Статті Коментарі

Білозерська INFO » Статті » Про скандал навколо Зеленського

Про скандал навколо Зеленського

“95 квартал” не дивлюся, тож про їхню творчість в цілому нічого сказати не можу. Після нещодавнього скандалу спеціально подивилася шоу у Юрмалі – побачила доволі плаский, середньої якості гумор. Але ж образились ми не через це.

Давайте розкладемо по поличках: чому таку величезну кількість людей (і далеко не найгірших) так сильно обурило шоу Зеленського?

От, приміром, я при зрості 172 см важу 50 кг. Якщо хтось почне з мене сміятися і називати товстою коровою – чи ображуся я?
Звісно, ні. Посміюся з дурня і миттєво забуду.
А якщо дистрофіком, якого хитає від вітру? Це вже під питанням 🙂

Коротше кажучи, Зеленський наступив нам на болючий мозоль. Сатира – це криве дзеркало, яке неприродно збільшує існуючу проблему. Але те, чого нема, збільшити неможливо.

Йдемо далі. Робимо психологічний експеримент. Уявіть собі, що Зеленський і Ко з тією самою програмою виступають не на міжнародному шоу, а у колі приятелів, максимум – на маленькому корпоративчику, де й ви присутні.
Чи будете ви так само обурені й ображені? Думаю, навряд чи. Принаймні, не так сильно.

Штука в тому, що є гумор для своїх, а є – для чужих. Одне діло – самоіронія, і зовсім інше – коли з вас сміються сторонні люди, найчастіше недоброзичливо налаштовані.

У персонажі “Вєрка Сердючка” немає нічого поганого, поки з неї сміються українці. Як тільки ж вона виходить на “міжнародну арену” і робиться там символом усіх нас – це величезна ганьба.

Якщо не помиляюся, Зеленський виправдовувався тим, що висміював нібито лише українську владу. Висміювати владу можна і треба, щоб не бронзовіла. Скажу зараз взагалі крамольну річ: таку владу, як у нас, можна висміювати навіть під час війни.

Але у подібних виступах треба проводити чітке, усім зрозуміле розмежування: народ і держава окремо, політики й чиновники окремо. І не плутати міжнародне шоу з дружньою вечіркою. І все буде добре.

Filed under: СтаттіOne Response to "Про скандал навколо Зеленського"

 1. Дуже добре. Робимо психологічний експеримент, в шоу Зеленського, замість актора, що грає Порошенка, випускаємо справжнього Порошенка, і той виконує свій коронний скетч з молитвою про мільярд. Що змінюється? Рівень контакту з публікою, безумовно, у Зеленського вищий. Відвертості більше, хоч Зеленський явно тверезий. Глядач бачить правду сцени і правду жизні одночасно. Зеленського можна ще пару разів передивитися, хоч, звісно, є підозра, що воно таки стерво… Але розумне, і, почасти, корисне. От, за це все Зеленського і намагалися забити по плечі в землю. Щоб не конкурував з колєгою.
  Звичайна річ у жистокому світі іскусства. Ясно, що Зеленський не має таких можливостей, як колєга, задіяти АП, проплачених ботів, медія, колєг – олігархів, т.д. , а то би ми зараз дискутували, чому треба розділяти народ і владу, ще й під час війни, в сенсі грошових потоків. Чому від владоолігархів потоки вперто йдуть на офшори, а з народу потоки зривають все до нитки і направляються олігархам, і до бюджету, знов же у розпорядження олігархів. Я ні секунди не вірю у тотальне, синхронне “возмущеніе суспільства”, що вибухає через два місяці після події, напередодні траншу і візитів гостей, з перемовинами про Кемську волость. Занадто високий темп розповсюдження “возмущєнія”, як для природнього процесу, одноманітна і дещо безпомічна аргументація. Та сама фігня, що з Богу духа винним волонтером – фотографом, собачим концертом під час повернення Савченко, потужним медійним тутті 31 серпня 2015 року, голосним мовчанням тих же медій під час Дебальцево і Іловайська, і з цькуванням “Торнадо” під орудою Матіосика. Маніпуляція називається. Сеанси дресури для постмайданівського суспільства. Доречі, всякі “захисники прав” жодного разу не подали голос під час будь – якого з цих аранжованих “затоптувань”. У них в партитурі – пауза, вони вступлять з п’ятої цифри.
  ——————————————–

  Я не є симпатиком Зеленського, і ніколи не був. Скажімо так, через дещо інші уявлення про гумор. Але ця справа є дуже наочним прикладом, як поступово, методично знищується справжнє, незгодне, непідконтрольне різноманіття суспільного життя і свідомості. Бо це, якраз – не підропаради непоймикого, згодних на все, і з охороною найманих акабів, так само готових на все.
  ——————————————–

  Так що, Зеленський – тримайся! Таке буває, голова – ноги – голова – ноги. Це дирижерам і дресирувальникам лише здається, що вони дресирують Революцію. Насправді – вони її все більше роздратовують.

Залишити відповідь

*

Статті