Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Юлія Шевченко

Юлія Шевченко

Юлія Шевченко, лейтенант, заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення, пізніше помічник начальника оперативного відділу у 47-ій бригаді “Магура”. Народилася у червні 1999 року в Києві. У 2022-му закінчила Харківський національний юридичний університет і стала аспіранткою на кафедрі кримінального права. Ще на останньому курсі вишу перемогла в проєкті «Антикорупційний десант» і почала працювати в НАЗК, в управлінні проведення обов’язкових повних перевірок. Була активною, енергійною, працьовитою і дуже напористою. Колеги згадують, як Юля раділа, коли її справи … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Щодо інфи про звільнення Залужного

Щодо інфи в Телеграм-каналах про звільнення Залужного, яку дуже швидко спростували на офіційному рівні. Особисто я не вірю, що це був вкид з боку влади з метою перевірити, як відреагують люди, якщо Залужного справді звільнять. Чому? Бо в ОП постійно моніторять настрої суспільства і чудово їх знають – тобто, реакція, яка почалася, була для них цілком передбачуваною і без цього вкиду. Що це фейк з боку росіян, я теж не дуже вірю. Бо ясно, що за годину буде спростування брехні, і вони нічого не виграють. Це мало б сенс хіба що перед великим наступом, який мав би відбутися буквально зараз – тоді година зниженого морального духу у солдатів противника може зіграти вирішальну роль. Нічого такого, наскільки мені відомо, на фронті зараз не відбувається. (Є, щоправда, малоймовірний варіант, що росіяни могли розраховувати на … Читати далі »

Filed under: Статті

Володимир Шматлай

Володимир Шматлай

Полеглий Герой Володимир Шматлай, позивний “Батя”, гранатометник у 1-му окремому батальйоні морської піхоти. Народився 22 квітня 1967 року у місті Кривий ріг. Після школи вивчився на токаря і пішов працювати на Криворізький металургійний комбінат. За кілька років батько допоміг придбати вантажну машину, і хлопець став водієм-ФОПом – возив вантажі по всій Україні. В останні місяці перед повномасштабним вторгненням замовлень не було, тож Володимир влаштувався водієм на криворізьке підприємство “Весташляхбуд”. Все життя він захоплювався машинами. … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Острів Зміїний

Острів Зміїний

ОСТРІВ ЗМІЇНИЙ Море, каміння, вітри і руїни – Острів Зміїний. Спека, горіле залізо і міни – Острів Зміїний. Місце початку великого зламу Вражої схеми. Місце народження древнього храму Й вічного мему. Місце народження солі і сили, Солі і сили. Місцезнаходження попелу й пилу – Острів Ахілла. Місце, що знало тюрбани й корони, Кладезь бездонний, Закам’янілий навік в обороні Стовп прикордонний. Майже казкове в своїй далечіні Місце почину. Кожен плавзасіб сканує очима – Дивиться, чий він. Хвилі морської предивні відтінки, Ніжні світанки. ФАБи здувають зі скель, як пір’їнки, Кинуті танки. Жодних дерев, тільки кущиків трішки, Вибиті вишки. Тут без людей виживають успішно Кури і … Читати далі »

Filed under: Мої вірши

Надія Смук

Надія Смук

Надія Смук, позивний “Амазонка”, бойовий медик 47 ОМБр “Магура”. Народилася 21 лютого 1983 року в с.Василів Заставнівсього району Чернівецької області. Закінчила Чернівецький педагогічний коледж, де отримала фах вчителя німецької мови. Продовжила навчання в Чернівецькому Національному університеті ім. Ю. Федьковича на історичному факультеті (спеціалізація “Міжнародні відносини”). Одночасно вдосконалювала знання німецької мови, зокрема, їздила за програмою Au-Pair до Німеччини, вивчала англійську, французьку і польську. Працювала на освітянській ниві, а також в обласному пенсійному фонді м. Чернівці. З 2013 … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Павло Гаркавенко “Боб”

Павло Гаркавенко “Боб”

Полеглий Герой Павло Гаркавенко, позивний “Боб”, стрілець 95-ї бригади ДШВ. Народився 27 серпня 1984 року у Києві. На війну пішов добровольцем у 2014 році, був у складі ДУК “Правий сектор”. Мав золоті руки, був прекрасним майстром з ремонту взуття і спорядження для бійців, а бойових навичок на початках не мав, тому його деякий час не допускали до бойових виїздів, тримали в тиловому забезпеченні. “Боба” це не влаштовувало, він активно просився на фронт, і зрештою домігся … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Відтепер і для портретів наших полеглих Героїв-чоловіків буде окремий альбом…

Відтепер і для портретів наших полеглих Героїв-чоловіків буде окремий альбом…

Михайло Жизневський, позивний “Локі”, герой Небесної Сотні, громадянин Білорусі, член УНА-УНСО. Перший іноземний Герой України (2017, посмертно). Народився 26 січня 1988 року у Гомелі. Займався історичною реконструкцією (був членом лицарського клубу) і карате. У 2005 році, 17-літнім, переїхав до України, де розповів, що він втікач від білоруського КДБ на ім’я Олексій. Жив у Білій Церкві, працював зварником, монтажником вікон, регулярно відвідував вишколи УНА-УНСО, де вчився військовій справі. На Майдані був з перших днів. Загинув 22 січня … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

До мене лізли крадії

До мене лізли крадії

Поки одні громадяни України воюють, волонтерять, донатять з мізерних пенсій по 300 грн на ЗСУ, безкоштовно пригощають військових кавою і, працюючи в сервісі, не беруть з них грошей або роблять великі знижки – інші громадяни України роблять отаке. Це двері нашої хати після нашої не дуже тривалої відсутності. В хату ломилися крадії. Нічого не вкрали – хтось, дай Боже йому здоров’я, їх спугнув. Маємо тепер маленький клопіт – поремонтувати двері, і великий – як залишити хату … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Елеонора Дідковська (Мальцева)

Елеонора Дідковська (Мальцева)

Елеонора Дідковська (Мальцева) – начальник оперативного відділу у 47 ОМБр, підполковник. Народилася 1 квітня 1989 року в Коцюбинському на Київщині. Професійна військова – віддала службі у ЗСУ (разом з навчанням у військовому виші) 17 років свого життя. В дитинстві і юності Елеонора 8 років займалася професійним спортом – була гравцем національної збірної з футзалу (міні-футболу), виступала у складі 10-разового чемпіона країни “Біличанки”, була капітаном команди. В 17 років дівчина вступила до Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Валентина Макаренко

Валентина Макаренко

Валентина Макаренко, позивний “Макар” – кулеметник 4-ї окремої танкової бригади. Народилася у 2000 році в Кропивницькому, в 2015-му переїхала до Києва. Дівчина мала гарний голос, неодноразово здобувала призові місця на конкурсах вокалу і мріяла стати професійною співачкою. Закінчивши Київський національний університет культури і мистецтв, вступила на музичний факультет до КМА естрадного та циркового мистецтв. За словами однокурсника, навіть мріяла колись відкрити власну студію вокалу. Після початку повномасштабного вторгнення Валентина зайнялася волонтерством – допомагала 111-ій бригаді, … Читати далі »

Filed under: Мої малюнки

Статті