Статті Коментарі

Білозерська INFO » Мої малюнки » Марія Власюк

Марія Власюк

Марія Власюк, позивний “Сімба”, фельдшер евакуаційного відділення медичної роти 80 ОДШБр, старший сержант. Народилася 11 серпня 1994 року в селі Бистричі Березнівського району на Рівненщині. Підлітком Марійка двічі потрапляла в ДТП – спочатку її з родичкою збив скутер, потім з автівкою, де вона була пасажиркою, сталася серйозна аварія, були загиблі, а Марійку врятували лікарі. Пережите викликало у дівчини бажання стати медиком, щоб допомагати постраждалим, і вона вивчилась на фельдшера. Регулярно здавала кров, мала статус почесного донора. Ходила на вишколи в УНА-УНСО, брала участь у Революції Гідності. Пізніше, працюючи у рівненській лікарні рентген-лаборантом на комп’ютерній томографії, Марія часто спілкувалася з пораненими бійцями, і під впливом почутого від них у 2017 році підписала контракт із ЗСУ. “Вирішила для себе: я теж йду ТУДИ, бо більше не могла ні жити, ні працювати так, ніби в нашій країні все добре. Тож у вихідний на роботі поїхала у 80-ту бригаду. Там мені розповіли, які є вільні вакансії, і відправили на співбесіду до начальника медичної служби. Співбесіду я пройшла. А далі пішла складати фізичну підготовку та тести. Склала все успішно», – згадувала Марія. Вона була дуже спортивною, посідала призові місця у юнацьких змаганнях. Вже в армії здійснила понад 20 стрибків з парашутом.
З жовтня 2018 року служила на Донецькому напрямку, у парі з водієм возила поранених до шпиталю. Рідним брехала, що в тилу на навчаннях. У 2019 році пройшла навчання у Литві.

Після завершення війни Марія мріяла вивчитись на лікаря-травматолога. Дуже любила собак, зокрема, французьких бульдогів. Мала улюблену бульдожку Діну, але, на жаль, незадовго до повномасштабного вторгнення собака захворіла і померла, і дівчина тяжко пережила цю втрату.

У 2020 році, відповідаючи на питання журналіста, що на фронті найважче, Марія відповіла: «Мабуть, те, що медикам важку зброю не дають. А так хочеться їм вгатити! Але ж немає чим… Чесно, я б усю свою зарплату віддала, аби тільки дозволено було відстрілюватися…».
Після 24 лютого Марія-“Сімба” пройшла бої у Херсонській, Миколаївській і Харківській області. У квітні 2022 року була нагороджена орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Загинула 24 травня 2022 року біля селища Білогорівка Сєвєродонецького району, потрапивши під артобстріл, коли їхала за пораненими. У неї залишились батьки і троє братів.

Папір, гелева ручка.
#портрети_полеглих
#Bilozerska_draws

Filed under: Мої малюнкиЗалишити відповідь

*

Статті