Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті » ПРО ЯЄЧНЮ НА ВІЧНОМУ ВОГНІ І МАЙБУТНЄ ДОНБАСЬКОЇ ВАТИ

ПРО ЯЄЧНЮ НА ВІЧНОМУ ВОГНІ І МАЙБУТНЄ ДОНБАСЬКОЇ ВАТИ

Вчора стало відомо, що Європейський суд з прав людини присудив виплатити компенсацію в 4 тис. євро Ганні Сіньковій (“Лисиці”) – дівчині, яка у 2010 році посмажила яєчню на вічному вогні в Києві. Мистецько-політична акція була заявлена як протест проти нецільового використання газу замість турботи про ще живих ветеранів. Де-факто це був історичний вчинок (як хтось написав тоді, “укол в нервовий вузол суспільства”), який уперше розділив людей в Україні на невату і вату. Тодішня реакція невати у 80% випадків: “даремно дівчата це зробили, навіщо ображати старше покоління, для якого радянські символи ще можуть щось значити, але заробили вони максимум на штраф, кримінальна стаття і тюрма за таке – це бєспрєдєл”. Реакція вати: піна біля рота, посадіть, растєрзать, на кол, дєдивоєвалі, можемпавтаріть – коротше, все те саме, що й зараз, тільки тоді проти одненької 20-річної Ані, тепер проти всієї України.

Можна сказати, що завдяки юній Лисичці списки майбутніх ворогів України були сформовані й оприлюднені ними самими за три роки до початку російсько-української війни. У нормальній державі їй належала б за це нагорода від служби безпеки. А у нас, як завжди, ніхто не звернув на ворогів держави уваги.

Отже, з подачі вати Аню протримали 3 місяці у СІЗО, а потім засудили до трьох років умовно за статтею “наруга над могилою”. Вона подала звернення до ЄСПЛ, в якому доводила, що вирок неправомірний, бо, по-перше, ніхто не зміг надати документальні підтвердження, що під вічним вогнем є поховання, по-друге, що взагалі у приготуванні і споживанні їжі на цвинтарі за нашими традиціями ніякої наруги немає.

І от нещодавно ЄСПЛ постановив виплатити їй компенсацію – але виключно за те, що останній з трьох місяців у СІЗО Сінькову протримали без відповідного рішення суду. Це, без сумніву, було серйозним порушенням українського законодавства, і саме за це, і тільки за це держава мусить відшкодувати Ані.
Все решта, в т.ч. і кваліфікація вчинку, і вирок, і неадекватно суворий запобіжний захід (адже Анін перформанс не завдав меморіалу ніякої шкоди) – з точки зору ЄСПЛ, абсолютно законні. Політичного підгрунтя справи, зрозумілого кожному українцеві, ЄСПЛ теж не відчув.

Схоже, це навіть не прогин під Росію. Це просто такі принципи роботи західних правників: роботоподібний формалізм. Я поясню: якби згідно з українським законодавством за статтею “Наруга над могилою” передбачалося довічне позбавлення волі, і Сінькову засудили б за цією статтею, і Майдану б не було, тобто, вона б досі сиділа – скоріше за все, ЄСПЛ і цей вирок визнав би законним – але теж присудив би виплатити Ані компенсацію за одненький, смішний порівняно із загальним терміном позбавлення волі, місяць у СІЗО без рішення суду.

А тепер висновки. У нас вже давненько лунають заклики наприймати якихось законів в інтересах вати – мовляв, компроміс, зберегти державу, а там подивимось. Так ось, наприймати з прицілом потім не виконувати – не вийде. Як тільки ми приймемо закони, що вата на щось там має право, на що мати жодних прав не повинна, вони організовано, за російські гроші, з російськими, а іноді і з західними юристами, розорять нашу державу скаргами в ЄСПЛ. Ще й соромити нас будуть перед цілим світом.

Тому – тільки напружена підготовка до серйозної війни, потім наступ, роззброєння, зачистка, понаєхавшим “добровольцям” коридор за поребрик і доба часу (хто не сховався, ми не винні), місцеві “ополченці”, закосивши під мирняк, старанно відбудовують Донбас (ось вам і робочі місця, і зарплати). Грамотна пропаганда і ніяких виборів років на 10. І мир-дружба, і кров не ллється, і російські “собіратєлі зємєль” займаються своїми Татарстаном і Дагестаном, і західні нетрадиційники не повчають нас, як жити.

Filed under: СтаттіOne Response to "ПРО ЯЄЧНЮ НА ВІЧНОМУ ВОГНІ І МАЙБУТНЄ ДОНБАСЬКОЇ ВАТИ"

 1. Трохи інші висновки. Нема правосуддя, як системи, ні в нас, ні в Європі. І не може бути. Воно, можливо, існує, але – як випадковість, як виграш в лотерею, чи на автоматі. Нема жодного сенсу на це розраховувати, якщо дитсадок вже позаду, і віру в новорічні чудеса доводиться імітувати для задоволення дорослих. Саморобна справедливість надійніша.
  ——————————-
  4.000. для Ганни – теж лотерейне везіння, втішний приз, його могло і не бути. Ніхто з тих, що сотворили кричущу несправедливість, не покараний, і ніколи не буде покараний, це ясно.
  ——————————–
  Отже, чудове завдання на майбутнє, створити в державі систему правосуддя, в якій помилка буде в межах статистичної похибки, менше 2%. Життя в Україні тоді буде… Швейцарські олігархи стоятимуть у черзі за українським громадянством. І ДМС торгуватиме ним вже не по 30.000., а, щонайменше, по 30.000.000.
  ——————————–
  Бабуся завжди економила газ, із двох баллонів у червоному залізному ящику. Завжди розраховувала, на скільки тижнів тих баллонів вистачить, скільки доведеться заплатити за наступні. І видовище “вічного вогню” підважувало основи мого розуміння речей. Я не розумів, як це, бабуся платить і економить, а дуже недалеко – горить той газ, цілодобово, нікому не потрібний, нікого не гріє, нічого на ньому не варять. Так, я роздивлявся, газова форсунка була обрамлена чавунними решітками, схоже на газову пічку, тільки завелику. Я намагався приблизно визначити, на скільки звичайних кухонних конфорок вистачило би газу, що горить у “вічному вогні”. Мені здавалося, що не менше, ніж на чотири – п’ять. Я множив на 24 години, на 12 місяців, і мене тоді дуже дивувала така ідиотична безгосподарність. До думки про ідеологічний терор комуністів щодо громадян я тоді не додумався.

Залишити відповідь

*

Статті