Статті Коментарі

Білозерська INFO » Відео, Репортажі, Фото » Про те, як Майдан завітав на суд до “васильківських “терористів” (ФОТО, ВІДЕО)

Про те, як Майдан завітав на суд до “васильківських “терористів” (ФОТО, ВІДЕО)

Пора було завітати, бо Києво-Святошинський суд знаходиться на периферії міста, і там, вочевидь, ще трохи не відчувають, що часи змінилися. Але перш ніж розповідати про те, як усе було, мушу повідомити, що сьогодні у Харкові був відправлений у СІЗО Олег Однороженко – ідеологічний референт Соціал-Національної Асамблеї, доктор історичних наук, відомий спеціаліст з геральдики і багатодітний батько. Суд змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою.

Однороженко – підсудний у кримінальній справі щодо побиття харківського активіста Олексія Корнєва. Він відбув 4 місяці у СІЗО, звідки був відпущений більше ніж рік тому на поруки народних депутатів Андрія Парубія і Ярослава Кендзьора. І ось сьогодні суддя прийняв рішення знову посадити його у СІЗО – через те, що Корнєв заявив, що Однороженко нібито вчиняє на нього тиск. Що навряд чи можливо, оскільки, як повідомила мені мама Однороженка, судовий розгляд вже майже закінчено, залишилися тільки дебати і вирок – який може бути тиск на потерпілого на цьому етапі?

Однороженку інкримінують статтю, яка передбачає санкції від 2 до 5 років позбавлення волі. Оскільки він раніше несудимий, скоріше за все, вирок буде умовний, а сьогоднішнє ув’язнення – це просто тиск, і скоро Однороженко вийде на волю. Принаймні, так я заспокоювала його маму, і сама в це щиро вірю. Але зрозуміло, що доля науковця, як і безліч інших доль, залежить виключно від діяльності чи бездіяльності Майдану. Пам’ятаймо про це.


А тепер про суд над “васильківськими” – Сергієм Бевзом, Володимиром Шпарою та Ігорем Мосійчуком, яких, як ми пам’ятаємо, звинувачують у намірах підірвати вже демонтований на той момент пам’ятник Леніну у Борисполі. Сьогодні мали початися судові дебати, і підтримати патріотів, крім їхніх родичів і побратимів, прийшла колона з Майдану і кілька народних депутатів, зокрема, Андрій Павловський, Андрій Мохник, Ігор Мірошниченко, Олег Ляшко. Частина людей залишилась пікетувати суд на вулиці, а народні депутати, журналісти і частина активістів хотіли пройти на судове засідання.

Але суддя Юрій Бурбела засідання відклав – як повідомили родичі й адвокати підсудних, через те, що на суд прийшли депутати і пікетувальники.

Така поведінка не є для судді Бурбели якоюсь новою чи дивною. Так, наприклад, він кілька разів відмовлявся відпускати хлопців із СІЗО на поруки, офіційно мотивуючи це тим, що вони нібито здійснюють тиск на суд – під судом проводяться пікети, на засідання приходять народні депутати, матеріали про суд з’являються у ЗМІ тощо. Він майже прямим текстом натякав родичам і адвокатам, що якщо вони сподіваються на м’якший вирок – нардепів і пікетів не повинно бути.
Всі родичі завжди переживають за своїх близьких і тому схильні “вирішувати справу миром”. Десь не менше року під судом не було пікетів, не приходили депутати, майже не було журналістів. Особисто я, будучи в курсі ситуації, примушувала себе писати про ці суди абсолютно нейтрально – тільки факти без власного до них ставлення, бо теж не хотіла нашкодити хлопцям.

Коротше кажучи, у судді Бурбели було не менше року спокійних судів, без уваги громадськості. І за цей час, незважаючи на кілька разів подані клопотання про зміну запобіжного заходу, незважаючи на поруки нардепів – не зробив мінімуму, не зробив того, що залежало лише від нього – не випустив батьків малолітніх дітей із СІЗО.

Отже, цей суддя, як і вся судова система України, показали: по-хорошому з ними не можна. “Ми прийдем до вас додому!”, – скандували обурені люди, обіцяючи великий пікет під вікнами судді.

Коли з’явилася інформація, що суд відкладено, суддю Бурбелу знайшли на іншому засіданні. До залу увійшли народні депутати, за ними журналісти, за журналістами решта – мовляв, це відкрите засідання, ми маємо право бути присутніми. Оператори почали знімати, суддя намагався їм заборонити, а потім закрив засідання і вийшов із залу під вигуки “Ганьба!”.

Народні депутати пішли його шукати і врешті-решт знайшли в його кабінеті. Увійшли туди і почали вимагати провести судовий розгляд, або хоча б пояснити, з якої причини суддя його переніс. Журналісти знімали це через відчинені двері. “Проводьте судове засідання”, – почали скандувати люди. Але суддя відмовився – і проводити, і щось пояснювати.

Найактивнішими серед депутатів були Ігор Мірошниченко та Олег Ляшко. “Оцей суддя хоче втекти в Дніпропетровський апеляційний суд, – повідомив присутнім нардеп-свободівець Ігор Мірошниченко. – Я вам обіцяю, що опозиція не дасть цій істоті такої можливості”.

Серед простих пікетувальників були люди старшого віку, у яких після місяця стояння на Майдані нерви були вже не ті. Один дід рвався до кабінету, хотів витягти суддю до людей, його стримували свої ж. Одна бабуся кричала “Суддя – антихрист”. “Щур, виходь!” – дружно скандували люди.

Віддаю належне витримці судді: він абсолютно не виглядав переляканим. Втім, якщо Майдан вже тижнів зо три просто стоїть і співає пісні – я б на його місці теж, мабуть, не була б перелякана 🙁

Був навіть трохи комічний епізод, коли суддя повернувся і щось тихо сказав Олегові Ляшку. “Хлопці, цей суддя щойно сказав на мене: “Б…!”, – закричав Ляшко на всю будівлю.
Відео цього епізоду:Врешті-решт судді тимчасово дали спокій, пообіцявши, що завтра збереться більше людей, і що пікетувати будуть вже не тільки суд, а й його квартиру. Далі під будівлею суду відбувся мітинг, виступали народні депутати, зокрема, Андрій Павловський, який з перших днів допомагає ув’язненим хлопцям і постійно (на жаль, марно) пише на них поруки. Побратими-патріотівці вголос читали “Молитву українського націоналіста”. Ліберал Павловський в цей час стояв поруч з ними. І це правильно. Бо такі часи зараз, що не можна розділятися на “лібералів” і “радикалів”, треба об’єднуватись і якось, перепрошую, трохи рішучіше діяти. Інакше не вистоїмо. І опинимось з “васильківськими” у сусідніх камерах.

Наступне засідання має відбутися (чи знову відкластися) завтра, 24 грудня, о 15:00. Збір на 14-у під судом (вул.Мельниченка,1).

Пікет перед будівлею Києво-Святошинського суду

Нардеп Ігор Мірошниченко виступає перед будівлею суду

Ігор Мірошниченко та Андрій Мохник

Ганна “Лисиця” Сінькова і Наташа Шпара, дружина підсудного Володимира Шпари

Зайшли на засідання до судді Бурбели

Народні депутати шукають суддю по кабінетах

Олег Ляшко і Тетяна Близнюк

Нардепи Ігор Мірошниченко та Андрій Мохник

Христина Бевз, дружина підсудного Сергія Бевза

Андрій Мохник

Народні депутати вимагають від судді Бурбели проводити засідання або пояснити людям, чому він відмовляється його проводити

Скільки ходжу на ці суди – а досі не мала якісної фотографії судді Бурбели. Не було чим матеріали ілюструвати. Тепер є. Дивіться, яке гарне фото – хоч на документ його, хоч на дошку пошани, хоч на стенд “У розшуку”.

Дід-майданівець рветься у кабінет до судді Бурбели

Його стримують і заспокоюють свої ж

На тлі пікету за вікном

Виступає Андрій Павловський

Колона вирушає назад на Майдан

ПОВНЕ ВІДЕО:Filed under: Відео, Репортажі, Фото · Tags: ,Залишити відповідь

*

Статті