Статті Коментарі

Білозерська INFO » Відео, Репортажі, Фото » Автомайдан привіз Януковичу повістку, розштовхав “камази” з піском і зловив тихушника 12.01.2014(ФОТО, ВІДЕО)

Автомайдан привіз Януковичу повістку, розштовхав “камази” з піском і зловив тихушника 12.01.2014(ФОТО, ВІДЕО)

Вчора, 12 січня, Автомайдан знову відвідав Януковича і Медведчука. І не з порожніми руками: Януковичу везли велику повістку – він має з’явитися наступної неділі на народний суд на Майдан як підозрюваний у справі про зраду України. Повістка адресована Януковичу Віктору Федоровичу, громадянину України, двічі судимому. Якщо не з’явиться за викликом суду, обіцяють принести.
Також були повістки поменше, адресовані зустрічним ДАІшникам.

Вирушали, як і минулого разу, з Європейської площі. Збиралися довго, народ інструктували у гучномовець, які чотири машини поїдуть першими (їх не можна обганяти), і що робити, якщо зупинить ДАІшник.
Раз не можна обганяти, ми вирішили виїхати раніше, щоб перестріти колону і нормально відзняти її початок. Доїхали до Поштової, а там сюрприз: дорога заблокована “тітушками”. Їх було десь до сотні людей і кілька машин, зокрема, один мікроавтобус.

Ми знімали їх, вони нас, при цьому вони чомусь думали, що ми повинні боятися, коли нас знімають. Звідки ж це їх привезли і в якій міліцейській школі навчали, думала я.
Вони чіплялися чомусь саме до журналіста з Грузії. Розповідали на камери, що вони за вільну демократичну Україну і за порядок у ній, а боротьбу за порядок чомусь пропонували почати з ліквідації Майдану, а не з повернення у державну власність Межигір’я.Тільки-но ми почали думати, що з ними робити, як вони швидко знялися і кудись поїхали – казали, що блокувати десь в іншому місці, але більше ми їх не бачили. Можливо, вони таки менти і просто не знають, що робити з людьми, які їх не бояться.

Через цю пригоду ми просто їхали на Межигір’я, не знаючи, де зараз колона. Хтось казав, що всі продовжують рухатись разом, хтось – що всі роз’їхались хто куди, щоб зустрітися біля Межигір’я, і ми почали переживати, щоб хлопців не половили поодинці. Бо ДАІшників знову стояло по двоє на кожні півметра, та й тітушки могли якось себе проявити.
Мій колега зателефонував одному з координаторів, той чесно сказав, що оскільки його не знає, маршрут не повідомить, бо мало що може бути. За деякий час зателефонувала я, мене, дяка Богові, знали, і з’ясувалося, що нам треба просто стати на в’їзді до села Нові Петрівці і дочекатися колони.


Ми припаркувались і пішли під дощем на місце, з якого зручно знімати заїзд колони. Стояли десь півгодини, зустріли колону, відзнялися, повертаємось – а біля в’їзду до села вже щось відбувається. Виявляється, в’їзд перекритий трьома вантажівками з піском і людей це не влаштовує. Тож люди відламали двері в однієї вантажівки, всередину заліз нардеп Яворівський і зняв її з “ручника”. За кермо сів молодший чоловік, машина завелася, але не поїхала. Врешті-решт люди всі разом просто виштовхали її з дороги. Потім узялися за другу. Градус драйву був чималенький.

Майже впритул до вантажівок стояла машина “Беркуту”. На “беркутів” натовп кілька разів крикнув “ганьба!”, вони відійшли трохи вбік і не відсвічували. Можливо, пам’ятаючи, як з їхніх колег під Святошинським РУГУ зривали маски.Розчистивши шлях, заїхали у село. Припаркувалися. Там все було, як минулого разу – два або три кордони, попереду ВВшники, за ними “беркути”. Народні депутати хотіли пройти поближче до Януковича, щоб передати йому повістку, але їх не пропустили. Тоді повістку наклеїли на найближчий автобус “беркуту”.

З ментівського гучномовця весь час крутили той самий запис – про те, що у завдання міліції не входить застосування фізичної сили до мітингувальників, але лише у разі, якщо вони не порушуватимуть закон. В інакшому разі організатори і підбурювачі будуть вирахувані і змушені відповідати за законом. На запис не звертали уваги.

А взагалі, був мітинг як мітинг. Народу – помітно менше, ніж минулого разу. Трьох лідерів опозиції не було, але були нардепи з усіх опозиційних фракцій. Вони склали “Акт про відмову громадянина Януковича прийняти повістку”, розписалися на ньому і забрали на Майдан для звіту перед громадою. Андрій Павловський повідомив, що до нардепів підходили мешканці Нових Петрівців – вони почали збирати підписи за те, щоб виселити звідти Януковича, бо дуже заважає. Якби ж то тільки їм…

Від Януковича поїхали до Медведчука. Влаштували справжній концерт (коли ми під’їхали, лунала пісня “Перемен!” Цоя в перекладі українською). Паркан був обклеєний і обписаний увесь.

Біля маєтку Медведчука сталася пригода – люди впіймали мєнта-тихушника, який знімав номери машин автомайданівців. Полоненого ледь врятували від народу, якому дуже хотілося його трошки пошарпати. “На Майдан! На Майдан! – залунали голоси. – Відвеземо його на Майдан, хай розкаже людям, що він знімав і навіщо”. Полоненого посадили в машину, люди навіть хотіли посадити з ним журналіста (а саме мене), який би проконтролював, щоб його довезли – але в машині вже не було місця.

Ми повернулися на Майдан і пішли до будинку профспілок, сподіваючись довідатись, чи приводили туди полоненого “тихушника”, але там ніхто нічого не знав. Тоді ми пішли на Європейську до автомайданівців. Там нам розповіли, що тихушника відпустили дорогою – щоб не давати владі привід звинуватити мітингувальників у викраденні людини, ще й мента при виконанні, і розігнати через це Майдан. Люди переписали дані з посвідчення тихушника (його звати Макаренко Сергій Володимирович, з ним був його керівник – начальник чи заступник начальника слідчого відділу Оболонського району) і стерли усе, що він відзняв.

Одним словом, акції пройшли непогано, але народу меншає. Коли немає масового безробіття, люди не можуть мітингувати місяцями. Вважаю, що давно пора дати Заходу якийсь невеликий час (припустимо, тиждень) на введення санкцій проти влади, бо застосування сили вже було – один побитий Луценко чого вартий. А якщо санкцій не буде – думати про інші методи боротьби.

Віче на Майдані цього разу не було таким багатолюдним, як зазвичай

“Еліта Майдану” на сцені. Державний славень

Біля Європейської площі тим часом збираються автомайданівці, щоб їхати у Межигір’я

Початок колони на Європейській

Повістка для Януковича на одній з головних машин

Повістка для ДАІшників. Фото Оксани Коваленко

Проїзд на Поштовій заблокували тітушки

Тітушки

А ось і початок автоколони

Невелика пригода з джипом Пояркова

В’їзд до Нових Петрівців перегороджено вантажівками з піском

Яворівський в кабіні. Скоро проїзд буде розблоковано

Перешкоду виштовхують з дороги

Виштовхали-таки

Виштовхують другу вантажівку

Кордон із силовиків не пропускає нардепів віднести Януковичу повістку

Он як заховалися

Зека – геть!

За першим кордоном – другий

Зверніть увагу на напівзатертий напис, що лишився з минулого разу. Фото Юрія Кривенка

Броньовані – далі нікуди

Народні депутати, зокрема, Володимир Яворівський і Андрій Павловський, підписують акт про відмову Януковича прийняти повістку

Державний славень в кінці акції

Їдемо до Медведчука

Медведчуківські ворота

Зловили тіхушника, який знімав номери автівок. Його звати Макаренко Сергій Володимирович. З ним був його керівник – начальник чи заступник начальника слідчого відділу Оболонського району

Видаляють відзняте

Андрій Теліженко, один з найактивніших автомайданівців. Це він брав активну участь і в затриманні, і у відпусканні “тіхушника”. За те, що відпустив, деякі спересердя обізвали Андрія тітушкою. Він передає всім, що він свій, просто не хотів, щоб “викрадення людини” стало приводом для розгону Майдану.

Автомайданівці на Європейській

В метро

Filed under: Відео, Репортажі, Фото · Tags: , ,Залишити відповідь

*

Статті