Статті Коментарі

Білозерська INFO » Мої малюнки » Вадим Блищик “Ворон”

Вадим Блищик “Ворон”

Вадим Блищик, позивний “Ворон”, молодший лейтенант, командир взводу у 30 ОМБр. Герой України (посмертно) з удостоєнням ордену «Золота зірка».

Народився 30 квітня 1986 р. на Поліссі у селі Новосілки Володимирецького району. Жив у Рівному.

Був професійним військовим – після строкової служби підписав контракт, у 2008 р. був учасником миротворчої місії в Косово, пройшов міжнародні навчання в Румунії та Німеччині.

Початок війни у 2014 р. застав його під час чергового відрядження на Балкани. Після повернення, з травня 2014 р., брав участь у бойових діях на території України, і вже в липні 2014-го був нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня. За довгу службу, яка тривала половину його життя, мав також багато інших відзнак.

Загинув 14 серпня 2022 року, у день народження матері, в бою на межі Донеччини і Харківщини, прикриваючи собою побратима.

За спогадами дружини Анни, Вадим був дуже фізично розвиненим – зокрема, на військово-спортивних змаганнях у Данії виборов перше місце для України, найпершим подолавши марафон у п’ятдесят кілометрів. “Проте, коли роззувся, кілька пальців на ногах були без нігтів – витримка залізна. У червні [2022 р.] був контужений. Проте у госпіталь не поїхав – лишився на позиціях. В районі Краматорська їх підрозділи травили хімією, обстрілювали касетними та фосфорними снарядами. Був підірваний аміачний завод… Троє їх друзів було і загинуло – один у червні, другий – у липні. А Вадим, третій – у серпні. І якраз на день народження мами”.

Папір, гелева ручка.
#портрети_полеглих
#Bilozerska_draws

Filed under: Мої малюнкиЗалишити відповідь

*

Статті