Статті Коментарі

Білозерська INFO » Репортажі, Фото » Майдан. Ніч випробування на готовність (ФОТО)

Майдан. Ніч випробування на готовність (ФОТО)

Обіцяної спроби розігнати Майдан, на щастя чи на жаль, цієї ночі не сталося. Вочевидь, вона буде в одну з найближчих ночей, а сьогодні влада лише перевіряла готовність мітингувальників до оборони.

Ми відчергували на Майдані всю ніч, з дванадцятої до шостої, майже весь час під дощем. Що можу сказати? Людей, якщо чесно, було трохи замало, щоб втримати “Беркут”, якби вони одночасно почали штурм в різних точках периметру. Втім, дуже імовірно, що основні сили знаходились у будівлях – бо там, навіть побіжно глянувши, можна було помітити чималенько бійців.
Люди дуже спокійні і до штурму готові. Як влучно відмітив мій колега, на Майдані взагалі завжди спокійніше, ніж в Інтернеті 🙂

Майдан усю ніч жив своїм життям. Співали гімн, молилися, виконували пісні і танцювали під ці пісні. Працювали кухарі. Чергували медики. У будинку профспілок заклопотано і впевнено то вгору, то вниз ходили зі своїми справами бійці самооборони і решта волонтерів. На Хрещатику грали у пінг-понг. Біля намету анархістів молодь з’юрмилася навколо Полежаки, якому я, скориставшись нагодою, висловила респекти за мега-вірш “Господин Киселев, в Киеве страшно!”

Священики різних конфесій разом обійшли і освятили всі барикади Майдану.

Багато хлопців і дядьків по формі. У багатьох – засоби самооборони (у вигляді кийків та інших підручних засобів). Каски – усіх можливих фасонів. На барикадах – посилена охорона. Біля Інститутської барикади бійців Майдану навчають відбивати атаки “Беркуту”. З огороженого майданчику під сценою людям роздають дощовики.

І всі такі спокійні-спокійні. “Нам нема чого боятися, нема чого втрачати”, – кажуть хлопці з кийками, у військових шоломах. Один з Харківщини, другий з Луганщини.

Над барикадами будують оглядові вишки. Над однією з барикад майорить російський триколор – притомні росіяни теж тут.

У прес-центрі журналісти сидять під стінками і сплять на підлозі, поклавши на животи нетбуки.

Звісно, є й нерви, і помилки. При мені стався прикрий інцидент – охоронець однієї з барикад неввічливо повівся з журналістами, причому акредитованими. Прийшов старший, перед журналістами вибачились, пояснили, що в таку ніч усі на нервах, провели у периметр. Один з журналістів все зрозумів і претензій не мав, другий, через якого, вочевидь, і почався конфлікт і який швидко десь подівся, був з “антимайданівського” ЗМІ. Уявляю, що вони сьогодні покажуть 🙁

О шостій на сцені з’являється комендант Андрій Парубій та інші політики. Співають разом з усіма державний славень.
Минула ще одна ніч.

Вхід у периметр

Загроза загрозою, а життя триває. Смажать шашлики

Біля входу у периметр

Охорона будинку профспілок

Вантажать сміття у сміттєвоз

Біля Інститутської барикади – цікаве видовище: бійці самооборони вчаться захищатися від штурму

Державний славень

Афганці

Руслана

Охорона сцени

Полежака

Пінг-понг

Зіка гіть

Революційний майданівський вертеп

Проекція у майбутнє

Славетне синьо-жовте євроінтеграційне піаніно біля КМДА

А це на Лютеранській, куди я прогулялася трохи познімати міліцейські кордони

А ось і кордони

Пані Раїса з села Нові Петрівці, сусідка Януковича, читає власні вірші

Молебень

Молитва

Будують оглядовий майданчик

П’ята ранку. Втомлені фотокори зі своєю здобиччю у прес-центрі

Filed under: Репортажі, Фото · Tags: ,Залишити відповідь

*

Статті