Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті » ВІДСТОЯТИ ПРАВО ВОЇНІВ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ДЕРЖАВУ

ВІДСТОЯТИ ПРАВО ВОЇНІВ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ДЕРЖАВУ

Сьогодні у Києві біля італійського посольства пройшла акція на підтримку бійця батальйону Кульчицького Віталія Марківа, заарештованого в Італії за підозрою у вбивстві у травні 14-го року італійського журналіста і його російського перекладача.

Закликаю всіх підтримувати Марківа усіма доступними способами. Домагатися негайного звільнення і офіційних вибачень.

Далі – багато літер, але це дуже важливо.

ПЕРШЕ. Усі пояснення – і заява батальйону Кульчицького, що у травні 2014 року у них не було на озброєнні мінометів, і дані українського слідства, що “загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ” – абсолютно неправильні докази невинуватості Марківа. Щодо мінометів – може, їх і справді не було, а може, не було лише офіційно. Усі фронтовики знають, що таке невраховані міномети, і як в усіх нормальних підрозділах мріють їх мати. Вони зустрічаються навіть зараз, а в перші місяці війни був такий бардак, що могло бути взагалі що завгодно. Я особисто знаю одних добробатівців, які працювали з міномета, вкраденого на кіностудії.

Що ж до “обстрілів “терористами” самих себе” – секрет Полішинеля, що так треба казати, тому так кажуть.

Коротше, 80% даю за те, що обстріл був з українського боку. (20% даю на тодішній бардак – а раптом вороги не знали, що це їхні, а не наші позиції, і влупили по них).

ДРУГЕ. Тільки снайпер в оптику може відрізнити військового від цивільного. А мінометний розрахунок працює не по конкретних людях, а по ворожих позиціях, а влучає туди, куди йому вистачає кваліфікації влучити. І якщо поруч з цими позиціями опинилися цивільні – їм не пощастило. МІНОМЕТНИК НЕ БАЧИТЬ ЛЮДЕЙ, ПО ЯКИХ СТРІЛЯЄ!

ПОРУЧ З МІСЦЕМ ЗАГИБЕЛІ ІТАЛІЙСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА ПОЗИЦІЇ БОЙОВИКІВ – БУЛИ. Це відомо зі свідчень французького фотокореспондента Вільяма Роглона, який був поранений при цьому ж обстрілі. “Роглон під вогнем побіг до позицій сепаратистів, показуючи свою апаратуру й викрикуючи, що він журналіст. Його посадили в машину й відправили в лікарню, де надали медичну допомогу” (с).

Ще раз. Поранений – у ноги – під вогнем – побіг до військових позицій. Це означає, що ПОЗИЦІЇ – ЗАКОННА ЦІЛЬ МІНОМЕТНИКІВ – БУЛИ ДУЖЕ БЛИЗЬКО.
Питання – які можуть бути претензії до українських мінометників? Вони були праві, тисячу разів праві.

ТРЕТЄ. ВЗАГАЛІ НІКОГО НЕ МОЖНА СУДИТИ ЗА СМЕРТЬ ЖУРНАЛІСТА ЧИ ВОЛОНТЕРА, ЯКИЙ ДОБРОВІЛЬНО ПОЇХАВ НА ВІЙНУ – крім тих випадків, коли людину затримали і закатували десь у підвалі. Якщо ж люди загинули від куль чи уламків – відповідальність виключно на них самих. Знали, куди їхали. До того ж, на відміну від місцевих мешканців, які знаходяться на війні недобровільно і намагаються, як правило, триматися від військових подалі, журналісти й волонтери часто саме до військових і їдуть, і постійно працюють з ними – отже, свідомо ризикують життям і повинні самі за це відповідати. Якщо ти з військовими – тобі й прилітає, як військовому.

ЧЕТВЕРТЕ. Нікого не дивує такий збіг обставин, що саме у того українського бійця, якого звинувачують в убивстві громадянина Італії, в Італії постійно мешкає мама?
Багато ми знаємо українців, ще й фронтовиків, що мають близьких родичів в Італії?

Давайте називати речі своїми іменами: Віталія Марківа призначили винним – просто через те, що він має маму в Італії і рано чи пізно приїде її провідати – отже, його вдасться заарештувати.

П’ЯТЕ І ГОЛОВНЕ. Що, власне, відбувається. РОСІЯ ПРОПЛАТИЛА ІТАЛІЙСЬКИМ “ПРАВООХОРОНЦЯМ” ЗА СТВОРЕННЯ ПРЕЦЕДЕНТУ, КОЛИ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ МОЖНА БУДЕ СУДИТИ ЗА ТЕ, ЩО ВОНИ ЧЕСНО ВИКОНУВАЛИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗОК ПЕРЕД ДЕРЖАВОЮ. Пам’ятаєте, коли Росія захоплювала Крим, росіяни лякали українського офіцера, що якщо він насмілиться відкрити вогонь (тобто, виконає свій конституційний обов’язок) – його чекає Гаага?

Пам’ятаєте, як на початку війни, коли малочисельних і погано озброєних бойовиків можна було прихлопнути малими силами і зберегти тисячі життів, українські солдати боялися стріляти, щоб не потрапити за це під суд?

Зараз, дяка Богові, давно не бояться.
А ворог хоче, щоб боялися.

Ворог дав нам месідж – ЗАВТРА ПРИЙДУТЬ ЗА ВСІМА НАМИ.

ЯКЩО СЬОГОДНІ МИ НЕ ВІДСТОЇМО ВІТАЛІЯ МАРКІВА.

У мене все.

Filed under: Статті3 коментарі "ВІДСТОЯТИ ПРАВО ВОЇНІВ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ДЕРЖАВУ"

 1. Ну… не думаю, что Россия проплатила итальянским ментам.. Потому как итальянцы видали по цветному телевизору и Россию, и наши с вами разборки. Возможно, в Италии кто-то просто решил выпендриться и показать, как он заботится об итальянском народе. Но только горе-минометчику
  от этого не легче.

 2. Так, міномет взагалі існує для стрільби із закритих позицій. Це не схоже на випадок, коли американські танкісти “на зрячого” вбили Процюка і ще одного іспанця, і поранили кореспондентів “Ройтерс”. З 800 метрів. Я тоді ще консультувався у хлопців, чи могли американці точно бачити, куди стріляють? Вони перепитали дистанцію, 800? І запропонували мені прикурити цигарку, стати на 800 метрів, а вони мені ту цигарку погасять. Гумористи.
  ——————————-
  Якщо мінометники били по квадрату, кілометрів з двох, то і журналіст не міг бачити мінометників, який би відеоряд він там не знімав. Що він там міг показати, які докази? На яких підставах цей жабодав знаходився під обстрілом, в нейтральній зоні? Як він туди попав? З якими документами? Звідки приїхав, за яким маршрутом? Його відзняті матеріали мають бути доступні, і з того випадку також, тоді ще був якийсь шум.
  ——————————-
  Італійці заявляють, що Марків – італійський підданий. Чи це правда? Якщо так, то він автоматично втрачає українське громадянство і макаронники будуть судити його за найманство, чи щось подібне. Справді, дуже зручний об’єкт для добре, заздалегідь продуманого нападу. Заодно знов почнуть поливати брудом добровольців. Там ліваків на утриманні в Путіна – шо грязі.
  ——————————-
  Зараз важлива позиція держави, яку, власне, Марків захищав. Але держава продовжує дуркувати, тіпа, щось там незрозуміле відбувається, хтось кудись стріляє… Треба доброго адвоката. Треба зчинити дипломатичний скандал, чому не пускають до нього українського консула? Треба звернутися до Ватикану, щоб до Марківа пробився хтось із єпіскопату, негайно. Бо якщо Віталія отак закрили і нікого не допускають – у мене одразу підозра, що їм край треба від нього якихось зізнань, макаронні поліцаї нічим від наших не кращі, особливо, коли їм щось проплачено.
  ——————————-
  Оце ми розплачуємося за “АТО”, за нашу напівпаралітичну зовнішню політику, за потакання кацапській пропаганді, за прогин перед всіма навкруги “партнерами”, рахунком крові і життів захисників України. Цинічних бандер, зрозуміло.
  ——————————-
  Держава далі жуватиме соплі, жодних сумнівів. Залишаються – адвокати, церква, свідомі журналісти, громадяни на пікетах перед посольством, тут, і там. Треба крутити Роглона, я не думаю, що він не виклав все суттєве відзняте одразу, приберігаючи компру на Віталія на потім. Передивитися, що там є? Місце, ракурси, обличчя, час обстрілу, дистанція стрільби. Зібрати докупи, і не виключено, що це буде пейзажно – хронікальна короткометражка про то, як Роглону було страшно і боляче, і більше нічого. Але все одно, залишається загроза засудження за найманство. Многоходовочка. Засада з лягавими. Запит у посольство – які докази італійського підданства? Дата? Бо якщо його зараз у камері агітують на підданство, щоб розіграти безпрограшну лотерейку, то треба терміново діяти через церкву.

 3. Справа схожа на хлопавку. Шобло ліваків, галаслива адвокатка, влада, що затримує Віталія без твердих на то підстав, усі натякають на “доказові матеріали”, що їх ніхто не бачив, але ясно, що скомпоновані зі старих фото і показів журналістів, що також, гіпотетично, колись бували поблизу місця подій. Враження таке, що це має бути щось подібне на обливання зеленкою, тільки більш широко організоване, із блекджеком і адвокатками. Їм нічого не вдасться, але смороду вони напустять якнайбільше. А потім, коли все закінчиться і трохи віддалиться в часі, спробують пов’язати українців, добровольців – із власноручно напущеним смородом, у європейській колективній свідомості.

Залишити відповідь

*

Статті