Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Взяття Авдіївки

Взяття Авдіївки

Сьогодні 5-а річниця звільнення Авдіївки, у якому я мала честь взяти участь. Публікую главу про взяття Авдіївки зі своєї книги “ЩОДЕННИК НЕЛЕГАЛЬНОГО СОЛДАТА”, яка у вересні має вийти з друку. 23. ВЗЯТТЯ АВДІЇВКИ. 29-30 липня 2014 29 липня. У нас молебень, капелан, отець Петро Бурак, святить зброю. Сьогодні в бій. Просто з Пісків їдемо зачищати Авдіївку. Виїжджаємо на наших рідних, звичних уже, дуже тряских машинках, виставивши у вікна стволи. Їду в санітарному пікапчику, з Яною Зінкевич. В полі … Читати далі »

Filed under: Статті

Злата Огнєвіч співала для бійців 503 ОБМП

Злата Огнєвіч співала для бійців 503 ОБМП

Для бійців 503 ОБМП співають Злата Огнєвіч і Олександр Лозовський. Дуже мені сподобався концерт. Одразу видно рівень – що це не КСП, а професійні артисти, хоча й співали камерно, без підсилення, під звичайну гітарку. Пісні були дуже різні – і сучасні, авторства Злати, і народні, і твори українських композиторів, що вже стали класикою, і ліричні, і кумедні. Шкода, що я відзняла не весь концерт – принаймні одна дуже яскрава річ не потрапила на цей запис, але я … Читати далі »

Filed under: Репортажі

Армійські речі, які можна носити

Армійські речі, які можна носити

Час минає, скоро вже буде рік, як я служу у Збройних силах. За цей час мені було видано і мною випробувано практично все з одягу, взуття і т.ін., що належить видавати в армії. Нижче – мій власний маленький рейтинг речей, які не лайно. Тобто – які реально можна носити і які витримують конкуренцію з імпортним “волонтерським” одягом і спорядженням, які я носила у 2014-2018, коли служила в ДУК ПС та УДА. Думаю, більшість військовослужбовців зі мною … Читати далі »

Filed under: Статті

Професія: жінка-військовослужбовець

Грунтовна стаття, з великою кількістю коментарів і посилань на законодавчі норми, про службу жінок в армії, про їхні права (у динаміці з 2014) і сучасний стан цього питання. В тому числі автор брала коментар у мене. Ці уривки розміщую тут, повністю стаття за посиланням: http://www.kolo.news/category/suspilstvo/15118 – Я ніколи не займалася волонтерством і не захоплювалася медициною, надавати першу допомогу навчилася вже на фронті. А тактику ведення бойових дій, роботу диверсійних груп вивчала ще до війни, вміла непогано стріляти. Вибір був, швидше, між бійцем і військовим кореспондентом, адже до війни я десять років пропрацювала журналісткою. Повагавшись, вибрала стати бійчинею, – пригадує лейтенантка Олена Білозерська, командирка взводу самохідних артилерійських установок у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. – До прийняття усіх цих законів я б не могла обіймати посаду, яку обіймаю зараз – командир взводу у самохідній … Читати далі »

Filed under: Статті

“Disabled veteran”

“Disabled veteran”

Цікава зустріч на Одеському вокзалі (верталися після Сібрізу). Присіла в залі очікування біля літнього чоловіка у кашкеті з американським прапором і написом “Disabled Veteran”. Він побачив, що я у військовій формі, і несподівано питає англійською: “Ви військова?” Наша розмова тривала кілька годин. Він американець з Пенсильванії, колишній військовий, сержант, снайпер 57-ї групи “зелених беретів”. Служив в армії 7 років, у кінці 60-х – початку 70-х, двічі був у відрядженнях у В’єтнам. Має більше 300 стрибків з … Читати далі »

Filed under: Статті

ТРИ ВИСНОВКИ ПІСЛЯ ВИРОКА МАРКІВУ

ТРИ ВИСНОВКИ ПІСЛЯ ВИРОКА МАРКІВУ

1. Колись до війни я багато займалася правозахистом і дещо тямлю у цьому питанні. Так ось, практично кожна людина, яку несправедливо кинули за грати – на неї особисто, а найперше на її близьких і всіх небайдужих людей, які хочуть допомогти, відбувається тиск за однаковою схемою: в жодному разі не здіймайте галас, не залучайте пресу і громадськість, не влаштовуйте акцій протесту, бо тим ви лише зашкодите ув’язненому. Дозвольте «нам» усе порішати келейно, по-тихому. Довіртеся професійним адвокатам … Читати далі »

Filed under: Статті

#SeaBreeze

Filed under: Фото

Кілька хвилин до офіційного відкриття SeaBreeze

Filed under: Фото

Статті