Статті Коментарі

Білозерська INFO » Archive

Царство Небесне бабусі Люді…

Сумна звістка – померла бабуся Люда, Людмила Савченко – мабуть, найстаріший в Україні волонтер. У віці під 90 вона варила супчики і годувала ними поранених у лікарні в Дніпрі, а також допомагала у пункті відпочинку для військових “Вокзал Дніпро”. Я мала честь знати цю Людину, писала про неї у своїй книзі… Вона пережила Голодомор, Другу світову, її родина була репресована. Пам’ятаю, що вона мріяла побачити на власні очі фронт, але коли їй в подяку за все зроблене нею запропонували звозити її в “АТО”, вона відмовилась, щоб не бути нікому тягарем… Завжди хотіла допомагати сама, а коли стала відомою і небайдужі люди намагалися допомогти їй, відмовлялася, брала лише те, що можна віднести солдатам… Земля пухом бабусі Люді, вічная пам’ять… У пості Марти Туманової (https://www.facebook.com/marta.tumanova.9/posts/3636468976403491) є багато світлин з бабусею Людою, а також реквізити для … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Інтерв’ю з Вольфом (майбутнє)

Інтерв’ю з Вольфом (майбутнє)

Друзі, увага! Чи хто-небудь хоче поспілкуватися з Валерієм Вороновим (Вольфом) – одним із засновників УНА-УНСО, ветераном двох локальних війн 90-х, першим начальником штабу ДУК “Правий сектор” та головою управління спецоперацій Української Добровольчої армії, нині розвідником у 503-му окремому батальйоні морської піхоти? Людиною, яка готувала бійців для цієї війни з 2005 року і нині залишається на фронті. Якщо так – присилайте питання, можна не одне, незабаром запишемо відео 🙂 Автор фото Віктор Залевський. … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Про 120 “слуг” у військових частинах

Судячи з учорашньої заяви Зеленського, сьогодні по в/ч, що дислокуються на Донбасі, катаються 120 “слуг” – піаряться перед виборами. Це дуже погано – не те, що піаряться, а те, що приїхали. Якби ці безмежно далекі від армії люди могли усвідомити, як проклинає їх “приймаюча сторона”, вони, певно, і носа б туди не пхнули. Проклинає не за те, що вони “слуги” – а за те, що приїхали. Вони проведуть для-галочки-зустрічі на КСП батальонів, можливо, навіть рот – і поїдуть на тривалу вечірню п’янку у мирні прифронтові міста на кшталт Маріуполя. Погано не те, що нап’ються – а те, що приїхали. Чортяки, ви створили людям купу непотрібних додаткових проблем. Солдати і матроси вже добу ї*ашать, наводячи порядок. Всі бордюри, я певна, вже пофарбовані, картинка вийде що треба. Зампотили вже нашукали ліві харчі, щоб накрити для вас столи. Придумали, … Читати далі »

Filed under: Статті

5 запитань Зеленського. Переклад українською

5 запитань Зеленського. Переклад українською

1. “ЧИ ПІДТРИМУЄТЕ ВИ ІДЕЮ ДОВІЧНОГО УВ’ЯЗНЕННЯ ЗА КОРУПЦІЮ В ОСОБЛИВО ВЕЛИКИХ РОЗМІРАХ?” Абсолютно ясно, що вся верхівка українського політикуму – що влада, що опозиція – і ті, хто їх підтримують фінансово – і всі, хто мають великі гроші і великий вплив – усі вони корупціонери ніде проби ставити, бо отримали свої гроші і вплив в умовах корумпованого суспільства. А які розміри вважати “особливо великими”, визначатиме в даному разі особисто Вєнєдіктова. Тому це питання перекладається: “ВТІКАЙ, ПЕТЮ, … Читати далі »

Filed under: Статті

Звіт за проведені вихідні :)

Звіт за проведені вихідні :)

Де ще можна бути у таку погоду, як у суботу, крім як у лісі? 🙂 Оця штука, що горить, зветься “фінська свічка”. Вона горить дуже довго, і на ній можна готувати їжу. Селфі з грибочками! Для кого назбирати? 🙂 Втім, нормальні гриби у нас теж є: Це – ландшафна нерівність штучного походження. Бліндаж. Вхід був з того боку, де на фото лежить куртка. У листопаді 1943-го тут сиділи радянські солдати, і було їм холодно, бо клімат тоді був не той, … Читати далі »

Filed under: Репортажі, Фото

Білозерська: національна ідея, розватнення, амністія для бойовиків, фемінізм…

Білозерська: національна ідея, розватнення, амністія для бойовиків, фемінізм…

До вашої уваги – одне з найкращих, найцікавіших інтерв’ю, яке зробив зі мною Sergii Ivanov для програми “Антиподи”. Воно мені надзвичайно сподобалось, і глядачам, судячи з відгуків, теж. Я поки не побачила, думала, що вийшов страшенний брєд, тим більше, що в мене тоді мама вдруге потрапила до лікарні, була у важкому стані, і я думала, що не зможу нормально спілкуватися. А вийшло дуже класно, ведучий мене розговорив. Ось на які теми ми спілкувалися: ▪️ мистецтво війни ▪️ метафізика Донбасу ▪️ … Читати далі »

Filed under: Відео

Моя мама знову в лікарні

Моя мама знову в лікарні. У вересні вона важко перехворіла на #COVID19. Лежала в реанімації під киснем. Приблизно три тижні тому і приблизно через 25 днів після появи симптомів її тест показав негативний результат. Маму одразу ж виписали з лікарні доліковувати пневмонію вдома. Вона видужувала дуже повільно. Перший тиждень могла вставати лише в туалет. Потім потроху ставало краще, вона навіть почала була поратися на кухні. І от знову погіршення. Температура 37,5, кашель (якого під час ковідної пневмонії не було взагалі), страшенна слабкість (не може стояти), дуже сильні болі в боку. І низька (90-92) сатурація. Вихідні дні. Госпіталізуватися практично неможливо. Це дуже важко зараз і в будні дні, бо багато лікарень, які я знаю як непогані, перепрофілювали під ковідні і не ковідних пацієнтів туди не приймають… Треба робити КТ, але навіть у приватних клініках черги … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

“4ЕСНО з Ташею Трофимовою”

Програма “4ЕСНО з Ташею Трофимовою” за моєї участі. Це велике цікавезне інтерв’ю з купою відеоматеріалу, де я розповідаю про своїх побратимів, про Дмитра Яроша, трохи про службу в ЗСУ, про нинішню політичну ситуацію тощо. Той рідкісний випадок, коли я на відео сама собі подобаюсь 🙂 … Читати далі »

Filed under: Відео

4.10, об 11:00 – онлайн-презентація книги “Щоденник нелегального солдата”

Шановні друзі! Мріяла я поїздити по Україні, зробити у різних містах презентацію своєї книги #ЩоденникНелегальногоСолдата, але клятий коронавірус усі поїздки і зустрічі скасував. Тож вирішила я зробити цю презентацію онлайн. Для тих, хто не в курсі – це повністю документальна книга про мої 2014-2017 роки на фронті, коли я була снайпером у ДУК “Правий сектор” та Українській добровольчій армії. Подробиці про книгу і відгуки людей, які вже її прочитали, тут: Як придбати мою книгу “Щоденник нелегального солдата” Пряма трансляція відбудеться: – о неділю 4 жовтня, об 11:00 Запрошую долучатися, дивитися, ставити питання (не обов’язково про книгу!) – щоб було цікаво! УВАГА, БОНУСИ: 1. Для тих, хто замовить книгу під час презентації, доставка по Україні буде безкоштовною. 2. Одну книгу безкоштовно отримає автор найцікавішого питання. Яке питання найцікавіше, визначатиму особисто я 🙂 До зустрічі на презентації! … Читати далі »

Filed under: Повідомлення

Єрмак знає, Єрмаку видніше…

Єрмак: “Щоб добре розуміти те, що відбувається на Донбасі, потрібно все-таки депутатам туди особисто з’їздити. Але не в “паркетному режимі адмінподорожі” і не на півдня. А побачити на власні очі справжнє життя, відверто поспілкуватися з місцевими жителями, військовими. Послухати біль конкретних людей – наприклад, розпитати про їхнє ставлення до режиму припинення вогню. І нарешті зрозуміти, що ця тиша для них дійсно означає. А вже потім обговорювати щось, писати дуже викривальні “фейсбучні повчання”, давати глобальні поради, як за три дні все вирішити”. Саме не служило, не воювало – і повчає депутатів, серед яких є ті, що служили й воювали. “Чудак”, прости Господи. Я можу розказати, і Єрмакові, й депутатам, що можна почути на фронті і в прифронтовій зоні, в т.ч. про самого Єрмака. Припустимо, сидить на позиціях якась “аватарська” бригада, у якої договорняк … Читати далі »

Filed under: Статті

Статті