Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті » У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

У Польщі на цвинтарі поблизу Перемишля зруйнували пам’ятник воїнам УПА. Зробили це не “невідомі вандали”, а польські націоналісти, вдягнені у футболки з “антибандерівською” символікою, зі згоди і за присутності місцевої влади. Представник влади прокоментував ситуацію у кращих традиціях пострадянського простору – мовляв, “пам’ятник псував естетичний вигляд кладовища, був нестабільний, а відтак небезпечний для оточення”. Ні б сказати чесно: “Ми не допустимо існування на нашій землі пам’ятників людям, які вбивали наших співвітчизників”.
Об’єднання українців Польщі вже оприлюднило гнівну заяву з цього приводу, але ясна річ, що полякам вона до одного місця.

З цього приводу кілька думок.

Перше. У Європі не розуміють різницю між західноєвропейськими і пострадянськими правими. Європейські праві руйнують Європейський союз і фінансуються за це з Кремля. Пострадянські праві (включно з деякими російськими) руйнують російську імперію і є через це ситуативними союзниками усіх, кому вона загрожує, в тому числі Європи. Залишилась дрібничка – дочекатися, коли цю різницю побачать.

Друге. Усі сусідні країни в різні періоди своєї історії ворогували між собою, і ті, хто для однієї з них є героями визвольних війн, для іншої завжди є розбійниками і вбивцями. Це абсолютно нормальна, стандартна ситуація, яка означає лише одне: ПАМ’ЯТНИКАМ ВОЇНАМ УПА У ПОЛЬЩІ НЕ МІСЦЕ. Загиблі герої повинні бути перепоховані в Україні, де їхні могили користуватимуться заслуженою пошаною. Останки тих, кого з різних причин перепоховати неможливо, мають залишатися на польських цвинтарях як звичайні поховані, без згадки про їхню належність до УПА.

Інакше – коли вандали, а коли й відкрито місцева влада, без кінця плюндруватимуть їхні могили. Закони України на Польщу не розповсюджуються, і все, що ми можемо зробити – плюндрувати у відповідь якісь польські пам’ятники. А це неконструктивна річ, за яку добре платить Путін. Можна подумати, нам конфлікту на сході мало.

Третє. Коли ми візьмемо Донецьк і Луганськ, ми поховаємо загиблих героїв-уродженців Донбасу у їхніх рідних містах, і підпільна п’ята колона, фінансована з Кремля, яка ще довго там залишатиметься, плюндруватиме їхні могили. З цим треба буде боротись, але без жодної політики, де політика – там гвалт правозахисників і різних міжнародних нетрадиційників. Є прекрасна стаття ККУ – “Наруга над могилою”, тільки треба буде її трохи розширити, додавши до могил пам’ятні знаки. І саджати, на максимальний передбачений законом термін. А якщо, приміром, за місяць не вдалося впіймати – міняти усе керівництво місцевих ментів, відповідальних за упіймання. Тоді проблему “невідомих вандалів” як рукою зніме.

Filed under: Статті2 коментарі "У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА"

 1. Поляки мають довшу історію війни з чужими могилами. Без підготовки можу пригадати мінімум два сюжети. Перший – вони регулярно курочили німецькі могили. За німецькими правилами, на похованні має бути певний комплект написів і символів. Зокрема, зазначено род військ, тобто, пропелер, схрещені гармати, танк, чи відповідні руни “зіг”, якщо поховано рішучих хлопців з одним погоном. Так от, поляки методично знищували подібні ознаки. А німецький “народний союз” – відновлював. Другий, епічна сутичка з євреями, які вознамірилися зробити з Освєнціма, здається, чисто єврейський меморіал. Поляки стали дибки, знайшовся якийсь ксьондз, заявив, що це – польська земля, в ній лежать наші, польські мертві, закликав кожного поляка, чий родич загинув у Освєнцимі, привезти дерев’яного хреста і там поставити. Почалося щось схоже на посполите рушенє, хрести звозили у вражаючій кількості, з іменами загиблих. І якось тема єврейського меморіалу щезла сама по собі. Вірогідно, таких сюжетів є більше, бо я спеціально цим не цікавився. А не враховувати подібні речі у взаєминах з поляками – категорично не можна, хоча би В’ятрович мав би цей аспект знати і просвітити всіх решта.
  ——————————-
  Ще один аспект, на момент 1939 – 1947 років всі звірства, депортації, що були на територіях між Польщею і Україною, по суті і формально залишаються на відповідальності Польщі, як держави, і СРСР, як держави. Бо самостійної України не було. Правонаступницею СРСР є сучасна Росія. От їм обом, Польщі і Росії – невигідні об’єктивні розслідування тогочасних подій, і тут вони, дивним чином, союзники проти України. Почасти, НМСД, оці атаки на Україну, є превентивним засобом, спробою утримати Україну від справедливого розслідування, спробою приховати невигідну істину.
  ——————————-
  Так що, розслідування треба робити, самостійно, за всяку ціну. Добре було би тих переселених українців взяти під якусь державну опіку, організувати. І начхати, що там казатимуть поляки. Вони казатимуть так, як їм вигідно. Ми маємо триматися свого. На кладовищі орлят у Львові, доречі, якраз є ті самі військові символи, що їх поляки не допускають у себе на чужих могилах, “Щєрбєц”, і все таке. Що за лицемірство? Можна їх закликати до виконання їхніх власних правил. Якщо залишати могили у Польщі, за фактом, те саме, що у країні диких обізян, то треба вивезти до України. Із зазначенням, де було перше поховання і коли останки переміщено. Причину можна не вказувати, про неї і так знатимуть. Отакий комплект спокійно запропонувати полякам, холодним тоном. Я щиро вірю, що вони зрозуміють, за кого їх мають у даному разі. Вони досить кмітливі. Але не зупинятися, і процедуру довести до завершення. Всі військові позначки на польських могилах – обов’язково прибрати. Запропонувати, щоб польська сторона зробила це власноручно, якщо ні – то рахунком української держави.
  ——————————–
  Мир, дружба, жвачка – то все дуже добре, але не можна допускати, щоб сусіди топталися по голові. Це ми зараз воюємо з Москвою, а не вони. Всі ці заходи поляків, начебто, розрізнені, насправді мають на меті утвердження власної вищості і виховання з українців таких собі унтерменшів до чорної роботи. Якщо це не лікувати на початках, то потім таке саме лікування обійдеться дорожче на три порядки.

 2. Nelle :

  boleh ,semua boleh tukar dia bergantung kepada modem broadband tu ,sya ade gak buat gune modem biasa tu ,dia automatic akan tukar balik,tpi kalau sy gune modem luar macam csl okey boleh tuk8#&ra230;x de msalah

Залишити відповідь

*

Статті