Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Конкурентка

Колись, коли я готувалась робити одну важку і серйозну роботу, у мене раптово намалювалася конкурентка. Мотивована й наполеглива, вона від природи перевершувала мене за здібностями, необхідними для цієї роботи, до того ж була набагато молодша і мала кращу освіту. Мене не заміняли нею, ні – але я розуміла, що на її тлі, поруч з нею виглядатиму, м’яко кажучи, блідо. А я цього ой як не люблю. В якийсь момент навіть плакала і благала близьку людину зробити все можливе, щоб ми з нею опинилися на різних ділянках роботи. Щоб не було цього щоденного порівняння не на мою користь. Близька подруга казала мені, що даремно я боюся конкуренції, адже досвід, який, як відомо, не проп’єш, з нас двох є лише в мене. Я відмахувалась: з такими здібностями вона стане досвідченою за місяць-другий. Закінчилося все сумно і повчально. … Читати далі »

Filed under: Статті

Моя книга – фіналіст конкурсу на здобуття Шевченківської премії

Моя книга – фіналіст конкурсу на здобуття Шевченківської премії

А в мене є чим пишатися! Моя книга “Щоденник Нелегального Солдата” потрапила до “короткого списку”, тобто, вийшла у фінал конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, у номінації “Публіцистика, журналістика”. Це мене дуже тішить – як зі зрозумілих особистих мотивів, так і через те, що в Україні таки щось змінилося, тепер шанс здобути офіційне визнання отримало молоде покоління, яке пише на теми, що не обмежуються українським фольклором і давньою історією. Асєєв от, … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Кейс Навального: ну, й довбні

Подивилася і я, нарешті, те відео, де Навальний розмовляє телефоном з одним з ФСБшників, що робили на нього замах, і той в усьому зізнається. Хороше відео. Гарний ляпас усім західним путінським утриманцям, типу Меркель, і західним же розвідкам, які стільки часу майже нічого не могли “нарити”. Нарешті стало ясно, як усе було: убивці з ФСБ проникли у порожній готельний номер Навального, нанесли отруту на його спідню білизну (спеціфічний стиль Путіна), але Навальний вижив через швидку посадку літака і кваліфіковану допомогу лікарів “швидкої”. Далі убивці всіляко намагалися ліквідувати докази злочину: вимили непритомне тіло у лікарні і двічі дезінфіковували одяг. Але сліди отрути залишились у крові і сечі Навального, а також на пляшці, з якої він пив. Гарний ляпас вийшов і конспірологам, схильним казати “хотіли б убити – убили б” – і я зараз … Читати далі »

Filed under: Статті

Ще дві ілюстрації Ірени Миколів до “Щоденника нелегального солдата”

Ще дві ілюстрації Ірени Миколів до “Щоденника нелегального солдата”

“Врагі сожглі родную хату – спалили рідний наш бліндаж”. На малюнку наш боєць намагається загасити перекриту щілину, підпалену ворогом “Новорічна граната”. “Ввечері хлопці ставлять в їдальні ялинку, обвішують її гранатами, гранати переважують, ялинка падає. Її зі сміхом ставлять на місце”. … Читати далі »

Filed under: Фото

Вольф

Вольф

Новий малюнок Ірени Миколів за мотивами моєї книги “Щоденник нелегального солдата”. … Читати далі »

Filed under: Фото

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”

Сьогодні сьома річниця історичної події: повалення “головного Леніна країни”, що стояв унизу бульвару Шевченка, навпроти Бессарабського ринку. Боротьба за його та інших радянських пам’ятників знесення тривала дуже довго (зокрема, я не раз пропонувала в ті роки вчинити цивілізовано – перенести усі комуністичні пам’ятники, які мають історичну чи культурну цінність, у “Парк радянського періоду” і проводити там платні екскурсії). Ясна річ, ніхто нагорі в цьому напрямку й не почухався, і за справу взялися “невідомі патріоти”. Багато хто … Читати далі »

Filed under: Повідомлення, Статті

Ріффмайстра передбачувано залишили за гратами

Ріффмайстра передбачувано залишили за гратами. Найближчим часом його навряд чи випустять, бо тоді ж у камері звільниться для когось місце. Дивилася інтерв’ю з Юлією Кузьменко, яке узяв Сергій Іванов – вона там каже, зокрема, що її за 8 місяців у СІЗО взагалі не змушували і навіть не пропонували визнати свою провину. Це означає, що мало не від самого початку цієї історії всі, аж до останнього рядового мєнта, розуміють, що справа сфальсифікована, а люди публічні – отже, усе розсиплеться. Якби ту знамениту прес-конференцію проводив лише Аваков – він мав би зрештою піти у відставку. Але ж там був і виступав президент Зеленський – отже, відповідальність на ньому. У відставку, ясна річ, не підуть ні той, ані інший, бо це Україна 🙁 Але мені досі цікаво, як вони збираються виплутуватись із цієї … Читати далі »

Filed under: Статті

Михайло Приступа (Тягач) отримав орден “За мужність”

Михайло Приступа (Тягач) отримав орден “За мужність”

Вітаю свого побратима Тягача (Михайла Приступу) з отриманням високої державної нагороди – ордена “За мужність” ІІІ ступеня, а також відзнаки МО “Знак пошани”. От вже хто заслужив, так заслужив. Міша дуже давно на війні, пам’ятаю його ще з Широкиного 2015-го року, тоді він був у складі 8-го батальйону ДУК ПС, пізніше УДА “Аратта”. Височенний хлопець із зовнішністю вікінга (зріст більше двох метрів) починав як кулеметник, потім, після загибелі Гріна (Сергія Шилова) став командиром групи. Був … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

З міжнародним Днем волонтера!

З міжнародним Днем волонтера!

“…І ось туди, куди не такі вже й великі шанси доїхати, до наших пацанів їде бусик з гуманітаркою. Такий звичайний зелененький мікроавтобус, всередині – двоє звичайних середнього віку дядьків. Зворушлива зброя – стара мисливська рушниця одного з них. І багато-багато харчів, які дуже потрібні, тому що у наших, крім сухпайка, нічого немає. У той момент, коли вони проїжджають через наш блокпост, я не стою на зміні, а снідаю в тіні, в посадці. Звідти бачу, що біля … Читати далі »

Filed under: Статті

ЗУшкокарусель

А в мене радість. Талановита художниця Ірена Миколів вирішила створити цикл ілюстрацій за мотивами моєї книги #ЩоденникНелегальногоСолдата. До вашої уваги – перша з них, називається “ЗУшкокарусель”. Ось цей момент у книзі: “11-12 квітня [2015 року] на базі в Новогродівці святкуємо Великдень. Катаємося на зенітній установці, як на каруселі. «Шеф! На Дубровку, два счетчика!», – верещимо ми. Каталонець розкручує зенітку, потім застрибує сам, карусель крутиться, з Каталошиної ноги злітає тапок, ми крутимося й регочемо…” Ну, як вам? … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Статті