Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Залишенці

Залишенці

Для початку – анекдот. Помирає старезний дід. Питає свою бабцю: – Скажи, ти мене коли-небудь зраджувала? – Та ти що, старий, ніколи не було. – А пам’ятаєш, як я у сорок п’ятому прийшов з війни, стукав, кликав тебе, а ти мені щось довго не відчиняла? Бабця ойкнула, сплеснула руками, вибігла з кімнати, полізла чимдуж на горище, відкрила скриню! А там – скелет. Так ось, виявляється, я на початку березня минулого року написала вірш, і внаслідок всім відомих подій, нервів і … Читати далі »

Filed under: Мої вірши

Про сприйняття віку

Історія давня, але правдива. Про Інну Вікторівну всі казали, що роки над нею не владні. Та їй і за паспортом було ще не дуже багато – десь біля сорока семи. Вона була справді гарною жінкою. Стежила за собою, мала струнку статуру, вбиралася завжди вишукано й зі смаком, носила окуляри в модній дорогій оправі, якій їй дуже личили. “Європейська пані”, – казали про неї колеги. Інна мала чоловіка, на 8 років молодшого від неї, і сина-дошкільника. Не любила купляти готовий одяг, та й вибору в ті часи особливого не було. Майже завжди шила собі у кравців. Одного разу надибала талановитого молодого кравця і відтоді користувалася лише його послугами, ще й усім колегам порекомендувала. Їй страшенно подобалось, що Геннадій не лише добре шив, а ще й був дуже галантний та люб’язний, клієнток, в тому … Читати далі »

Filed under: Статті

Про “взятие” и “освобождение”

Про “взятие” и “освобождение”

До вашої уваги медаль ЧВК “Вагнер” – вочевидь, випущена зовсім недавно, під час боїв за Соледар. Всі помітили, що з нею не так? Хто не помітив або не знає, підказую: росіяни офіційно включили Донецьку область до складу Росії. Тому, з їхньої точки зору, це мало бути не “взятие”, а “освобождение”. Так завжди пишуть на нагородах і в військових документах. Чужу територію – беруть, свою – звільняють. Усе вони знають і розуміють насправді. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Так можуть лише наші

Днями на запорізькому напрямку троє наших піхотинців, серед яких був мій багаторічний побратим (між іншим, висококласний сапер), підповзли вночі до ворожих позицій і, поки вороги спали, поставили їм міни і… стирили АГС. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Дваркувати влендишним способом

Українці у Фейсбуці не стримують свої емоції з приводу росіян, які влучили ракетою в дев’ятиповерхівку в Дніпрі. Незабаром побільшає банів і всіляких обмежень. А пости в ФБ – це для дуже багатьох волонтерська робота і волонтерська допомога, інформування, зв’язок з друзями, психотерапія, зрештою. …В американського фантаста Роберта Шеклі є оповідання “Терапія” – про психічно хворого чоловіка на прізвище Кесвел, який хотів убити свого друга Мегнесена, що в його хворій уяві був втіленням зла. В моменти просвітлення Кесвел розумів, що Мегнесен – порядна людина і його друг, а йому самому треба негайно лікуватись. І ось він прийшов у магазин, аналог нашої “Медтехніки”, і придбав там прилад для лікування душевнохворих. Вдома увімкнув його, натягнувши на голову шолом – і голос з апарату почав питати в нього якісь дивні речі – наприклад, чи … Читати далі »

Filed under: Статті

Щодо кадрових перестановок у вищому військовому керівництві Росії

Щодо кадрових перестановок у вищому військовому керівництві Росії

Наскільки я розумію, Путін до останнього не хотів задіювати у війні проти України велику кількість мобілізованих – для того, щоб війна не торкнулася більшості росіян, фізично та економічно. Щоб не викликати незадоволення діями влади. Пересічний росіянин не цінує свободи, але цінує стабільність та добробут. Протягом правління Путіна росіянам (принаймні мешканцям великих міст, де можливі заворушення) жилося в цьому плані досить непогано. І він не хоче, щоб вони помітили якесь погіршення. Троє бєспрєдєльщиків – Пригожин, Кадиров і … Читати далі »

Filed under: Статті

Про біженку, якій було страшно в Польщі

Розповіли мені сьогодні про біженку з Києва, яка, проживши якийсь час у Польщі, перебралася з дитиною далі на Захід. Знаєте, чому? Бо у Польщі їй було… …некомфортно? …мала погані умови проживання? …не знайшла роботу? …місцеві погано ставились? Ні. Вона переїхала, бо їй було СТРАШНО. Бо те місце в Польщі, куди її поселили, знаходиться в 10 км від кордону з Білоруссю! Поріг страха, як і больовий поріг, у різних людей абсолютно різний. Щоправда, він зростає значно легше, ніж больовий поріг. Тим, хто залишились у Києві, зараз смішно про таке чути. А 24-го страшно було всім без винятку. … Читати далі »

Filed under: Статті

Невинні

*** Німі і розполовинені, У вигнанні, як на вигоні – В Варшаві або в Берліні – Невинні. В тилу, а не під прильотами, Замахані і замотані, Яким так соромно нині – Невинні. В Скадовську і Мелітополі, Страхом і чеканням втомлені, Які скоро будуть вільні – Невинні. На службі на третій лінії, Яким вже так нести лінь її, В виснажливому терпінні – Невинні. В Гостомелі і у Бахмуті, Оті, що здолали страх, оті, Що стали на вічній зміні – Нетлінні. 08.01.2023 #Bilozerska_rhymes … Читати далі »

Filed under: Мої вірши

Шлях до української Лаври

Шлях до української Лаври

Більше тридцяти років тому, у червні 1992 року, бійці УНА-УНСО, «агресивні радикали» і «маргінали», захопили адміністративний корпус Києво-Печерської лаври. Вони намагалися зробити лавру українською. Планувалося, що всередину увійде патріарх Філарет і почне служіння. Але патріарх тоді не наважився, і зрештою унсовцям довелося залишити Лавру. Десь у 2008 році ми ходили з металошукачем полями Черкащини, і випадково зайшли на землі, де зазвичай місцевий жіночий монастир УПЦ МП випасав худобу. Приїхала ігуменя з двома дядьками з’ясовувати ситуацію. … Читати далі »

Filed under: Статті

Про двох абсолютно різних братів

Кияни Андрій і Віктор – рідні брати. Від батька обоє успадкували дуже високий зріст, а більше між ними немає нічого спільного – ні зовні, ні за характером. Андрій змалку любив читати, а Вітя “не прочитав жодної книжки”, за що старший брат регулярно його підколював. Андрій ріс тихим, не любив галасливих компаній, з дитинства мав дуже поганий зір і часто хворів. Вітя мав добре здоров’я, був нереально спритний і постійно встрягав у пригоди. У підліткові та юнацькі роки Андрій зачитувався фентезі і дружив з толкієністами. Вітя з 14 років “бізнесував”. Його хист до заробляння грошей, орієнтування в тому, де й почому можна щось розмутити, намутити й підмутити – були непересічними. Андрій здобув вищу гуманітарну освіту, вивчив кілька мов. Після закінчення вишу влаштувався до комерційної установи. У найкоротші терміни навів ідеальний порядок в документації, отримав підвищення і … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті