У шкільні роки інтенсивно займалася спортом, найкращих успіхів досягла у легкій атлетиці і метанні ядра – перемагала на районних змаганнях. Ще підлітком Інна вирішила, що стане професійною військовою. Після школи спробувала поступити у Житомирський військовий інститут ім.Корольова, але їй трохи не вистачило … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Алла і Віталій Тараніни

Алла і Віталій Тараніни

Алла Тараніна, солдат, позивний “Руда”, і Віталій Таранін, старший лейтенант, позивний “Таран” – бійці окремого загону спеціального призначення НГУ «Азов». Обоє народилися в Красногорівці на Донеччині, Віталій 16 жовтня 1986 року, Алла 5 лютого 1989 року. Вона працювала перукарем і майстром манікюру, пізніше здобула у МАУП фах менеджера. У 2014-му молоді люди зустрічалися і планували побратися, але почалася війна. 15 червня Віталій разом з мамою і коханою дівчиною виїхав до Маріуполя. Вони стали волонтерами тоді ще батальйону … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Алла Ковєрєнє

Алла Ковєрєнє

Алла Ковєрєнє (в дівоцтві Радченко), молодший лейтенант, заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення у 115 окремій бригаді ТрО ЗСУ. Народилася 3 квітня 1981 року в Житомирі. Після школи здобула вищу освіту в Поліському національному університеті і пішла на державну службу. Працювала головним спеціалістом відділу державного контролю управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Була дуже активною – і в роботі, і в художній самодіяльності. “Вона з дитинства допомагала іншим людям, — згадує її батько Валерій … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Щоб воювати ефективно зараз, треба набагато більше знати й вміти: Олена Білозерська про свій досвід 10 років війни

Щоб воювати ефективно зараз, треба набагато більше знати й вміти: Олена Білозерська про свій досвід 10 років війни

Військовослужбовиця Олена Білозерська розповідає про свій шлях від добробату до ЗСУ. Говоримо в етері Громадського радіо про те, як для доброволиці змінилась війна з 2014 року. ІНТЕРВ’Ю “ГРОМАДСЬКОМУ РАДІО” Оригінал матеріалу тут: https://hromadske.radio/podcasts/na-pulsi-analizuiemo-holovne-na-hromadskomu-radio/1318422 Ведучі: Мар’яна Чорнієвич Руслана Кравченко Гості: Олена Білозерська Початок війни Руслана Кравченко: Ви доєдналися до захисту держави майже одразу після початку російського вторгнення на Донбас. З травня 2014 року ви брали безпосередню участь у бойових діях. Як ви ухвалили тоді це рішення? Наскільки складно було стати доброволицею? Олена Білозерська: Складно абсолютно не було, … Читати далі »

Filed under: Інтерв'ю

З Днем Добровольця!

З Днем Добровольця!

Історична світлина, на якій мене немає. З власної дурості (не афішувала тоді, що воюю) не пішла у спільний кадр. Жалкую тепер. У Вікіпедії написано, що це серпень 2014. Але це 6 липня 2014, блокпост біля Карлівки. Дуже хороші були часи – коли для того, щоб воювати, вистачало самої мотивації. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

День Командира

Була в мене ситуація. Не в бою – під час штабних навчань за допомогою комп’ютерного симулятора. Давненько – років 6 тому. Моє завдання було найлегшим. Поставили командувати взводом, який перебував у резерві. В моєму розпорядженні була одна машина для транспортування особового складу, власне особовий склад і завдання спостерігати за розвитком подій і чекати наказу виїхати на підсилення, якщо виникне необхідність. “Бій” був запеклим. У наших були двохсоті і трьохсоті, але наші трималися. Трьохсотих забрав евак – усіх, крім двох. Ті двоє опинились не дуже далеко від моїх позицій – може, хвилин 10 швидкої їзди. Я бачила, що вони ще живі. А далі було – я б сказала, що найстрашніше, якби це відбувалося в реальності. Був вибір. Відправити єдину машину за тими трьохсотими чи лишити їх напризволяще і сидіти на попі … Читати далі »

Filed under: Статті

Вийшла дитяча книга “Це воює вона”

Вийшла дитяча книга “Це воює вона”

Такою мене побачила художниця Ірина Корчук. А що, мені сподобалось 🙂 Цей малюнок – ілюстрація з дитячої книги “Це воює вона”, що нещодавно вийшла друком у видавництві, яке так і називається – “Видавництво”. У книжці доступною для молодших школярів мовою розказані історії 25 фронтовичок і волонтерок. А коротку передмову написав генерал Залужний! Мені вже прислали мій примірник. Прочитала із задоволенням 🙂 Книга благодійна – коштує 600 грн, і 400 грн з кожного примірника передаються фонду “Ветеранка”. Ідея, … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Оксана Кльокта

Оксана Кльокта

Оксана Кльокта, старший стрілець у 30 ОМБр. Народилася 16 липня 1971 року в Казахстані, її батько мав німецьке походження. Він помер, коли Оксані був лише рочок. Після цього маму Оксани як молодого спеціаліста направили працювати спершу до Криму, а потім в Лубни на Полтавщині, так родина опинилася в Україні. З 12 років Оксана мешкала в Лубнах, закінчила місцеву школу, а потім училище, де здобула фах швачки. В юності була дуже худенькою, мала тонку талію, за це … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Статті